The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سرد بودن شکم در بارداری به چه علت و آیا سردی شکم طبیعی است؟

بسیاری از مادران از سرد بودن شکم در بارداری شکایت دارند و می پرسند که علت سرد بودن شکم در حاملگی چیست؟ آیا سردی شکم در بارداری و جنسیت جنین با یکدیگر ارتباطی دارند؟ آیا سردی شکم در بارداری به جنین آسیب وارد می کند؟

چرا شکم در بارداری همیشه سرد است؟

در بسیاری از خانمها در دوران بارداری، حتی اگر تمامی قسمت های بدن گرم باشد، شکم کاملاً سرد می شود. آیا این تغییر جای نگرانی دارد؟

آیا سردی شکم در دوران بارداری طبیعی است؟

بله! این نیز یکی دیگر از تغییرات عجیبی است که برخی از خانمها در دوران بارداری تجربه می کنند و در اکثر موارد طبیعی است. اما اگر نگران هستید می توانید موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

علت سرد بودن شکم در دوران بارداری

سردی شکم در بارداری دلایل مختلفی دارد:

  • با کشیده شدن پوست، رگ های خونی شکم نیز کشیده تر می شوند و لذا پوست به اندازه قبل گرم نیست.
  • شکم از اندامهایی که به نگهداری گرما کمک می کنند، دور است.
  • در بعضی موارد سردی شکم می تواند ناشی از کم خونی و فقر آهن باشد، پزشک باید این مورد را بررسی کند.
  • کودک در رحم گرم نگه داشته می شود و دیگر نیازی نیست ساختار بیرونی شکم نیز گرم بماند.
  • قدیمی ها می گویند سردی شکم نشانه دختر بودن جنین است.

آیا لازم است شکم را گرم نگه داریم؟

خیر، استفاده از کمپرس گرم یا کیسه آب گرم روی شکم در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود، اما می توانید لباس گرم بپوشید یا زیر پتو بروید و یا دوش آب گرم بگیرید.

شکم سرد در بارداری و جنسیت جنین

بسیاری از مادرها و مادر بزرگ ها هر نشانه ای از مادر باردار را با جنسیت جنین ارتباط می دهند. مثلا می گویند سرد بودن شکم در بارداری نشان می دهد جنین دختر است. اما از نظر علمی هیچ یک از این باورهای عمومی حمایت نمی شوند. شاید توجه به نشانه ها در دوران بارداری برای حدس زدن جنسیت جنین کار سرگرم کننده ای باشد، اما بهترین راهکار این است که تا سونوگرافی هفته 16 صبر کنید، آنگاه خواهید دانست که کوچولوی شما دختر است یا پسر.

منبع: trimestertalk

 

بیشتر بدانید:

1- پیشگیری از جدا شدگی ماهیچه های شکمی و روش های درمان آن

2- مراقبت از پوست شکم در بارداری و علت ترک خوردن پوست شکم

3- آیا اندازه شکم در بارداری اهمیت دارد؟

4- مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان چقدر است؟