The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خطرات آلودگی هوا بر بانوان باردار و نیز جنین هایشان

خطر آلودگی هوا برای زنان باردار مساله بسیار مهمی است، وقتی این فرشتگان زمینی در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند، نه تنها جنین بلکه خودشان نیز در اثر آلاینده ها دچا عوارض شدیدتری نسبت به بانوان غیرباردار خواهند شد. در این متن قصد داریم درمورد خطرات آلودگی هوا بر بانوان باردار و نیز جنین هایشان صحبت کنیم.

خطرات آلودگی هوا بر بانوان باردار و نیز جنین هایشان

پیش از هر چیز به خاطر فرشته کوچکی که به زودی به جمع خانواده تان اضافه خواهد شد تبریک می گوییم! اگرچه باردار شدن یکی از شیرین ترین وقایع زندگی هر مادری است ولی با این حال این دوران با نگرانی ها و باید و نباید های بسیار زیادی همراه است. رعایت برخی توصیه ها از قبیل پرهیز از مصرف فرآورده های دریایی و الکل کار آسانی است و اما در مورد هوایی که از آن نفس می کشید چطور؟ آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که تنفس هوای آلوده با چه مشکلاتی  برای سلامت خود و جنینتان همراه است؟

سالها است که محققان به انجام مطالعاتی در رابطه با آلودگی هوا و اثرات زیانبار ناشی از آن بر بارداری پرداخته اند. هشدار محققان در رابطه با خطرات بالقوه آلودگی هوا بر سلامت مادران باردار و نوزادان آنها به دنبال هر تحقیق جدید رنگ جدی تری به خود می گیرد.

 عامل اصلی آلودگی هوا چیست؟

آلودگی هوا از منابع بسیار متعددی نشات می گیرد. از میان مهمترین آلاینده های موجود در هوا می توان به ازن، ذرات معلق، دی اکسید نیتروژن، دی اکسید گوگرد، دود اگزوز خودروها، گازهای ناشی از فعالیت صنایع و کارخانجات، دود دست دوم سیگار ، گرد و غبار و مواد شیمیایی مضر اشاره کرد. در واقع چه در یک کلان شهر و یا یک روستا سکونت داشته باشید به هر حال در معرض درجات مختلفی از آلودگی هوا قرار دارید.

مهمترین خطرات آلودگی هوا عبارتند از:

  • سرفه
  • خس خس سینه
  • سوزش چشم و التهاب سینوس
  • بیماری های مزمن تنفسی مانند برونشیت، آسم و آمفیزم
  • خستگی مزمن
  • کاهش عملکرد ریه و تنگی نفس
  • آسیب های قلبی و ریوی
  • ابتلا به انواع سرطان ها

اگرچه عوارض آلودگی هوا برای سلامت تمام موجودات زنده زیانبار است ولی در این میان مادران باردار، کودکان، نوزادان، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های تنفسی به دلیل آسیب پذیر بودن بیش از سایرین در معرض خطر قرار دارند.

خطرات آلودگی هوا بر سلامت جنین

تحقیقات انجام شده در سال های اخیر نشان می دهد که نوزادان به دنیا آمده در مناطق مبتلا به عارضه آلودگی هوا به طور متوسط وزن کمتری نسبت به سایر نوزادان دارند. همین مساله نشان می دهد که آلودگی هوا می تواند سبب بروز وزن کم هنگام تولد در نوزاد شود. از آنجا که وزن نوزاد عامل تعیین کننده ای در سطح سلامت او است، اهمیت اثر آلودگی هوا بر وزن گیری جنین در طی دوران بارداری بسیار جدی تلقی می شود. از دیگر عوارض آلودگی هوا بر جنین می توان به خطر زایمان زودرس و افزایش احتمال ابتلا به اوتیسم اشاره کرد.

 

بیشتر بدانید:

1- خطرات آلودگی هوا در دوران بارداری و آلاینده های هوا کدامند؟

2- نقش آلودگی هوا بر بروز ناباروری زنان

3- افزایش احتمال زایمان زودرس با آلودگی هوا

4- آیا آلودگی هوا بر سلامت جنین تاثیر دارد؟ دستگاه تصفیه هوا در منزل لازم ست؟