The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آنومالی اسکن چگونه انجام میشود و برای مادر یا جنین مضر است؟

آنومالی اسکن یا سونوگرافی تشخیص ناهنجاری های جنین در هفته های 18 تا 20 بارداری انجام می شود و روش انجام آن چندان تفاوتی با سونوگرافی معمولی دوبعدی که پیش از این انجام داده بودید ندارد. اگر می خواهید بدانید که آنومالی اسکن چگونه انجام میشود؟ تفسیر سونوگرافی آنومالی اسکن چگونه خواهد بود و ... تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

سونوگرافی آنومالی اسکن در هفته بیستم چطور انجام می‌شود؟

 این سونوگرافی توسط فرد کارآزموده در اتاق کم نور انجام‌ می‌‌شود تا بتوان تصاویر خوبی از جنین داشت.

برای انجام آن باید روی تخت دراز بکشید و شکم را نمایان کنید. فرد کارآزموده ژلی را روی شکم می‌زند وبه کمک کشیدن دستگاه روی شکم تصویری سیاه و سفید از جنین روی صفحه مانیتور می‌افتد. گاهی نیاز به اعمال فشار جزئی است. سونوگرافیست باید دوربین را در موقعیتی نگه دارد که نمایش خوبی از جنین بدهد. پس از اتمام سونوگرافی می‌توانید از پزشک بخواهید‌، در مورد تصاویر با شما صحبت کند. انجام این سونوگرافی تقریبا 30 دقیقه طول می‌کشد. اگر جنین در وضعیت نامناسبی باشد یا حرکت زیادی داشته باشد یا مادر باردار دچار اضافه وزن بالا و چاقی باشد، انجام سونوگرافی دشوار است و زمان بیشتری خواهد برد. گاهی پزشک از شما می‌خواهد با مثانه پر برای سونوگرافی مراجعه کنید‌. به همین دلیل بعد از مراجعه در این رابطه حتما سئوال کنید.

آیا همسر یا یکی از دوستان خانم باردار‌ می‌‌تواند همراه او برای سونوگرافی مراجعه کند؟

بله. همراهی همسر یا دوستان برای مشاهده وضعیت جنین بدون اشکال است اما کودکان را نمی‌توانید همراه خود ببرید.

آیا انجام سونوگرافی انومالی اسکن برای مادر باردار یا جنینش مضر است؟

انجام سونوگرافی خطر خاصی برای سلامت مادر و جنین ندارد اما با این وجود تنها در شرایط لازم و ضروری سونوگرافی کنید. سونوگرافی‌های لازم گاه اطلاعاتی در رابطه با سلامت جنین به پزشک می‌دهند که پس از آن باید تصمیم‌های مهمی گرفت. به عنوان مثال‌، ممکن است پس از سونوگرافی، انجام آزمایشات دیگری به مادر باردار پیشنهاد شود که خطر سقط جنین را بالا می‌برد و انجام آن بنا به تصمیم مارد باردار است.

نتیجه سونوگرافی چه موقع اعلام می‌شود؟

جواب سونوگرافی همان موقع به شما داده خواهد شد.

تفسیر سونو آنومالی چگونه انجام می شود؟

در اکثر سونوگرافی‌ها مشخص می‌شود که جنین در حال رشد طبیعی است اما اگر ناهنجاری خاصی در سونوگرافی مشخص شود پزشک باید آن را بررسی کند. این موضوع را در نظر داشته باشید که تمامی ناهنجاری‌ها در سونوگرافی تشخیص داده نمی‌شوند.

حال که می دانید آنومالی اسکن چگونه انجام میشود، لازم به ذکر است اگر ناهنجاری خاصی در سونوگرافی دیده شود ممکن است پزشک انجام سونوی دیگری را صلاح بداند تا ناهنجاری دقیق‌تر بررسی شود. پس از سونوگرافی ممکن است انجام آزمایشات دیگری تجویز شود که انتخاب انجام دادن یا ندادن آن بر عهده مادر باردار است. می‌توان برای اطمینان به متخصص دیگری مراجعه کرد و نظر وی را جویا شد.

https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/20-week-scan/

 

بیشتر بدانید:

1- سونوگرافی غربالگری چیست و چگونه انجام میشود؟

2- همه چیز را در مورد سونو گرافی چهار بعدی بدانید

3- سونوگرافی در هفته اول بارداری چه چیزی را نشان می دهد؟

4- اطلاعاتی که انواع سونوگرافی بارداری در اختیار مادران قرار می دهد