The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شیردهی طولانی مدت. آیا می توان برای مدت طولانی شیر داد؟

همانطور که در مورد ایده شیردهی بیشتر از چند ماه یا حتی بیشتر از دو سال فکر می کنید، احتمالاً ذهن تان پر از سوال است. اینهمه سوال در مورد شیردهی طولانی مدت کاملا طبیعی است و شما برای پاسخ پرسش هایتان به جای درستی آمده اید، زیرا ما پاسخ هایی داریم. ادامه مطلب را بخوانید تا همه چیز را در مورد شیردهی طولانی مدت برای شما شرح دهیم.

شیردهی طولانی مدت

وقتی شیردهی را شروع می کنید، احتمالاً برنامه زمانی خاصی در ذهن ندارید و نمی دانید که چه مدت قرار است این کار را انجام دهید. شما فقط سعی می کنید نوک سینه های دردناک، بی خوابی و شیردهی های مکرر را تحمل کنید. به احتمال زیاد، هدف اصلی شما این است که شیردهی را به پایان ببرید... و در این فرآیند عاقلانه رفتار کنید. اما شما رو به جلو می روید. نوزاد شما چفت کردن را یاد گرفته است و شما شروع می کنید به وارد شدن به یک روال منظم شیردهی. برای بسیاری، شیر دادن در نهایت به طبیعت دوم تبدیل می شود و ممکن است از اوقاتی که در نهایت می توانید بنشینید و فرزندتان را در آغوش بگیرید و به او غذا بدهید لذت ببرید. اگر به نقطه ای رسیده‌اید که شیردهی برای شما و کودک تان به خوبی انجام می شود، ممکن است از خود بپرسید: چه زمانی باید متوقف شوم؟ حتی ممکن است درباره چیزی به نام "تغذیه طولانی مدت با شیر مادر" شنیده باشید یا فکر کرده باشید که شیر دادن به یک نوزاد یا کودک بزرگتر چگونه است.

منظور از شیردهی طولانی مدت چیست؟

اصطلاح "شیردهی طولانی مدت" بسته به اینکه چه کسی هستید، کجا زندگی می کنید و از چه کسی می پرسید، معنای متفاوتی دارد. در برخی فرهنگ‌ها، شیر دادن به نوزاد پس از سال اول زندگی کاملاً طبیعی است، بنابراین شیر دادن به نوزاد در ۱۲ ماهگی به هیچ وجه «طولانی» محسوب نمی‌شود. حتی در ایالات متحده، طیف گسترده ای از نظرات در مورد مفهوم "شیردهی طبیعی" وجود دارد.

بر اساس مطالعات CDC، حدود 36 درصد از نوزادان هنوز در 12 ماهگی شیر می خورند، در حالی که حدود 15 درصد تا 18 ماهگی شیر می خورند. با این حال، بسیاری از مردم فکر می کنند که شیردهی بیشتر از حداقل زمان توصیه شده، یا حتی بیشتر از چند ماه اول، شیردهی طولانی مدت است.

اکثر سازمان‌های بهداشتی بزرگ شیر دادن به نوزاد را برای حداقل 12 ماه توصیه می‌کنند، اما بسیاری از متخصصان بهداشت حتی بیشتر از آن را توصیه می‌کنند. آنچه سازمان های پزشکی بزرگ درباره شیردهی طولانی مدت می گویند در زیر آمده است:

• آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند که نوزادان در 6 ماه اول به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه شوند و ادامه آن حداقل تا یک سال ادامه یابد. پس از آن، آنها شیردهی را تا زمانی که "مادر و نوزاد تمایل متقابل" دارند توصیه می کنند.

• سازمان بهداشت جهانی (HOW) همچنین تغذیه انحصاری با شیر مادر را برای 6 ماه اول و سپس ادامه شیردهی تا « 2 سال و بیشتر» را توصیه می‌کند.

• مانند AAP و WHO، آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAFP) ادامه شیردهی را برای حداقل 1 سال توصیه می‌کند و می‌گوید که سلامت مادران و نوزادان «زمانی که شیردهی حداقل 2 سال ادامه داشته باشد» بهینه است.

مزایای شیردهی طولانی مدت چیست؟

شیردهی طولانی مدت برای همه مناسب نیست (و این اشکالی ندارد!)، اما نمی توان انکار کرد که مزایای فوق العاده ای هم برای مادر شیرده و هم برای نوزاد شیرخوار دارد.

تغذیه

این ایده که شیر شما پس از یک دوره معین «به آب تبدیل می‌شود» یا فاقد ارزش غذایی است، یک افسانه است. تحقیقات نشان داده است که شیر مادر کیفیت غذایی خود را در تمام مدت شیردهی حفظ می کند. به علاوه، ترکیب آن ممکن است بر اساس نیازهای کودک در حال رشد شما تغییر کند. به عنوان مثال، یک مطالعه دریافت که محتوای تغذیه‌ای شیر مادر در طول سال دوم زندگی یکسان می‌ماند. در حالی که روی و پتاسیم کاهش می یابد، پروتئین آن افزایش می یابد. هیچ تغییری در محتوای لاکتوز، چربی، آهن و پتاسیم شیر مشاهده نشد.

مطالعه دیگری نشان داد که شیر مادر پس از یک سال دارای انرژی و محتوای چربی بیشتری است که ممکن است برای نوزادان مفید باشد. محققان حدس زدند: "در طول دوره شیردهی طولانی مدت، سهم انرژی چربی شیر مادر در رژیم غذایی نوزادان ممکن است قابل توجه باشد."

نگرانی در مورد شیردهی طولانی مدت چیست؟

شیردهی طولانی مدت یک انتخاب عالی برای بسیاری از خانواده ها است، اما معمولاً بدون محدودیت و نگرانی انجام نمی شود. در اینجا برخی از مهم‌ترین نگرانی‌هایی که والدین در هنگام بررسی شیردهی طولانی مدت با آن مواجه هستند، آورده شده است.

قضاوت جامعه

نمی توان انکار کرد که شیردهی طولانی مدت همیشه توسط بقیه جامعه پذیرفته نمی شود. در حالی که بسیاری از والدین بیشتر از ۱۲ ماه و حتی گاهی بیش از ۲ سال فرزندان خود را با شیر تغذیه می‌کنند، اغلب این موضوعی نیست که آشکارا در مورد آن صحبت شود، و ننگی برای انجام این کار وجود دارد. برای هر مادری شیر دادن به یک کودک نوپا تجربه ای کاملا طبیعی و راحت است، اما افرادی که آن را تجربه نکرده اند، اغلب شما را قضاوت می کنند.

آیا شیردهی برای کودک فایده ای دارد یا فقط برای مادر شیرده است؟

ممکن است بشنوید که افراد می گویند شیردهی طولانی مدت فقط به نفع مادران شیرده است و هنگامی که کودک به نقطه عطف خاصی می رسد (معمولاً به دندان درآوردن، خوردن مواد جامد یا درخواست برای شیر، اشاره می شود) ادامه دادن آن نامناسب است. همانطور که هر مادر شیردهی می تواند تأیید کنند، شما نمی توانید کودک را به شیرخوردن وادار کنید. شیردهی با زور انجام نمی شود. یک رابطه طولانی مدت شیردهی در اصل رابطه ای است که باید متقابل باشد که هم کودک و هم مادر مایل به انجام آن باشند.

آیا شیردهی طولانی مدت بر رشد عاطفی کودک شما تأثیر می گذارد؟

بسیاری از منتقدان ادعا می کنند که تغذیه با شیر مادر برای رشد یا سلامت روانی کودک مضر است. آنها ادعا می کنند که کودکان را نیازمند می کند، استقلال آنها را کاهش می دهد و آنها را در جدایی از والدین خود دچار مشکل می کند. با این حال، مدرکی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد. همانطور که آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAP) بیان می کند، "هیچ مدرکی دال بر مضر بودن شیردهی طولانی مدت برای مادر یا کودک وجود ندارد." در واقع، AAFP یک گام فراتر می رود و ادعا می کند که شیردهی فراتر از دوران نوزادی می تواند به "سازگاری اجتماعی بهتر" برای کودکان منجر شود.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) موضع مشابهی دارد و توضیح می دهد که تغذیه با شیر مادر "مزایای قابل توجهی برای سلامتی و رشد کودک" دارد و "هیچ مدرکی دال بر آسیب روانی یا رشدی از شیردهی تا سال سوم زندگی یا بیشتر وجود ندارد."

نکاتی برای شیردهی طولانی مدت

شیر دادن به نوزادان بزرگتر و کودکان با چالش های متفاوتی نسبت به شیردهی به نوزاد همراه است. در اینجا تعدادی از چالش‌هایی که والدین شیرده با آن‌ها بیشتر مواجه هستند و همچنین نحوه برخورد با آن‌ها آورده شده است.

نحوه برخورد با منتقدان

اگر شیردهی طولانی مدت را انتخاب کنید، با قضاوت و انتقاد روبرو خواهید شد. خبر خوب این است که شواهد زیادی برای حمایت از مزایای انتخاب شما وجود دارد. در نهایت انتقاد برای منتقدین سخت تر می شود یا حداقل یاد می گیرید که آن را نادیده بگیرید. بالاخره این انتخاب شماست و نه کس دیگری. همچنین جمع آوری گروهی از دوستان که در دوران شیر دهی به کودکان بزرگتر خود هستند، می تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید این والدین همفکر را در گروه‌های حمایت از شیردهی، چه حضوری و چه آنلاین، بیابید.

چگونه با فرزند خود حد و مرز ایجاد کنیم

همانطور که فرزندتان بزرگتر می شود، اگر نمی خواهید "در صورت تقاضا" به او شیر دهید اشکالی ندارد. طبیعی است که بخواهید برای فرزندتان حد و مرزی تعیین کنید. برخی از کودکان نوپا هنوز هم می خواهند "هر وقت مایل هستند" شیر بخورند. اگر این برای شما مفید است، عالی است (همه کودکان در نهایت خود بخود شیر خوردن را متوقف می کنند!). اما اگر به ایجاد فاصله بین وعده های شیردهی نیاز دارید، این نیز مشکلی ندارد.

برخی از والدین فقط در زمان چرت و شب شیردهی می کنند. برخی دیگر این کار را فقط در ساعات دیگر هر روز انجام می دهند. کودک شما ممکن است در ابتدا ناراحت باشد، اما سلامت روان شما نیز مهم است، بنابراین اگر تعیین حد و مرزهای شیردهی برای شما مهم است، فرزندتان خود را با آن تنظیم می کند.

در مورد شیردهی در شب چطور؟

بسیاری از کودکان نوپا همچنان تمایل به شیرخوردن در شب دارند. این بسیار طبیعی است، اگرچه بسیاری از والدین را شگفت زده می کند. اگر شیردهی در شب برای شما خوب است، آن را ادامه دهید. اگر اینطور نیست، می توانید شیر خوردن شبانه فرزندتان را متوقف کنید. می توانید جلسات شبانه را با آب، مالش پشت یا سایر تکنیک های تسکین دهنده جایگزین کنید. برخی از والدین متوجه می شوند که شریک زندگی باید برای چند شب مسئولیت را بر عهده بگیرد، زیرا فرزندشان فقط در صورتی درخواست شیر دارد که مادر او در کنارش باشد. اگر از شیر گرفتن در شب موثر نیست، چند ماه دیگر، زمانی که کودک شما آمادگی بیشتری دارد، دوباره امتحان کنید.

چه زمانی باید نوزاد را از شیر بگیرید؟

هیچ دوره زمانی مشخصی وجود ندارد که در آن زمان باید فرزندتان را از شیر بگیرید. انجام این کار یک تصمیم کاملا شخصی است که هر خانواده باید به تنهایی بگیرد. آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAFP) می نویسد که 2 سالگی "سن طبیعی از شیر گرفتن برای انسان" تخمین زده می شود.

اکثر کودکان شیرخوار به طور طبیعی بین 2 تا 3 سال از شیر گرفته می شوند. می‌توانید تا آن زمان صبر کنید، یا برخی از تکنیک‌های آرام از شیر گرفتن را به تنهایی امتحان کنید، مانند «پیشنهاد ندهید، امتناع نکنید»، به آرامی دوره‌های شیردهی را کوتاه کنید، یا آنها را با دراز کشیدن کنار او یا شکل دیگری از ارتباط جایگزین کنید.

نتیجه نهایی

شیردهی طولانی مدت سال هاست که تابو بوده است، اما خوشبختانه، به نظر می رسد که این روند در حال تغییر است. افراد مشهوری مانند مایم بیالیک، سلما هایک، آلانیس موریست و آلیسا میلانو همگی تجربیات خود را از شیردهی تا 12 ماهگی به اشتراک گذاشته اند و به عادی شدن این تجربه کمک می کنند. تصمیم شما در مورد اینکه آیا شیردهی درازمدت داشته باشید یا خیر، تصمیمی است که باید احساس قدرت کنید تا با شرایط خودتان و به هر نحوی که برای شما، فرزندتان و خانواده‌تان مفید باشد، تصمیم بگیرید.

مطالعه بیشتر:

مدت زمان شیردهی به نوزاد چقدره و کی بچمو از شیر بگیرم؟

عوارض شیردهی برای مادران و راه های مقابله با آنها چیست؟

مدت زمان شیردهی در هر وعده بر اساس سن نوزاد چقدر است؟

همه چیز در مورد شیر دادن به نوزاد ،چطور برای شیردهی آماده شویم؟

?پرسش و پاسخ های شیردهی طولانی مدت

چگونه بچه را از شیر شب بگیریم؟

می توانید جلسات شبانه را با آب، مالش پشت یا سایر تکنیک های تسکین دهنده جایگزین کنید. برخی از والدین متوجه می شوند که شریک زندگی باید برای چند شب مسئولیت را بر عهده بگیرد، زیرا فرزندشان فقط در صورتی درخواست شیر دارد که مادر او در کنارش باشد. اگر از شیر گرفتن در شب موثر نیست، چند ماه دیگر، زمانی که کودک شما آمادگی بیشتری دارد، دوباره امتحان کنید.

بچم دو سالشه هنوز شیر می خوره و از قضاوت های مردم خسته شدم، چیکار کنم؟

آن را نادیده بگیرید. بالاخره این انتخاب شماست و نه کس دیگری. همچنین جمع آوری گروهی از دوستان که در دوران شیر دهی به کودکان بزرگتر خود هستند، می تواند بسیار مفید باشد. می‌توانید این والدین همفکر را در گروه‌های حمایت از شیردهی، چه حضوری و چه آنلاین، بیابید.

آیا شیردهی طولانی مدت بر رشد عاطفی کودک شما تأثیر می گذارد؟

بسیاری از منتقدان ادعا می کنند که تغذیه با شیر مادر برای رشد یا سلامت روانی کودک مضر است. آنها ادعا می کنند که کودکان را نیازمند می کند، استقلال آنها را کاهش می دهد و آنها را در جدایی از والدین خود دچار مشکل می کند. با این حال، مدرکی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد.

چه زمانی باید نوزاد را از شیر بگیرید؟

هیچ دوره زمانی مشخصی وجود ندارد که در آن زمان باید فرزندتان را از شیر بگیرید. انجام این کار یک تصمیم کاملا شخصی است که هر خانواده باید به تنهایی بگیرد. آکادمی پزشکان خانواده آمریکا (AAFP) می نویسد که 2 سالگی سن طبیعی از شیر گرفتن برای انسان تخمین زده می شود.

منبع: healthline