The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان چقدر است؟

شاید در روزهای پایانی بارداری فکر می کردید که زایمان به معنای خداحافظی با شکم بزرگ و برجسته بارداری است اما اکنون که چند روز از زایمانتان گذشته می بینید که این شکم بزرگ هنوز به شما چسبیده و قصد رفتن ندارد! و به همین سبب درمورد مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان می پرسید تا بدانید که تا چه زمانی باید این شکم بزرگ و اویزان را تحمل کرد. در این مطلب مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است.

 نوزاد هنگام تولد دو کیلو هشت صد تا حدود سه کیلو و نیم وزن دارد. اما شما هنگام خروج از اتاق زایمان باید چند کیلو گرم کم کرده باشید؟ چه قدر طول می کشد تا به وزن پیش از بارداری خود برسید؟ این زمان برای هر مادری متفاوت است ولی با این وجود به عوامل گوناگونی بستگی دارد. مقدار اضافه وزن هنگام بارداری، تغذیه نوزاد با شیر مادر یا شیر خشک، رژیم غذایی و تمرینات ورزشی در دوران بارداری عواملی هستند که براساس آن مشخص می شود شما چه زمانی به وزن پیش از بارداری خود بر می گردید.

 کوچک شدن شکم بعد از زایمان

24 ساعت پس از زایمان

دکتر سارا کریگر، سخنگوی آکادمی رژیم غذایی و تغذیه می گوید: خانم ها به ‌طور میانگین پنج کیلو وچهارصد کیلوگرم بلافاصله پس از زایمان از دست می دهند. این کاهش وزن مربوط به وزن جنین، خونی که مادر از دست می دهد، مایعات و مایع آمنیوتیک است. در بیست وچهار ساعت اول پس از زایمان وزن بدن کاهش چشمگیری دارد. به عبارت دیگر بیشتر اضافه وزن مادر، وزن جنین است.

دکتر کریگر معتقد است، در هفته اول شما مایعات زیادی دفع می کنید به خصوص اگر شما "آی وی" (اپیدورال) کرده باشید پس شما هنوز در حال کم کردن وزن هستید. اما هنوز شاخص دقیقی وجود ندارد. او توصیه می‌کند به جای تمرکز روی شاخص وزن روی سایز لباس های خود تمرکز کنید. شیردهی نقش بسیار مهمی در کاهش وزن شما دارد.

دکتر اشلی دومن پزشکیار کلینیکی بخش زنان و زایمان مرکز پزشکی لانگون "ان وای یو" معتقد است مادر توقع دارد پس از زایمان و شیر دهی به نوزاد، وزن بیشتری کم کند، زیرا شیردهی کالری بیشتری مصرف می‌کند. اما کریگر می گوید این طرز فکر درست نیست، زیرا برخی از خانمها کاهش وزن سریع تر و بیشتری نسبت به سایر مادران دارند و ممکن است آنها به نوزاد خود شیر دهند یا شیر ندهند. 

دو هفته پس از  زایمان

کریگر معتقد است، مادر نباید در دو هفته اول پس از زایمان انتظار کاهش وزن زیادی داشته باشد. این دو هفته  زمانی است که مادر شروع به شیردهی می‌کند و ترشح هورمون ها کاهش می یابد و باعث افسردگی مادر می شود به عبارت دیگر شما در دوره زمانی افسردگی پس از زایمان به سر می برید. دوره ای که اگر شاخص وزن شما مطلوب نباشد، می تواند باعث گریه و بی قراری شما شود. علاوه بر این وزن شما معمولاً چربی بدن را نشان نمی دهد پس ناامید نشوید همچنین توصیه می‌کند به جای اینکه بر اساس کیلو کاهش وزن خود را بسنجید از متر برای اندازه گیری دور کمر خود استفاده کنید.

یک ماه پس از زایمان

به نظر می رسد، در ماه اول پس از زایمان همه چیز به خوبی پیش می‌رود. بر اساس گزارش کنگره زنان و زایمان آمریکا ( ای سی او جی ) معمولاً مادرانی که تازه زایمان کرده اند، حدود 4 کیلو گرم در ماه اول پس از زایمان از دست می دهند زیرا، بیشتر مادران در دوران بارداری حدود یازده کیلو سیصد گرم تا پانزده کیلو و هشتصد گرم اضافه وزن پیدا می کنند. ممکن است مادر در یک ماه اول پس از زایمان، به سایز قبل از بارداری خود برگردد.  

شش هفته پس از زایمان

رحم به جای اصلی خود یعنی درون لگن بر می گردد، بنابراین شکم شما صاف تر و کوچک تر دیده می شود. این تغییر خوبی است زیرا شکم کوچک می شود. حتی ممکن است بتوانید بیکینی خود را دوباره بپوشید. 

چند ماه اول پس از زایمان

مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان تقریبا به پایان خود نزدیک می شود و  بر اساس گزارش (ای سی جی او) اگر شما عادات غذایی سالمی که در دوران بارداری آغاز کرده اید و آن را حفظ کرده باشید، در چند ماه اول پس از زایمان به وزن ایده آل خود می رسید. انجام تمرینات ورزشی نیز به شما کمک می کند زودتر به تناسب اندام برسید. 

نه ماه پس از زایمان

کریگر معتقد است مادر باید برخی حقایق را بپذیرد. "شما در طول نه ماه اضافه وزن پیدا کرده اید پس نه ماه طول می‌کشد تا اضافه وزن خود را از دست بدهید." اما اگر در دوران بارداری اضافه وزن شما بیشتر از یازده کیلو و سیصدگرم تا پانزده کیلو وهشتصد گرم بوده پس باید زمان بیشتری را صرف از دست دادن وزن اضافی کنید، تا به وزن ایده آل خود برسید. بنابراین مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان تا حد زیادی به میزان وزن اضافه شده شما در طول بارداری بستگی دارد.

کوچک کردن شکم بعد زایمان

توجه به رژیم غذایی و داشتن رژیم غذایی درست که بیشتر حاوی (غلات کامل، پروتئین بدون چربی، آب فراوان، میوه و سبزیجات) ‌است به کاهش وزن شما و کوچک شدن شکم بعد زایمان بسیار کمک می‌کند. همچنین او معتقد است باید از رژیم غذایی بدون برنامه مشخص و گاه و بی گاه پرهیز کنید، زیرا نمی توانید مدت زمان طولانی کاهش وزن داشته باشید. حالت بدتر اینکه اگر شما به نوزاد خود شیر می دهید، در این رژیم غذایی بدن مواد مغذی را جذب نمی کند و بهبودی پس از زایمان به تاخیر می افتد. همچنین بدن شما از دریافت کالری و مواد مغذی لازم و حیاتی محروم می شود. خود روند شیردهی باتوجه به ترشح هورمون اکسی توسین به كوچك كردن شكم بعداز زايمان کمک شایانی خواهد کرد.

تا زمانی که شما رژیم غذایی درستی دارید و کالری کافی از گروه مواد مغذی دریافت می‌کنید، می توانید مطمئن باشید، ویتامین و مواد معدنی لازم برای بهبود و سلامت پوست را دریافت کرده و در عین حال کاهش وزن خواهید داشت و هر روز به تناسب اندام نزدیک تر می شوید. شما با این برنامه نه تنها سالم ترین مادر هستید بلکه یک الگو خوب برای زندگی سالم فرزندان خود هستید و با رعایت نکات ذکر شده زیبا و جذاب به نظر می رسید و نیازی نیست که درمورد مدت زمان جمع شدن شکم بعد از زایمان نگران باشید.

مطالعه بیشتر: 

مزایا و معایب بی حسی اپیدورال در زایمان

فواید شیردهی پستانی برای مادر و نوزاد

آیا افسردگی پس از زایمان قابل درمان است؟