The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

شکم بند بارداری و 5 دلیل استفاده از شکم بند بارداری چیست؟

شکم بند بارداری به نحوی طراحی شده است که از پایین کمر و شکم در دوران حاملگی حمایت کند و به خاطر ویژگی انعطاف پذیری که دارد بویژه در سه ماهه دوم و سوم بارداری برای زنان باردار فعال مناسب است. در این مقاله به فواید استفاده از شکم بند بارداری اشاره می‌‌کنیم.

شکم بند بارداری از چند هفتگی ببندیم؟

درنظر داشته باشید که جثه مادران مختلف متفاوت است. درحقیقت شکم بند بارداری را باید از زمانی استفاده کنید که شکم شما برجسته و نمایان شده است. این حالت معمولا در اواسط سه ماهه دوم بارداری رخ می دهد.

5 دلیل استفاده از شکم بند بارداری

  • کاهش درد

درد شکم و لگن در دوران بارداری شایع است و می‌تواند باعث کم تحرکی و عدم تمایل خانم برای شرکت در فعالیت‌های روزانه شود. براساس تحقیقی که در مجله "ستون فقرات" روی شیوع درد کمر و لگن در دوران بارداری انجام شد، 71 درصد خانم‌های باردار از کمردرد رنج میبرند و 65 درصد به درد لگن مبتلا هستند. استفاده از شکم بند بارداری می‌تواند از ضرب دیدن کمر در حین فعالیت پیشگیری و حمایت کرده و به طور کل در کاهش درد کمر و لگن موثر باشد.

  •   درد مفصل ساکروایلیاک (مفصل خاجی) (SI)

درد مفاصل SI به دلیل افزایش هورمون ریلینین است که باعث شل شدن مفاصل لگنی می‌شود و در دوران بارداری شایع است.

این درد تیز و نفس گیر در ناحیه تحتانی کمر در مجاورت ستون فقرات بروز می‌کند. استفاده از شکم بند از این منطقه حمایت و به ثبات مفصل کمک کرده و در نتیجه از درد در حین فعالیت جلوگیری می‌کند.

  • درد رباط گرد

این درد که بین خفیف تا شدید متغیر است در سه ماهه دوم در قسمت جلوی باسن و زیر شکم بروز می‌کند و ناشی از فشار اضافی روی رباط‌هایی است که از رحم حمایت می‌کنند. این درد موقتی اما گاه غیرقابل تحمل است. شکم بند بارداری به توزیع وزن جنین روی کمر و شکم کمک کرده و این امر به تسکین فشار بر روی رباط‌های گرد و تسکین درد کمک می‌کند.

  • پیشگیری از افتادگی عضلات شکمی

آیا تا به حال بدون سینه بند ورزشی دویده‌اید؟ احساس خیلی بدی ایجاد می‌کند! فعالیت مادر با وجود جنین در حال رشد در رحم چیزی شبیه به دویدن بدون سینه بند است. شکم بند بارداری به فشرده سازی ملایم و حمایت از رحم و کاهش ناراحتی در هنگام حرکت بدنی مادر باردار کمک می‌کند. اما به خاطر داشته باشید فشار بیش از حد روی شکم می‌تواند گردش خون را مختل کرده و اثرات منفی بر فشار خون مادر باردار بگذارد. همچنین می‌تواند به سوزش سر دل و سوء هاضمه منجر شود.

  • کمک به تصحیح وضعیت بدنی

شکم بند بارداری با حمایت از قسمت تحتانی کمر و نیم تنه، وضعیت بدنی را تصحیح کرده و مانع از فشار بیش از حد به کمر می‌شود. وضعیت بدنی در خانم باردار که حالتی برگشته به عقب را تداعی می‌کند به دلیل اضافه وزن است که سبب کشش و تضعیف عضلات هسته‌ای حامی ستون فقرات می‌شود.

  • انجام راحت تر فعالیت‌های روزانه

بر اساس مقاله‌ای که در مجله "مطالعات اخیر در حوزه عضلانی اسکلتی" منتشر شده است، ورزش در دوران بارداری تاثیرات مثبت بسیاری بر سلامت مادر و جنین دارد.

ورزش باعث افزایش تراکم و استقامت ماهیچه‌ای شده و از تحلیل عضلات پیشگیری می‌کند. همچنین ورزش سبب کاهش فشار خون، افسردگی و دیابت می‌شود. بسیاری از خانم‌ها به دلیل درد و ناراحتی قادر به ورزش یا ادامه کار در دوران بارداری نیستند. استفاده از شکم بند بارداری می‌تواند به کاهش درد کمک کرده و برای فرد امکان شرکت در فعالیت‌های روزانه و حتی ورزش را فراهم کند.

استفاده از شکم بند بعد از زایمان برای حمایت بیشتر

بعد از زایمان برای چندین هفته ضعف و تحلیل عضلانی طبیعی است. عضلات و رباط‌ها برای به دست آوردن استقامت و استحکام سابق به زمان نیاز دارند و فراموش نکنید زایمان طبیعی نه تنها سبب ضعف بلکه گاه سبب پارگی و آسیب به برخی عضلات می‌شود. پوشیدن شکم بند بعد از زایمان می‌تواند به نوعی حامی و نگهدارنده شکم و کمر باشد و از بروز درد و ناراحتی حین فعالیت بکاهد. در زنانی که زایمان یا دیگر فعالیت‌های سنگین سبب پارگی عضلات شکمی شده باشد نیز بستن شکم بند می‌تواند همراه با ورزش‌های خاص سبب بهبود سریع تر و بسته شدن شکاف به وجود آمده شود. البته شکم بند در تمامی شرایط راه حلی موقتی است و هیچ بیماری و اختلالی را بهبود نمی‌بخشد بلکه با حمایت از عضلات به استراحت آنها کمک کرده و سبب کاهش ضعف در طولانی مدت می‌شود.

نکات مهم در رابطه با استفاده از شکم بند بارداری

- برای پیشگیری از وابستگی به شکم بند آن را بیش از 2 تا 3 ساعت در روز استفاده نکنید.

- در طول بارداری و بعد از آن در کنار استفاده از شکم بند برای حمایت از عضلات مرکزی برای تقویت آن ورزش کنید. قبل از استفاده از شکم بند بارداری با پزشک مشورت کنید. استفاده از آن برای زنان مبتلا به فشار خون بارداری یا گردش غیرطبیعی جریان خون مناسب نیست.

  • استفاده از شکم بند باید موقتی بوده و دائم مصرف نشود. اختلالات عملکردی اساسی را باید درمان کرد و برای رفع این مشکلات چه در دوران بارداری چه بعد از آن فیزیوتراپی توصیه می‌شود.

منبع: healthline

 

بیشتر بدانید:

1- شکم بند بعد از زایمان طبیعی؛ زمان استفاده از شکم بند بعد از زایمان

2- زمان بستن شکم بند بعد از سزارین چه موقعی است؟

3- شکم بند بعد از زایمان سزارین چیست و فواید استفاده از شکم بند

4- پیشگیری از جدا شدگی ماهیچه های شکمی و روش های درمان آن