The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تعریق زیاد در بارداری نشانه چیست ،علت عرق کردن زیاد در بارداری

بسیاری از مادران باردار خیلی زود دچار مشکل بوی عرق در اوایل بارداری شده و می پرسند که تعریق زیاد در بارداری نشانه چیست؟ و چگونه می توان از شر بوی بد عرق در دوران بارداری خلاص شد؟ شاید جالب باشد بدانید که عرق كردن زياد در بارداري اصلا غیر عادی نیست و بسیاری از مادران باردار آن را به وضوح در این دوران نه ماهه حس خواهند کرد خصوصا افرادی که بارداری آنها با روزهای گرم سال منطبق شده است. 

چگونه از بوی بدن در بارداری خلاص شویم؟

 بدون شک بارداری یکی از شادترین دوره های زندگی است. اما همانطور که بسیاری از شما می دانید این دوران تنها در بزرگ شدن شکم و درخشندگی پوست خلاصه نمی شود، بلکه تغییراتی در بدن رخ می دهد که حتی می توانند آزاردهنده باشند. بوی بدن یکی از آنها است. بسیاری از ما عادت کرده ایم که با بوی خوش در انظار حاضر شویم، از این رو بوی بدن در دوران بارداری تاثیر بدی بر حالات روانی ما خواهد داشت و موجب کج خلقی و ناراحتی خواهد شد.

متأسفانه از آنجا که بوی بدن در بین مادران باردار رایج است، در این مقاله به بررسی علت های و راهکارهای این مشکل می پردازیم، با ما همراه باشید.

تعریق زیاد در بارداری نشانه چیست؟

علت افزایش عرق كردن در بارداري در وهله اول مربوط به تغییرات هورمونی ناشی از بارداری است که منجر به افزایش متابولیسم و افزایش کارکرد غدد عرق بدنتان شده است. اما در برخی موارد نیز فقط حس بویایی شما حساس تر شده!! در ادامه بیشتر درمورد علت عرق كردن زياد در بارداري توضیح خواهیم داد.

  1. تغییر در بوی بدن:

  • پس از بارداری، سطح هورمون ها در بدن به شدت تغییر کرده و هورمون استرادیول که عامل اصلی تشدید عرق كردن در دوران بارداري و دلیل ایجاد بوی تند در بدن است، به مقدار زیاد تولید می شود. زیر بغل و اندام تناسلی بیش از سایر نواحی بدن تحت تاثیر این هورمون قرار می گیرند.
  • علاوه بر این، مادران در دوران شیردهی نیز با بوی بدن مواجه هستند. مصرف بسیاری از داروها در دوران بارداری به بوی بد بدن منجر می شوند. زیاده روی در مصرف غذاهایی مانند پیاز، سبزیجات و غیره بوی نامطبوعی در بدن ایجاد می کنند.
  • دمای بالای بدن و افزایش وزن منجر به تعریق زیاد شده و بوی ناخوشایند بدن را به همراه دارد. آخرین دلیل بوی بد شدید در بارداری عفونت قارچی یا باکتریایی است که البته اهمیت زیادی دارد. اگر عفونت را عامل اصلی بوی بدن در بارداری می دانید برای درمان به موقع بهتر است در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.
  1. حساسیت به بو:

  • بسیاری از مادران علی رغم این که در دوران بارداری زیاد عرق نمی کنند، اما دائم از بوی عرق خود شاکی بوده و می پرسند که عرق زیاد در بارداری نشانه چیست؟ به این نکته توجه داشته باشید که حس بویایی مادر در دوران بارداری به دلیل ترشح هورمون استرادیول افزایش می یابد. حتی ممکن است بویی که در این دوران شما را آزار می دهد، بوی بدن شما نباشد. افزایش هورمون استرادیول موجب می شود عطرها و بوهایی که قبلاً برایتان ناخوشایند نبوده اند، بسیار تیزتر و شدیدتر به نظر آیند و حتی برایتان تهوع آور باشند.
  • ممکن است در بارداری نسبت به بوی طبیعی بدن خود حساس تر شده باشید. بنابراین اگر خودتان تنها کسی هستید که فکر می کنید بدنتان بوی غیرقابل تحملی دارد و پزشک یا همسرتان بوی خاصی حس نمی کنند، مشکل از شامه قوی شماست که دلیلی جز بارداری ندارد. بنابراین وقتی می پرسید تعریق زیاد در بارداری نشانه چیست، به شما خواهیم گفت شاید چیزی تغییر نکرده و فقط شما حساس تر شده اید.

چگونه از بوی بدن در بارداری خلاص شویم؟

حال که دانستید تعریق زیاد در بارداری نشانه چیست، لازم است بگوییم برای مقابله با بوی بد بدن لازم است تغییراتی در روال عادی زندگی ایجاد کنید. مثلاً خوشبو کننده یا صابونی که قبلاً استفاده می کردید، شاید در گذشته برایتان مناسب بوده اما حالا باید عوض شود. شیمی بدن شما در بارداری تغییر می کند. داروها، رژیم غذایی، دمای بدن و غیره باعث عدم تعادل و در نتیجه بوی بدن می شوند. با مراقبت و رعایت بهداشت شخصی، می توانید با به طور مؤثر با مشکل مقابله کنید.

مرحله 1:

اکنون می دانید که تعریق زیاد در بارداری نشانه چیست بنابراین بهترین و اولین راه حل دوش گرفتن است. حتما حداقل روزی یک تا دو بار دوش بگیرید. از صابون ضد باکتریایی استفاده کنید، این نوع صابونها باکتری های مولد بو را از بین می برند. بعد از حمام از یک حوله تمیز برای خشک کردن بدن استفاده کنید، برای حفظ طراوت و شادابی در طول روز، پودر تالک و خوشبو کننده توصیه می شود. در مورد دئودورانت ها و صابون هایی که خطری برای جنین ندارد از پزشک مشورت بگیرید.

گام 2:

حتما موهایتان را سه بار در هفته به طور منظم شامپو کنید. مقداری عطر روی برس یا شانه خود بپاشید تا هر وقت که موهایتان را شانه می کنید بوی خوبی داشته باشد. از شانه و برسهای تمیز استفاده کنید. دقت داشته باشید عرق و آلودگی های مو روی برس تجمع ننماید.

مرحله 3:

زیر بغل، خط بیکینی و موهای تناسلی را اصلاح کنید. مو در قسمت های خصوصی به محل تجمع باکتری ها تبدیل می شود. این باکتری ها روی پوست جمع شده و بوی بد ایجاد می کنند.

مرحله 4:

از یک دئودورانت در زیر بغل استفاده کنید و در زیر بغل و قسمت های خصوصی پودر تالک بپاشید. اگر خیلی عرق می کنید، ضد عرق های مبتنی بر آلومینیوم موثرتر هستند. حتما همیشه پودر یا دئودورانت خود را دم دست نگه دارید، به این ترتیب هر وقت احساس بوی آزار دهنده یا ناخوشایند کردید، می توانید از آنها استفاده کنید.

مرحله 5:

حتما لباسهایی از پارچه هایی قابل تنفس، ترجیحا کتان و پنبه به تن کنید. هیچ گاه یک  لباس را دو روز متوالی نپوشید. پس از هر بار پوشیدن، لباسها را بشوئید. یکی از راه های هوشمند مبارزه با بو اضافه کردن ¼ پیمانه سرکه سفید در لباسشویی به هنگام شستشوی لباس است. اگر جوراب و لباس زیر شما واقعا بوی بدی دارند، می توانید قبل از شستشو آنها را به مدت 15 دقیقه در محلول رقیق آب و سرکه سفید خیس کنید.

مرحله 6:

حتما به میزان کافی آب و مایعات بنوشید تا سیستم داخلی بدن پاکیزه بماند. از مصرف پیاز و سیر و گوشت به میزان زیاد خودداری کنید. بیشتر میوه و سبزیجاتی میل کنید که موجب بوی بدن نمی شوند اما برای جنین نیز مفید هستند.

مراقب باشید:

حتی با رعایت کامل اصول بهداشت فردی، ممکن است در دوران بارداری با بوی شدید بدن مواجه باشید، در این صورت به پزشک مراجعه کنید. احتمالا این مشکل با استفاده از صابونهای طبی، تغییر یا کاهش برخی داروهایی که موجب بوی بدن می شوند، قابل حل است.

با توجه به اینکه تمامی مطالب ذکر شده به نوعی رعایت بهداشت فردی محسوب می شوند، در رفع این مشکل مؤثرند. بعلاوه این روشها امن ترین راه رفع بوی بدن در دوران بارداری هستند که خطری برای مادر و جنین ندارند.

امیدواریم که در این مقاله پاسخ این پرسش که تعریق زیاد در بارداری نشانه چیست و چگونه از بود بد عرق خلاص شویم را یافته باشید.

منبع: momjunction

 مطالعه بیشتر:

بوی عرق در بارداری و جنسیت جنین؛ آیا با یکدیگر ارتباط دارند؟

بوی عرق در دوران بارداری، هر آنچه که لازم است بدانید

رفع بوی عرق در بارداری، از علت تا راهکارهای رفع بوی عرق