The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رژیم غذایی قبل از آی وی اف و هر آنچه باید بدانید؟

رژیم غذایی قبل از آی وی اف باید شامل مواد غذایی باشد که شانس موفقیت عمل کاشت جنین را افزایش دهد. در حقیقت کلید موفقیت بیشتر روش های کمک باروری خصوصا آی وی اف، حفظ سلامت و برقراری تعادلات هورمونی در بدن مادر با کمک مواد غذایی ارگانیک و سالم همانند میوه و سبزیجات است. در این متن هر آنچه که لازم است درمورد بهترین رژیم غذایی قبل از عمل آی وی اف بدانید را برایتان بازگو می کنیم.

وقتی درمورد رژیم غذایی قبل از آی وی اف صحبت می کنیم، باید ها و نباید های خوراکی را می توان در سه مورد زیر خلاصه کرد:

 • در اوقات باقیمانده روز می‌توانید ۷۰ درصد پروتئین مورد نیاز روزانه خود را مصرف کنید.
 • سبزیجات،‌ میوه‌ها و غلات کامل، سرشار از پروتئین هستند. می‌توانید از سبزیجات برگ سبز استفاده کنید.
 • از میوه‌های فصل و غذاهایی که از سبوس کامل گندم تهیه می‌شوند استفاده کنید که فواید زیادی دارند.

 رژیم غذایی قبل از آی وی اف، وعده صبحانه

تبدیل صبحانه به بزرگترین وعده غذایی چالش برانگیز است ولی نباید غذاهای ناسالم را به این وعده غذایی مهم اضافه کنید. در زیر با غذاهایی که باید از آنها پرهیز کنید آشنا می‌شوید:

 • مصرف پروتئین در وعده صبحانه دو عملکرد اساسی دارد؛ باعث تعادل قند خون شما در طول روز می‌شود و شما را در طول روز سیر نگه می‌دارد. ولی از مصرف قند و غذاهای آماده خودداری کنید.
 • از زیاده‌روی در مصرف قند و کربوهیدرات در وعده شام خودداری کنید. چیز ساده‌ای به نظر می‌رسد ولی مصرف قند و کربوهیدرات در طولانی مدت می‌تواند بر سلامت هورمون‌ها و ناموفق بودن لقاح مصنوعی تاثیرگذار باشد.
 • از مصرف غذاهای چرب و غذاهای سفید خودداری کنید آنها خوشمزه به نظر می‌رسند ولی تاثیری منفی بر بدن می‌گذارد، هضم غذا را نامتعادل می‌کنند و مشکلات دیگری به وجود می‌آورند.

۷ نکته‌ای که درمورد رژیم غذایی قبل از عمل آی وی اف، باید در هر وعده غذایی در نظر داشته باشید:

 1. غذاهای گرم و با هضم آسان مصرف کنید

غیر از پروتئین باید به یاد داشته باشید غذایی که تهیه می‌کنید باید گرم باشد. غذای سرد نباید مصرف شود. هضم غذای سرد طولانی و مشکل است. بدن شما برای کمک به روند تولیدمثل باید از مواد مغذی ایده‌آل بهره‌مند شود. غذای گرم راحت هضم می‌شود و باعث تعادل فیزیکی بدن می‌شود.

 1. وعده‌های غذایی خود را تقسیم کنید

قبل از لقاح مصنوعی وعده‌های غذایی خود را به جای ۳ وعده به ۶ وعده تقسیم کنید. سعی کنید میوه و غذاهای سالم مصرف کنید. درصورتیکه نسبت به یک ماده غذایی حساسیت دارید باید قبل از مصرف با پزشک خود در میان بگذارید.

 1. بدن خود را آبرسانی کنید

در رژیم غذایی قبل از آی وی اف باید به بدنتان آبرسانی کنید. اگر عادت به نوشیدن مایعات ندارید باید سریع خود را عادت بدهید. آبرسانی به بدن قبل از لقاح مصنوعی‌ ضروری است. حداقل روزی ۳ لیتر آب بخورید که شامل آبمیوه‌ها، آب نارگیل یا دیگر نوشیدنی‌هایی که علاقه دارید نیز می‌شود. اگر اضافه وزن دارید. آب می‌تواند وزن شما را کنترل کند. در این شرایط باید آب بیشتری مصرف کنید

آبرسانی سریع‌ترین روش برای هضم و جذب مواد مغذی است. هرچند غیر از این فواید دیگری نیز دارد.

 1. از غذاهای سفید دوری کنید

غذاهای سفید هضم بسیار سختی دارند. بنابراین قبل از اینکه عمل لقاح مصنوعی انجام دهید باید تمام غذاهای سفید را از وعده‌های خود حذف کنید.

از نان‌های سفید، برنج سفید، ماکارونی سفید، شکر سفید و غیره پرهیز کنید. این مواد غذایی تصفیه شده‌اند و برای بدن شما مفید نیست. شما می‌خواهید هر چیزی را تا آنجا که ممکن است به شکل طبیعی مصرف کنید. نان‌های بدون گلوتن و با غلات کامل، برنج قهوه‌ای و عسل را جایگزین مواد غذایی ذکر شده کنید.

 1. بشقاب خود را از سبزیجات پر کنید و میوه بخورید

توجه داشته باشید حداقل نصف بشقاب خود را از سبزیجات پر کنید. سبزیجات حاوی ویتامین‌ها، مواد مغذی و مواد معدنی است که بدن شما برای عملکرد درست به آن‌ها نیازمند است. برای بالابردن نشاط خود از میوه‌ها و سبزیجات رنگی (قرمز، نارنجی، زرد، سبزو بنفش) استفاده کنید،‌ هرچه رنگی‌تر، بهتر! همیشه به خاطر داشته باشید که نصف بشقاب شما را سبزیجات تشکیل دهد. سیب‌زمینی در این دسته حساب نمی‌شود.

 1. چربی‌های سالم مصرف کنید

مصرف چربی‌های سالم را افزایش دهید. این چربی‌ها برای سنتز هورمون‌ها ضروری است. غذاهایی مانند آووکادو، ماهی وحشی، روغن زیتون، روغن نارگیل، آجیل و دانه‌ها منابعی غنی از چربی‌های سالم هستند. سالم بودن به معنای حذف چربی نیست. آگاه بودن از نوع چربی‌هایی است که استفاده می‌کنیم. می‌بایست از چربی‌های اشباع‌ شده و ترانس دوری کنید و مصرف چربی‌های تک یا چنداشباع‌نشده خود را افزایش بدهید.

همه آنها را در وعده‌های غذایی خود جای دهید و رژیم غذایی مناسبی برای خود درست کنید. همیشه به خاطر داشته باشید غذایی را که می‌خورید به درستی بجوید و همیشه غذایی مصرف کنید که باب میل شماست. اینها کلید داشتن یک بدن سالم و آماده برای عمل لقاح مصنوعی است. همچنین می‌توانید از پزشک یا متخصص تغذیه بخواهید تا در مورد کم یا زیاد کردن موارد رژیم شما را راهنمایی کند.

 1. مکمل‌های اسید فولیک مصرف کنید

در رژیم غذایی قبل از آی وی اف اسید فولیک جایگاه ویژه ای دارد. مصرف مکمل‌های اسید فولیک را شروع کنید، زیرا یکی از مواد مغذی حیاتی برای بارداری موفق است. مصرف این قرص را حتی قبل از شروع درمان لقاح مصنوعی شروع کنید.

منبع: elawoman

 

بیشتر بدانید:

1- توصیه های برای بارداری با فناوری کمک باروری (ART)

2- روش های لقاح مصنوعی برای باردار شدن

3- عوارض بعد از ای وی اف (IVF) برای مادر و نوزاد

4- علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در روش IVF