The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دل درد در بارداری نشانه ی چیست وکی باید به متخصص مراجعه کرد؟

دل درد از جمله مشکلات شایع در دوران بارداری است که به ندرت می‌تواند علامت هشدار باشد. با این وجود اگر به دل درد در بارداری درد شدید مبتلا شدید از آنجا که این درد می‌تواند نشانه حاملگی خارج رحمی، سقط جنین یا کندگی جفت و ... باشد حتما با پزشک مشورت کنید. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که در هر مرحله از حاملگی، دل درد در بارداری نشانه ی چیست و کی باید به متخصص زنان مراجعه کرد.

دل درد در بارداری

معده درد:

حالت تهوع در دوران بارداری طبیعی است. این موضوع از هفته اول بارداری شروع شده و تا ماه پنجم ادامه می‌‌یابد. علایم آن با حالت تهوع و استفراغ همراه است. برای درمان و کنترل آن نیازی به مصرف دارو نیست با این حال اگر این موضوع شدید است می‌توانید ازداروهای ضد تهوع استفاده کنید.

گاه دلیل درد معده در دوران بارداری مشکلات گوارشی است. در این شرایط بهتر است موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و اگر علایمی از آنفولانزا نظیر تب، درد عضلانی و سردرد دارید حتما با متخصص صحبت کنید. فراموش نکنید زنان باردار در معرض مسمومیت‌های غذایی و سایر عفونت‌های دستگاه گوارش هم هستند و برخی عفونت‌ها نظیر لیستریا می‌تواند عوارضی روی جنین داشته باشد و سلامت آن را به خطر اندازد.

دل درد

اگر درد مربوط به معده نیست و آن را در شکم حس می‌کنید، ممکن است این درد خوش خیم بوده یا برعکس نگران کننده باشد. شکم در بارداری در حال بزرگ شدن است و محل اندام‌ها تغییر می‌کنند. باز شدن عضلات شکمی به هر حال با درد و ناراحتی همراه است ولی این درد معمولا بیش از چند دقیقه طول نمی‌کشد و رفع می‌شود. گاهی نیز نفخ و گاز شکمی یا حتی یبوست به دلیل کندی هضم غذا و بالا رفتن ترشح هورمون پروژسترون پیش می‌آید که کاملا طبیعی است. درد طبیعی دیگر در ناحیه شکم میتواند مربوط به درد رباط‌ها باشد که از رحم به سمت کشاله ران کشیده شده است. این درد در سه ماه دوم بیشتر حس می‌شود و با سوزش ناگهانی و درد هنگام تغییر موقعیت همراهند. انقباضات برکستون هیکس یا انقباضات کاذب هم می‌تواند با دردهای شدید و کوتاه همراه شود.

درد شکم وابسته به سقط جنین

درد در ناحیه تحتانی لگن یا پایین کمر همراه با گرفتگی و خونریزی از واژن، می‌تواند نشانه سقط جنین باشد و باید با پزشک در این رابطه مشورت کرد. البته گرفتگی رحم در دوران بارداری طبیعی است و اگر با خونریزی همراه نشود به معنی سقط جنین نیست.

سقط جنین با علایم دیگری نیز همراه است که در زنان مختلف متفاوت است. از جمله این علایم می‌توان به ضعف و خستگی، دل درد، گرفتگی عضلات رحمی، تب، خونریزی که به تدریج شدید می‌شود و کمر درد اشاره کرد. ممکن است تمامی این علایم به تنهایی در بارداری طبیعی باشند با این وجود باید با متخصص در مورد آن صحبت کرد.

دل دردهای شدید

اگر در اوایل بارداری در هر نقطه از شکم دچار درد شدید شدید باید به اورژانس مراجعه کنید. باید احتمال حاملگی خارج رحمی منتفی شود زیرا در صورت غفلت احتمال مرگ مادر وجود دارد. در سنین بالاتر بارداری، دل درد می‌تواند نشانه قطع جفت باشد. این احتمال وجود دارد که جفت در هفته 20 به بعد از رحم جدا و در صورت غفلت سبب زایمان زودرس شود. اما به هر حال در درمان نیز عجله نکنید و از دلیل دل درد پیش آمده مطمئن شوید.

مشکل دیگری که می‌تواند سبب درد شکمی شود پره اکلامپسی است که سبب بالا رفتن فشار خون و دفع پروتئین از ادرار می‌شود. این مشکل با درد در ناحیه فوقانی شکم همراه است و اگر درمان نشود می‌تواند با عوارض گوناگونی از جمله پره اکلامپسی، تشنج و اغما و کم رشدی جنین همراه شود.

علاوه در دردهایی که می‌تواند مرتبط با بارداری باشد، گاهی دل درد ناشی از مشکلاتی است که ارتباطی با بارداری ندارد و باید اورژانسی درمان شود. برخی از این موارد شامل آپاندیسیت، سنگ صفرا، سنگ کلیه، عفونت مجاری ادراری و پانکراتیت می‌شود.

نکته آخر:

معده درد یا دل درد در بارداری می‌تواند بخشی از یک حاملگی طبیعی باشد. با این وجود بهتر است اگر بیماری مزمن یا اختلالات گوارشی دارید در خصوص مشکلات خود با پزشک صحبت کنید.

منبع: verywellfamily

 

بیشتر بدانید:

1- آیا دل درد در بارداری طبیعی و بی خطر است؟

2- آنچه در مورد دل درد در بارداری و روشهای تسکین آن باید بدانید

3- عوامل ایجاد کننده سقط جنین چیست و چه عوارض و خطراتی دارد؟

4- تیر کشیدن زیر شکم در بارداری نشانه چیست؟