The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دل دردهای خطرناک بارداری،چه زمانی باید نگران دل دردهای بارداری شد؟

بیشتر بانوان باردار در دوران بارداری مقداری دل درد را تجربه خواهند کرد. به هر حال هر روز بدن شما تغییر می کند. بیایید روراست باشیم، حمل یک جنین در حال رشد چندان آسان نیست. دل درد های دردناک می تواند بخش طبیعی بارداری باشد، اما گاهی باعث نگرانی های جدی می شوند. در ادامه این متن برای شما شرح می دهیم که دل دردهای بارداری چه زمانی خطرناک است و چه زمانی باید نگران این دردها باشیم.

چرا دچار دل درد شده ام؟

طی سه ماهه اول و دوم، بدن شما مشغول آماده سازی برای جنین است. عضلات رحم به زودی کشیده و گشاد می شود. این موضوع می تواند باعث احساس کشش در دو طرف شکم شود. اوایل بارداری ممکن است دردهایی مشابه عادت ماهانه را تجربه کنید. دکتر آنت باند، مدیر بخش زنان و زایمان بیمارستان گرینویچ کانکتیکات می گوید: «فشار فزاینده لگن در طول دوران بارداری طبیعی است.»

عوارض جانبی اوایل بارداری

عوارض جانبی معمول اوایل بارداری نظیر یبوست، می تواند باعث دل درد شکم شود. همچنین ممکن است حین ورزش روزانه آن را احساس کنید. این می تواند فشار بیشتری بر عضلات شما ایجاد کند. دل درد حین ورزش نشانه ای برای توقف و نیاز به استراحت است.

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از عفونت باشد؟

عفونت قارچی یا عفونت مجاری ادرار می تواند باعث دل درد شود. حدود ۶ درصد از بانوان باردار در این دوران دچار عفونت مجاری ادرار می شوند. عفونت ادراری می تواند خیلی سریع منجر به عفونت کلیه ها شود. این موضوع خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد. پزشک باید در هر وقت ملاقات ادرار شما را آزمایش کند تا نشانه ای از عفونت در آن دیده نشود.

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از رابطه جنسی باشد؟

رابطه جنسی نیز می تواند منجر به دل درد شود. بسیاری از بانوان خوش شانس بارداری سالم و طبیعی دارند و می توانند تا زمان زایمان رابطه جنسی را ادامه دهند. اما حین بارداری ممکن است احساس کنید رابطه جنسی متفاوت است. ممکن است به خاطر بزرگ شدن شکم لذت کمتری ببرید. در ادامه بارداری ممکن است احساس کنید ارگاسم باعث دردی خفیف می شود. اگر هر کدام از این نشانه ها را پس از رابطه جنسی تجربه کردید با پزشک در میان بگذارید.

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از  بارداری خارج از رحمی باشد؟

با این که دل درد های خفیف بخش طبیعی بارداری است اما باید درباره ناراحتی خود با پزشک مشورت کنید. اگر همراه دل درد شاهد لکه بینی یا خونریزی باشید می تواند نشانه سقط جنین یا بارداری خارج از رحم باشد. در بارداری طبیعی تخمدان ها تخمک را در لوله های فالوپی آزاد می کنند. وقتی اسپرم تخمک را بارور کرد به سمت رحم کرده می کند و به دیواره رحم می چسبد. تخمک طی ۹ ماه آینده همان جا رشد می کند.

پزشکان می گوید، بارداری خارج از رحم در حدود ۱ تا ۲ درصد از بارداری ها رخ می دهد. در این حالت تخمک بارورشده به سمت رحم حرکت نمی کند و در لوله های فالوپی می ماند. در موارد نادر، تخمک بارورشده ممکن است به یکی از تخمدان ها، گردن رحم یا حتی شکم بچسبد. اگر دردهای تیز بیشتر از پنج دقیقه طول کشید باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از  پره اکلامپسی باشد؟

دلیل دیگر نگرانی جدی عارضه ای به نام پره اکلامپسی است. این عارضه می تواند در هر زمانی پس از هفته بیستم بارداری رخ دهد. بنیاد پره اکلامپسی می گوید، حداقل ۵ تا ۸ درصد از تمام بانوان باردار به این عارضه دچار می شوند.

پره اکلامپسی ممکن است به درد در قسمت بالای سمت راست شکم منجر شود. این عارضه می تواند خطر دکولمان جفت را افزایش دهد که طی آن جفت پیش از زایمان از دیواره رحم جدا می شود. پزشک در هر وقت ملاقات ادرار و فشار خون شما را تا زمان زایمان آزمایش می کند. وجود پروتئین در ادرار می تواند نشانه پره اکلامپسی باشد.

دل درد و سه ماهه سوم

با شروع سه ماهه سوم احتمالا فشار بیشتری در لگن خود احساس می کنید. این طبیعی است، چراکه جنین سریعا در حال رشد است. جنین به عصبی که از واژن به سمت پاها می رود فشار می آورد به همین دلیل ممکن است هنگام راه رفتن یا تکان خوردن جنین در شکم احساس فشار و دل درد کنید. دراز کشیدن به پهلو می تواند ناراحتی را کاهش دهد. اگر دل درد بیشتر شد یا ادامه داشت باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

دکتر باند می گوید: «دل درد در سه ماهه سوم خیلی طبیعی محسوب نمی شود.» او می افزاید، اگر بانوان باردار این احساس را داشتند باید در سریع ترین زمان ممکن با پزشک مشورت کنند.

دکتر باند می گوید، با این که نشانه های زایمان زودرس می تواند در بانوان متفاوت باشد اما «مهم است هر گونه احساس فشار یا سفتی در شکم و همچنین کمردرد جدید گزارش شود. خصوصا اگر کمردرد همراه با تغییرات در ترشحات واژن باشد.»

نشانه دلیل احتمالی

- دل درد همراه با لکه بینی یا خونریزی سقط جنین یا بارداری خارج از رحم

- درد و دل درد در قسمت بالای سمت راست شکم پره اکلامپسی

- درد فزاینده و ادامه دار در سه ماهه سوم زایمان زودرس

چطور می توان دل درد در بارداری را تسکین داد؟

از دل درد ها خیلی ناراحت نباشید. روش های ساده متعددی برای تسکین درد وجود دارد. کاهش فعالیت فیزیکی و خودداری از حالت هایی را که باعث دل درد می شود امتحان کنید. پیش از خواب حمام آب گرم بگیرید و لحظاتی در روز را به استراحت و آرامش بگذرانید. استفاده از کمربند بارداری می تواند دل درد را کاهش دهد. از نوع قابل تنظیم استفاده کنید و مراقب باشید زیاد تنگ نباشد.

مطالعه بیشتر:

آیا دل درد در بارداری طبیعی و بی خطر است؟

دردهای شکمی در دوران بارداری نشانه چیست؟

دل درد پریودی در بارداری آیا این دل درد طبیعی است؟

دل درد در بارداری نشانه ی چیست وکی باید به متخصص مراجعه کرد؟

?پرسش و پاسخ های دل درد

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از عفونت باشد؟

عفونت قارچی یا عفونت مجاری ادرار می تواند باعث دل درد شود. حدود ۶ درصد از بانوان باردار در این دوران دچار عفونت مجاری ادرار می شوند. عفونت ادراری می تواند خیلی سریع منجر به عفونت کلیه ها شود. این موضوع خطر زایمان زودرس را افزایش می دهد.

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از رابطه جنسی باشد؟

رابطه جنسی نیز می تواند منجر به دل درد شود. بسیاری از بانوان خوش شانس بارداری سالم و طبیعی دارند و می توانند تا زمان زایمان رابطه جنسی را ادامه دهند. اما حین بارداری ممکن است احساس کنید رابطه جنسی متفاوت است.

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از بارداری خارج از رحمی باشد؟

با این که دل درد های خفیف بخش طبیعی بارداری است اما باید درباره ناراحتی خود با پزشک مشورت کنید. اگر همراه دل درد شاهد لکه بینی یا خونریزی باشید می تواند نشانه سقط جنین یا بارداری خارج از رحم باشد.

آیا ممکن است دل درد در بارداری ناشی از پره اکلامپسی باشد؟

پره اکلامپسی ممکن است به درد در قسمت بالای سمت راست شکم منجر شود

منبع: healthline