The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تحریک تخمک گذاری وفرآیند تحریک تخمک گذاری چگونه انجام میشود؟

چرخه قاعدگی نامنظم، فرزند دار شدن را برای زوجین دشوار می سازد. اگر قصد بارداری دارید ولی با شکست مواجه می شوید، ما برای شما یک خبر خوب داریم. تحریک تخمک گذاری روش درمانی است که می تواند شانس فرزنددار شدن را افزایش دهد. به این منظور می توانید از داروهای تحریک تخمک گذاری یا طب سنتی هند موسوم به آیورودا استفاده کنید.

تحریک تخمک گذاری یعنی چه؟

نزدیک به 40٪ از خانمهای نابارور مشکل تخمک گذاری دارند اما این مشکل بدون علاج نیست. داروهای خوراکی یا تزریقی به تحریک رشد اووسیت یا تخمک کمک می کنند. هدف از تحریک تخمک گذاری، افزایش احتمال بارداری با تولید چندین تخمک است. انواع مختلفی از روش های درمان باروری مانند لقاح داخل رحمی (IUI) و لقاح آزمایشگاهی(IVF) از تحریک تخمک گذاری استفاده می کنند.

به طور معمول در فرآیند تخمک گذاری فقط یک تخمک تولید می شود. تحریک تخمک گذاری باعث تحریک فولیکول های متعدد در تخمدان ها و در نتیجه تولید همزمان چندین تخمک می شود. در سندروم تخمدان پلی کیستیک تحریک تخمک گذاری یک روش معمول برای درمان بیماری است. وجود چندین کیست در تخمدان، قاعدگی های نامنظم یا عدم قاعدگی و سطح بسیار بالای هورمون آندروژن از نشانه های تخمدان پلی کیستیک به شمار می آید. بانوانی که تحریک تخمک گذاری انجام می دهند، ابتدا باید برای پایش رشد فولیکول ها و زمان مناسب بازیابی تخمک یا تلقیح، سونوگرافی و آزمایش خون انجام دهند.

چه کسانی برای تحریک تخمک گذاری مناسب اند؟

این روش برای گروه های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

  • تحریک تخمک گذاری برای خانمهایی که چرخه تخمک گذاری ندارند یا تخمک گذاری نامنظم دارند، مناسب است.
  • این روش متداول ترین شیوه درمان برای خانمهای مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک است، بیماری که تخمک گذاری در آن قطع می شود.
  • تحریک تخمک گذاری در بانوانی که تحت IVF قرار می گیرند، انجام می شود تا به منظور بازیابی و استفاده در لقاح آزمایشگاهی، چندین تخمک در دسترس باشد.
  • مادرانی که علت نازایی در آنها مشخص نیست اما سیکل تخمک گذاری منظم دارند، برای افزایش شانس بارداری می توانند از تحریک تخمک گذاری استفاده کنند.

پزشکان معمولاً قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از تحریک تخمک گذاری، عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار می دهند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • اختلالاتی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک که مستقیماً در تخمک گذاری طبیعی اختلال ایجاد می کند.
  • سطح هورمون هایی مانند هورمون محرکه فولیکولی (FSH) ، هورمون آنتی مولرین (AMH) به عنوان شاخصی از تعداد و کیفیت تخمک های در حال تولید در چرخه قاعدگی وهورمون تنظیم کننده چرخه قاعدگی و تخمک گذاری (LH)
  • شرایطی که تأثیر غیرمستقیم بر تخمک گذاری دارند مانند چاقی (اضافه وزن زیاد)، اختلالات خوردن و اختلالات تیروئید.
  • میزان ورزش بدنی

چنانچه بعد از تحریک تخمک گذاری، مشکل تخمک گذاری نامنظم همچنان ادامه داشته باشد، در مرحله بعدی سوپر اوولاسیون (ابر تخمک گذاری) آزمایش خواهد شد. ابر تخمک گذاری به معنی استفاده از هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) برای آزادسازی تخمک های بالغ است.

فرآیند تحریک تخمک گذاری چگونه انجام می شود؟

تحریک تخمک گذاری، چهار مرحله دارد که عبارتند از:

1- ارزیابی

یک متخصص باروری، وضعیت چرخه تخمک گذاری را با استفاده از آزمایش خون و رشد فولیکول در تخمدان ها، دیواره رحم و ضخامت آن با کمک سونوگرافی مورد ارزیابی قرار می دهد.

2- تحریک

برای تحریک تخمدان ها به منظور تقویت رشد فولیکول های حاوی تخمک از دارو استفاده می شود. متخصص مناسب ترین دارو یا ترکیبی از چند دارو را برای بیمار تحت درمان تجویز می کنند.

3- پایش

چرخه با استفاده از سونوگرافی و آزمایش خون از نظر رشد فولیکول به دقت مورد بررسی قرار می گیرد. این مرحله برای کاهش احتمال بارداری های چندقلویی اهمیت دارد.

4- تلقیح مصنوعی یا مقاربت به موقع

با نزدیک شدن به روز تخمک گذاری، متخصص لقاح مصنوعی را انجام می دهدسندروم تحریک بیش از حد تخمدان چیست و چه عوارضی دارد؟. این فرآیند شامل ورود اسپرم به داخل رحم، نسبتاً ساده است. از طرف دیگر، زوجین می توانند برای افزایش حداکثری شانس بارداری قبل از تخمک گذاری مقاربت داشته باشند.

 

بیشتر بدانید:

1- قرص‌ های تحریک تخمک‌ گذاری روی باروری موثرند؟

2- آیا با مصرف داروهای محرک تخمک گذاری شانس دوقلو زایی بالا می رود

3- سندروم تحریک بیش از حد تخمدان چیست و چه عوارضی دارد؟

4- سندرم تحریک بیش از حد تخمدان چیست و علائم آن چیست؟

منبع: parenting.firstcry

دیگر مطالب اقدام به بارداری و نکات مهم برای اقدام بارداری صحیح

مطالب دیگر این دسته بندی را می توانید در این بخش مشاهده کنید