The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درد زایمان طبیعی چند ساعت است و چگونه درد زایمان را مدیریت کنید.

احتمالا انتظار روز موعود در طی بارداری برایتان چندان ساده نخواهد بود. فکر کردن به این که درد زایمان طبیعی چند ساعت است؟ آیا زایمان من طول خواهد کشید، سخت خواهد بود و یا زود تمام می شود، خصوصا در هفته های پایانی مدام در ذهن شما می چرخد. زایمان برای برخی زنان به سادگی‌ می‌‌گذرد و از نظر برخی دیگر بسیار سخت و دردناک است. در این مقاله به این موضوع‌ می‌‌پردازیم که به طور معمول حداکثر درد زایمان طبیعی چند ساعت است، در روند زایمان باید منتظر چه مسائلی باشید و چگونه درد زایمان را مدیریت کنید.

  رحم اندامی عضلانی است که به طور قدرتمندانه برای بیرون راندن جنین از کانال زایمان فشار می‌‌آورد و انقباضات آن منبع اصلی درد زایمان است. میزان دردی که خانم باردار طی زایمان تجربه می‌کند به عوامل مختلفی از جمله قدرت انقباضات (که در طول زایمان افزایش می‌‌‌یابد)، دریافت یا عدم دریافت آمپول پیتوسین که باعث انقباض شدیدتر می‌‌شود، اندازه و موقعیت جنین در لگن و سرعت زایمان بستگی دارد.

 طی روند زایمان علاوه بر سفت شدن شدید عضلات در سراسر شکم و گاهی اوقات، در کل قسمت تحتانی تنه و لگن، احتمال بروز درد در ناحیه پشت، پرینه، مثانه و روده هم وجود دارد.

میزان دردی که زنان حس می‌کنند یا همان آستانه دردشان به ژنتیک و تجربیات فردی هم بستگی دارد. حمایت اجتماعی (یا فقدان آن)، ترس، اضطراب و حتی شنیدن داستان‌های مثبت یا منفی از روند زایمان می‌توانند در درک فرد از درد تاثیر بگذارند.

بنابراین اگر آستانه دردتان پایین است به دنبال کسی باشید که طی زایمان کمک‌تان کند. بررسی‌ها نشان داده است، زنانی که با حضور دائمی ماما یا یک حامی، زایمان می‌کنند از داروهای ضد درد و داروهای سزارین کمتری استفاده می‌کنند و رضایت بیشتری از تجربیات زایمان نسبت به زنانی که طی زایمان تنها بوده‌اند، دارند.

درد زایمان طبیعی چند ساعت است؟​ نگاهی به مراحل درد زایمان

درد زایمان معمولاً به تدریج و با پیشرفت در مراحل زایمان افزایش‌ می‌یابد. در اینجا به مراحل مختلف زایمان اشاره می‌کنیم:

 درد زودرس زایمان

طول: حداکثر 6 ساعت یا بیشتر

در این وضعیت گردن رحم حدود 3 تا 4 سانتی متر باز شده و شروع به نازک شدن می‌کند. به طور معمول، انقباضات خفیف تا متوسط 30 تا 60 ثانیه طول می‌‌کشد و هر 5 تا 20 دقیقه یکبار رخ می‌‌دهد و به مرور شدیدتر و فواصل آنها کمتر می‌شود.

درد فعال زایمان

طول: تقریباً 2 تا 8 ساعت

در این شرایط انقباضات طولانی‌تر، شدیدتر و با فواصل نزدیک به هم رخ می‌دهد و دهانه رحم تا 7 سانتی متر باز شده است. در این زمان است که بیشتر خانم‌ها درخواست داروی درد می‌‌کنند، اگرچه بعضی اوقات این دارو زودتر هم تزریق می‌شود.

 درد زایمان طبیعی چند ساعت است؟

طول: حداکثر 1 ساعت

به محض اینکه دهانه رحم 10 سانتی متر باز شود، درد شدید شده و علاوه بر انقباضات شدید و با فواصل نزدیک به هم، احساس درد در کمر، کشاله ران، حتی طرفین یا ران‌ها و همچنین حالت تهوع هم بروز می‌کند.

فشار زایمان

طول: چند دقیقه تا 3 ساعت

درد شدید در اثر فشار زیاد برطرف می‌‌شود زیرا مادر تمایل زیادی به بیرون راندن جنین از کانال زایمان دارد. اگرچه در این زمان درد با همان شدت قبل همچنان ادامه دارد اما بسیاری از خانم‌ها می‌گویند که این درد تسکین فشار است. هنگامی که سر جنین دیده شد احساس کشش و سوزش در اطراف دهانه واژن طبیعی است.

درد زایمان طبیعی چند ساعت است؟ درد بیرون آمدن جنین

طول: حداکثر 30 دقیقه

این مرحله نسبتاً آسان است، زیرا انقباضات خفیف و گرفتگی رحم جفت را بیرون می‌راند.

مدیریت درد زایمان

اگر به دنبال بی حسی اپیدورال یا داروی مسکن دیگری هستید بهتر است بدانید استفاده از تکنیک‌های ریلکسیشن می‌تواند توانایی شما را در مقابله با درد تقویت کند.

تنفس ریتمیک، تکنیک تجسم، مراقبه و سایر راهکارهای آرامش بخش که در کلاس‌های زایمان آموزش داده می‌شود می‌تواند به آرامش ذهن و شل شدن عضلات هنگام زایمان کمک کند.

از سایر تکنیک‌های موثردر کاهش و مدیریت درد می‌توان به ماساژ، پیاده روی، استحمام یا دوش گرفتن و استفاده از کمپرس سرما یا گرما اشاره کرد. این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه می‌توان تکنیک و راه حلی جدید را امتحان کرد. هر گزینه‌ای مزایای خاص خود را دارد. بین سزارین و زایمان طبیعی مسلما زایمان طبیعی حس بسیار خوبی را برای مادر به همراه می‌‌آورد. بین درد و رنج تفاوت قائل شوید. درد را می‌‌توان کنترل کرد و اگر بیش از اندازه احساس شد، دارو می‌تواند از درد و رنج جلوگیری کند.

داروهای مسکن و بی حسی اپیدورال

حال که به شما توضیح دادیم درد زایمان طبیعی چند ساعت است، نوبت به استفاده از مسکن ها می رسد. برخی از خانم‌ها در صورت انتخاب داروهای ضد درد طی زایمان احساس گناه می‌کنند، گویی به نوعی شکست خورده‌اند یا وضعیت سلامت جنین خود را در معرض خطر قرار داده‌اند. حقیقت این است که استفاده از بی حسی اپیدورال و سایر داروهای تسکین دهنده درد کاملاً بی خطر هستند. علاوه بر این بهتر است بدانید بین زایمان بدون درد، درد زایمان غیرمترقبه و افسردگی پس از زایمان، اختلال استرس پس از سانحه و درد مزمن ارتباطی وجود دارد.

منبع: parents

 

بیشتر بدانید:

1- همه چیز در مورد تسکین درد زایمان با بی حسی اپیدورال

2- درد زایمان طبیعی و توصیه متخصص زنان

3- آیا زایمان طبیعی درد داره؟ علت درد زایمان طبیعی؟

4- روش های زایمان طبیعی بدون درد