The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پريود شدن در زمان بارداری و علت پریود شدن چیست؟

در پدیده ای به نام بارداری نهان مادر بعد از چندین و چند ماه متوجه بارداری خود می شود که البته هرماه نیز خون ریزی قاعدگی وجود داشته است. اما آیا امکان پریود شدن در دوران بارداری وجود دارد؟ چطور پريود شدن در زمان بارداري ممکن است؟ علت پریود شدن در بارداری چیست؟ در این مطلب قصد داریم تا همه چیز را درمورد پريود شدن در زمان بارداری برای شما شرح دهیم.

آیا پریود شدن در بارداری ممکنه؟

بله امکان پریود شدن در بارداری وجود دارد و حتی ممکن است که مادر تا پایان دوران حاملگی هر ماه قاعدگی را تجربه کرده و اصلا متوجه بارداری خود نشود. گرچه احتمال پریود شدن در بارداری و رشد و نمو همزمان جنین بسیار اندک و درحقیقت نادر است اما این پدیده وجود دارد و به آن بارداری نهان گفته می شود.

در بارداری نهان رشد جنین تاخیر دارد و مرتب با اخلال مواجه می‌شود و با روند بسیار آهسته‌ای اتفاق می‌افتد. اما این الزاما بر سلامت جنین تاثیر نمی‌گذارد. مادر تنها زمانی به بیمارستان می‌رود که دل‌درد و کمردرد شدید داشته باشد که زمان زایمان است.

علت پریود شدن در بارداری چیست؟

اگر در دوران بارداری سطح هورمون hCG به مقدار کافی در خون مادر نرسد، نمی تواند منجر به بالا رفتن هورمون پروژسترون در بدن مادر شده درنتیجه علی رغم باردار بودن، پریود شدن در زمان حاملگی رخ خواهد داد.

چطور ممکن است پس از عقب افتادن عادت ماهانه متوجه بارداری نشویم؟

همه بانوان قاعدگی منظم و ماهانه ندارند و عقب افتادن آن ممکن است تعجب‌برانگیز نباشد. حتی اگر گاهی عادت ماهانه اتفاق بیفتد، لکه‌بینی در دوران بارداری ممکن است به عنوان خونریزی قاعدگی تعبیر شود. خونریزی غیرمنظم یا کم را می‌توان به استرس، یائسگی یا مشکلات سلامتی دیگر نسبت داد.

قاعدگی/خونریزی ادامه‌دار در بارداری نهان:

بیشتر بانوان هنگام بارداری نهان عادت ماهانه منظم خود را ادامه می‌دهند، اما این نشانه سقط جنین نیست. خونریزی ناشی از پريود شدن در زمان بارداری می‌تواند شدید، سبک یا لکه‌بینی همراه با لخته‌های بزرگ یا کوچک باشد. خونریزی می‌تواند قرمز، صورتی، قهوه‌ای، بنفش، نارنجی یا سیاه باشد. می‌تواند مانند عادت ماهانه معمولی، منقطع یا پراکنده باشد. خونریزی ممکن است گاهی هفته‌ها یا ماه‌ها ادامه داشته باشد، اما تمام این‌ها ریختن دیواره رحم است. این منجر به ترشح اندک hCG می‌شود.

چطور نتیجه آزمایش منفی ممکن است؟

در یک بارداری عادی، اگر خیلی زود آزمایش شود یا دستورالعمل‌های درست رعایت نشود، نتیجه منفی خواهد بود. اما در بارداری نهان، نتیجه به خاطر ناچیز بودن مقدار hCG منفی نشان داده می‌شود. جفت معمولا hCG ترشح می‌کند و این به دیواره رحم منتقل می‌شود. انباشته می‌شود و در ادرار یا خون مشخص خواهد شد. در بارداری نهان، دیواره رحم در اثر مقدار بسیار کم هورمون hCG فرو می ریزد در نتیجه به علت پریود شدن در دوران بارداری انتظار حاملگی را ندارید، آزمایش نیز نخواهید داد.

چطور بارداری نهان در سونوگرافی هم تشخیص داده نمی‌شود؟

در بارداری عادی، پزشک در هفته 8 تا 12 یک سونوگرافی انجام می‌دهد. با این حال، در بیشتر موارد بارداری نهان، سونوگرافی نمی‌تواند جنین را در اکثر بانوان تشخیص بدهد. این می‌تواند به خاطر برخی ناهنجاری‌ها در منطقه شکمی یا رحم باشد.

 • پسگرد رحمی: به آن رحم چرخیده یا چپه هم می‌گویند، چرا که رحم برخلاف وضعیت عمودی (در رحم عادی) به سمت عقب لگن می‌چرخد. این وضعیت تشخیص جنین در سونوگرافی را مشکل می‌کند. پسگردی به یکی از دلایل زیر رخ می‌دهد:
 • رحم در دوران بلوغ به موقعیت اصلی منتقل نمی‌شود.
 • جنین در حال رشد رباط‌ها را می‌کشد و موقعیت رحم را از جای اصلی خود تغییر می‌دهد.
 • آندومتریوز (آندومتر بیرون از رحم رشد می‌کند) یا فیبروئید (غده‌های غیرسرطانی در رحم) می‌تواند باعث زخم شود که رحم را به موقعیت بطنی می‌برد.
 • رحم دوشاخ: یک ناهنجاری مادرزادی است که در آن رحم به شکل قلب یا دو شاخ درمی‌آید. یک دیواره رحم را بصورت کامل یا جزئی به دو نیم می‌کند. در نتیجه می‌تواند بر توان باروری بانو تاثیر بگذارد و منجر به بارداری نهان شود.
 • زخم‌بافت ناهنجار: زخم‌بافت یا اسکار ناهنجار می‌تواند به خاطر عمل جراحی شکمی، سزارین یا کوچک‌کردن شکم و غیره ایجاد شود. این زخم‌بافت از عبور امواج فرا صوتی و رسیدن به جنین جلوگیری می‌کنند، درنتیجه در سونوگرافی جنین دیده نمی شود.

چرا بارداری نهان دوره بارداری طولانی‌تری دارد؟

hCG مانند بارداری عادی وارد سیستم مادر نمی‌شود. این مانع از آن می‌شود که بدن علامت‌های لازم برای رشد جنین را تولید کند. در نتیجه جنین آهسته‌تر رشد می‌کند. جنین در این حالت در دوره‌های مختلف بارداری کوچک‌تر از حد معمول خواهد بود.

عوارض احتمالی پريود شدن در زمان بارداری (بارداری نهان):

از آن‌جا که به علت پريود شدن در زمان بارداری نسبت به حاملگی آگاهی ندارید مراقبتی هم انجام نخواهد گرفت. به این ترتیب زایمان در شرایط مساعدی انجام نخواهد شد.

 • عوارض بارداری نظیر فشارخون، دیابت یا عدم سازگاری گروه خونی تشخیص داده نمی‌شود و مادر و جنین را در معرض خطر قرار می‌دهد.
 • ممکن است مادر از برخی عادات خاص نظیر سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل دست نکشد.

زایمان بارداری نهان

درست مانند خود بارداری نهان، زایمان آن نیز عجیب است. طولانی خواهد بود دردهای زایمان‌مانند را ماه‌ها پیش از ورود به مرحله زایمان واقعی احساس می‌کنید. درد زایمان، که ممکن است در آغاز مانند درد قاعدگی باشد، به تدریج بدتر می‌شود و بسیار آزاردهنده‌ می‌شود. این علاوه بر دردهای چند ماهه ممکن است بانو را بر آن دارد که به دکتر مراجعه کند و بارداری مورد تایید قرار بگیرد. پزشک سعی می‌کند زایمان را تسریع کند یا برای بدنیا آوردن جنین عمل سزارین انجام بدهد.

برخی از نشانه‌های زایمان در بارداری نهان شامل موارد زیر است:

 • کمردرد
 • تهوع
 • استفراغ
 • گرگرفتگی
 • لرز
 • سرگیجه
 • عرق سرد
 • اسهال
 • بدن‌درد
 • درد ران‌ها و کشاله ران
 • تغییر احوالات
 • درد باسن و ناحیه لگنی
 • تپش قلب
 • تورم دیواره‌های واژنی به خاطر افزایش جریان خون
 • احساس سوزش و درد واژن
 • درد پستان. گاهی ممکن است درد بسیار شدید باشد.
 • اختلال در بینایی
 • فشار در گردن رحم
 • درد شدید در پهلوها، درست مانند بعد از دویدن
 • احساس کشیدگی و فشار در شکم که ممکن است دردناک باشد یا نباشد

ممکن است تمام یا برخی از نشانه‌های بالا را احساس کنید که می‌تواند ماه‌ها ادامه داشته باشد. در بیشتر موارد روند واقعی زایمان بارداری نهان بسیار سریع است و زیاد طول نمی‌کشد. ممکن است احساس کمردرد یا فشار بکنید که به سمت جلو می‌زند مانند درد قاعدگی. ممکن است بخواهید به توالت بروید اما شکم کار نمی‌کند. در چنین موردی به بیمارستان مراجعه کنید.

چطور می‌توان از بارداری نهان جلوگیری کرد؟

در سن باروری اگر مدام احساس درد یا تغییرات مشخص در شکم یا لگن خود دارید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. با این‌که تشخیص بارداری مشکل است شاید پزشک بتواند آن‌را حدس بزند.

اگر معمولا قاعدگی شما منظم نیست، اگر بیش از اندازه عقب انداختید، آزمایش بارداری بدهید. باید درباره عادات ماهانه نامنظم با متخصص زنان صحبت کنید و آزمایش کلی بدهید. اگر فکر می‌کنید وارد یائسگی شده‌اید هم باید آزمایش کلی بدهید. پريود شدن در زمان بارداری در بارداری نهان به نظر واقعی نمی‌آید یا حداقل چنین چیزی را اطراف خود نمی‌بینیم اما وجود دارد!

سؤالات متداول

 • تکان‌های بارداری نهان چگونه است؟

تکان‌های جنین در بارداری نهان مانند نفخ و سندروم روده تحریک‌پذیر است. وقتی روده و شکم شما تکان می‌خورد، فکر می‌کنید شاید به خاطر کرم، کیست، یبوست، فیبروئیدها یا گرفتگی عضلات باشد.

 • بارداری نهان چقدر طول می‌کشد؟

وقتی جنین با سرعت کمتری رشد می‌کند، بارداری نهان می‌تواند بیش از ۴۰ هفته طول بکشد. یک بارداری نهان ممکن است حتی تا دو سال و نیم هم زمان ببرد.

 • چطور می‌توان بارداری نهان را تایید کرد؟

از آنجا که بارداری نهان را نمی‌توان از طریق آزمایش خون یا ادرار یا سونوگرافی تشخیص داد، پزشک ممکن است با استفاده از داپلر (بررسی ضربان قلب جنین) و نبض‌گیری بارداری را تایید کند.

بارداری نهان می‌تواند بانوان را در وضعیت سختی قرار بدهد، خصوصا اگر برای مراقبت از نوازد آمادگی نداشته باشد. یک بانو باید از لحاظ ذهنی، احساسی و فیزیکی آمادگی بدنیا آوردن یک نوزاد و مراقبت از آن را داشته باشد.

اکنون که درمورد پريود شدن در زمان بارداری اطلاعات کافی دارید، اگر عادات ماهانه نامنظم دارید و نتایج آزمایش چیز دیگری نشان می‌دهد با متخصص زنان مشورت کنید. همچنین از خود مراقبت کنید و غذای سالم بخورید تا از رشد سالم و طبیعی جنین حمایت کنید.

 

https://www.momjunction.com/articles/cryptic-pregnancy_00395384/