The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوب خوابیدن نوزاد در شب ، چه راهکارهایی وجود دارد؟

قلب شما ممکن است هنگام تماشای خوابیدن نوزادتان مملو از عشق شود. او بسیار شیرین و بی گناه به نظر می‌رسد. اما شما نمی‌توانید او را مجبور به خوابیدن در تمام طول شب یا در مواقعی کنید که واقعاً می‌خواهید او بخوابد یا چرت بزند. می‌‌توانید با فهمیدن این که کدام قسمت از روال خواب او در دست شما است و کدام قسمت نیست استرس خود را کاهش دهید و برای تنظیم برنامه خواب نوزاد خود آماده شوید. در ادامه این متن به شما خواهیم گفت که برای خوب خوابیدن نوزاد در شب چه راهکارهایی وجود دارد.

خوب خوابیدن نوزاد در شب

برای کمک به خوب خوابیدن نوزاد در شب ابتدا باید اصول و مبانی خواب نوزاد را بدانید، از نوزادتان در حد خودش انتظار داشته باشید نه بیشتر و بدانید که تظیم الگوی خواب نوزاد یک شبه رخ نخواهد داد و مدتی طول می کشد تا او با زندگی در محیط خارج از رحم تطابق پیدا کند.

نیازهای خواب نوزاد خود را درک کنید

در طی دو ماه اول پس از تولد، نیاز نوزاد شما به خوردن، بیش از نیاز به خواب است. در صورت تغذیه با شیر مادر، ممکن است تقریباً هر دو ساعت یک بار شیر بخورد و احتمالاً اگر با شیر خشک تغذیه می‌شود، کمی کمتر بخورد. نوزاد ممکن است از ۱۰ تا ۱۸ ساعت در روز بخوابد. گاهی اوقات به مدت ۳ تا ۴ ساعت پشت سر هم. اما نوزادان تفاوت بین روز و شب را نمی‌دانند. بنابراین آنها بدون توجه به زمان می خوابند. این بدان معناست که زمان بیدار شدن نوزاد ممکن است از ۱ صبح تا ۵ بعد از ظهر باشد. تا سه تا شش ماهگی بسیاری از نوزادان قادر به خواب طولانی به مدت ۶ ساعت هستند. اما درست همانطور که فکر می‌کنید نوزاد شما در حال عادت کردن به یک نظم خاصی است، معمولاً بین شش تا نه ماهگی مراحل رشد طبیعی می‌تواند این روند را بر هم بزند. به عنوان مثال هنگامی که شما در زمان خواب نوزاد در کنار او هستید، اگر او را تنها در اتاق رها کنید، او برای نگه داشتن شما در اتاق شروع به گریه می‌کند.

یک برنامه معمول خواب تنظیم کنید

 برای کمک به خوب خوابیدن نوزاد در شب نظم یک راهکار کلیدی است. یک مطالعه بر روی ۴۰۵ مادر، با کودکانی بین ۷ تا ۳۶ ماه نشان داد که نوزادانی که طبق روال شبانه می‌خوابند راحت‌تر و بهتر به خواب می‌روند و در اواسط شب نیز کمتر گریه می‌کنند. برخی والدین از ۶ تا ۸ هفتگی نوزاد برنامه منظم خواب را شروع می‌کنند. برنامه کودک شما می‌تواند ترکیبی از فعالیت‌های منظم خواب باشد.

کلیدهای موفقیت خوب خوابیدن نوزاد در شب:

• برای کمک به خواب خوب نوزاد در شب در طول روز بازی‌های فعال و در هنگام غروب فعالیت‌های آرام را انجام دهید. این باعث می‌شود کودک قبل از خواب بیش از حد هیجان زده نشود، اما فعالیت‌های روزانه او را خسته کند.

• فعالیت‌ها را هر شب طبق یک نظم و ترتیب انجام دهید.

• هر فعالیت را آرام و مسالمت آمیز انجام دهید، بخصوص در اواخر برنامه.

• بسیاری از نوزادان درست قبل از خواب از استحمام لذت می‌برند و این باعث آرام شدن آنان می‌شود.

• فعالیت مورد علاقه کودک خود را برای آخرین لحظات نگه دارید و آن را در اتاق خواب او انجام دهید. این کمک می‌کند که او منتظر زمان ‌خواب باشد و فضای خواب او با چیزهایی که دوست دارد همراه باشد.

• شرایط خواب شبانه را در اتاق خواب کودک خود ثابت نگه دارید. اگر او در وسط شب از خواب بیدار شود، صدا و چراغ‌های موجود در اتاق باید همانند زمان به خواب رفتن او باشد.

کودک خواب آلود را در رختخواب بگذارید

از زمانی که نوزاد شما ۶ تا ۱۲ هفته دارد شروع کنید، او را آرام کنید تا زمانی که خواب آلود شود. هنگامی که کودک درآستانه خواب است او را پایین بیاورید و بگذارید به خواب برود. صبر نکنید تا او کاملاً در آغوش شما به خواب برود. این می‌تواند رفتاری باشد که خلاص شدن از آن بعدها در زندگی مشکل باشد. این روال به کودک شما یاد می‌دهد که خودش را بخواباند و دیگر نیاز به بغل کردن و تکان دادن برای خوابیدن در طول شب ندارد.

 آکادمی پزشکان اطفال آمریکا توصیه می‌کند که هر بار که کودک را در رختخواب می‌گذارید، چه در طول شب چه چرت روزانه، موارد زیر را برای کاهش احتمال ابتلا به سندروم مرگ ناگهانی نوزاد انجام دهید:

• همیشه کودک خود را به پشت بخوابانید.

• همیشه از یک سطح محکم برای خواباندن کودک استفاده کنید، صندلی‌های اتومبیل و سایر ابزار نشستن برای خواب روزمره توصیه نمی‌شوند. اگر کودک در صندلی ماشین یا صندلی گردان به خواب برود، سعی کنید او را بردارید و روی یک سطح صاف بخوابانید.

• کودک شما باید در اتاق شما بخوابد، اما نه در رختخواب شما.

• اشیاء نرم یا پتوهای شل را از تخت خواب دور کنید. این شامل بالش‌ها، ملافه‌ها واسباب بازی های پر شده با الیاف نیز می‌شود.

• به دستگاه‌هایی که ادعا می‌کنند از سندروم مرگ ناگهانی نوزاد جلوگیری می‌کنند اعتماد نکنید.

• از لبه‌ها و مستقر کننده‌ها استفاده نکنید.

• به کودک خود در زمان خواب پستانک بدهید.

• از پوشاندن سر کودک یا گرمای بیش از حد خودداری کنید.

• از مانیتورهای خانگی یا وسایل تجاری تبلیغ شده در بازار برای کاهش خطر ابتلا به سندروم مرگ نوزاد استفاده نکنید.

• اطمینان حاصل کنید که کودک شما تمام واکسن‌های توصیه شده را دریافت می‌کند.

تماس پوست به پوست با نوزاد برقرار کنید.

• بر کودک خود نظارت کنید، هنگام تغذیه او بیدار شوید.

• سیگار نکشید.

• به کودک خود شیر دهید.

• اگر خسته هستید، در صورت خوابیدن در یک صندلی یا روی نیمکت به نوزاد شیر ندهید.

 حال که نکات لازم برای خوب خوابیدن نوزاد در شب را می دانید، لازم است که یک به یک و با صبر و حوصله آنها را امتحان کنید، به یاد داشته باشید که نوزادان مختلف با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند.

 

بیشتر بدانید:

1- چند توصیه برای تنظیم الگوی خواب نوزادان

2- مقابله با مشکلات خواب و بدخوابی در نوزادان

3- توصیه هایی برای خوب خوابیدن نوزاد در شب چیست؟

4- چکار کنیم خواب نوزاد عمیق شود؟ نکاتی در موردخواب روزانه کودک

?پرسش و پاسخ های برای خوب خوابیدن نوزاد در شب چه راهکارهایی وجود دارد؟

آیا بازی های هیجانی مانع از خواب خوب نوزاد در شب می شود؟

بله. برای کمک به خواب خوب نوزاد در شب در طول روز بازی‌های فعال و در هنگام غروب فعالیت‌های آرام را انجام دهید. این باعث می‌شود کودک قبل از خواب بیش از حد هیجان زده نشود، اما فعالیت‌های روزانه او را خسته کند.

نوزادان چقدر باید بخوابند؟

وزاد ممکن است از ۱۰ تا ۱۸ ساعت در روز بخوابد. گاهی اوقات به مدت ۳ تا ۴ ساعت پشت سر هم. اما نوزادان تفاوت بین روز و شب را نمی‌دانند. بنابراین آنها بدون توجه به زمان می خوابند. این بدان معناست که زمان بیدار شدن نوزاد ممکن است از ۱ صبح تا ۵ بعد از ظهر باشد

آیا می توانم برای خواب بهتر، نوزاد را قبل از خواب به حمام ببرم؟

بله. بسیاری از نوزادان درست قبل از خواب از استحمام لذت می‌برند و این باعث آرام شدن آنان می‌شود.

چیکار کنم بچم شبا بهتر بخوابه؟

شرایط خواب شبانه را در اتاق خواب کودک خود ثابت نگه دارید. اگر او در وسط شب از خواب بیدار شود، صدا و چراغ‌های موجود در اتاق باید همانند زمان به خواب رفتن او باشد.

منبع: webmd