The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

افسردگی مردان در بارداری همسر چگونه تشخیص داده می شود

وقتی درمورد تغییرات خلق و خو و افسردگی دوران بارداری صحبت می شود، همه توجه ها به سمت مادر می رود. آیا تاکنون چیزی در مورد افسردگی مردان در بارداری همسر شنیده اید؟ آیا می دانید که این تغییر بزرگ می تواند بر روی پدران نیز تاثیر قابل توجهی بگذارد؟ در این مقاله می خواهیم ببینیم که افسردگی مردان در بارداری همسر چیست و چگونه باید تشخیص داده و درمان گردد.

همه انتظار دارند خبر بارداری و به دنیا آمدن نوزاد چیزی جز شادی به همراه نداشته باشد. اما برای بعضی از مردان، پدر شدن بیشتر نگران‌کننده است تا شادی‌بخش.

اگر چنین احساسی دارید، تنها نیستید. برای بعضی آقایان، خبر بارداری می‌تواند به منزله چکاندن ماشه افسردگی باشد. حدود ۱۰ درصد پدران آینده در دوران بارداری شریک زندگی‌شان دچار افسردگی می‌شوند.

 از کجا بدانم دچار افسردگی شده‌ام

نشانه‌های افسردگی بین افراد گوناگون متفاوت است. ممکن است احساس بی‌حالی یا غم کنید، یا این‌که همیشه زودرنج باشید. یا ممکن است بخواهید از زندگی دست بکشید. ممکن است این احساس را داشته باشید که به همان خوبی قبل از پس کارها برنمی‌آیید.

موارد زیر تنها بعضی از نشانه‌هایی است که ممکن است هنگام افسردگی آن‌ها را تجربه کنید:

 • معاشرت کمتر و دوری از دوستان
 • تغییر اشتهاء (معمولا کمتر غذا می‌خورید)
 • دردهای بدون توضیح
 • احساس اضطراب و نگرانی
 • عملکرد ضعیف سر کار
 • عدم علاقه به رابطه جنسی
 • کمبود انرژی
 • بدخوابی

اگر این نشانه‌ها برایتان آشناست، بررسی کنید که چند وقت است این احساسات را دارید. همه‌مان در زندگی روزهای بد داریم. اما اگر به مدت حداقل دو هفته از این احساسات خلاصی نداشته‌اید، ممکن است دچار افسردگی شده باشید.

علت افسردگی پدر در بارداری چیست؟

پیدا کردن دلیل قطعی افسردگی سخت است. ممکن است در خانواده سابقه افسردگی داشته باشید. فشار زندگی، رابطه، نگرانی‌های مالی یا فشار کاری، ممکن است انرژی شما را پایین بیاورد. مشکلات ارتباطی، جدایی و طلاق همگی با افسردگی مربوط هستند. اگر انتظار یک نوزاد را می‌کشید، خصوصا برای اولین بار، چیزهای ناشناخته و تغییرات زیادی در زندگی شما بوجود خواهد آمد. شاید نگران این هستید که چه‌جور پدری خواهید شد؟ یا این‌که پس از بدنیا آمدن نوزاد رابطه‌ با شریک زندگی‌تان چطور خواهد شد؟

ممکن است احساس فشار برای تغییر شغل باشد، نقل مکان به یک خانه بزرگتر. با اینکه بارداری برای اکثر زوج‌ها یک دوره شاد است، می‌تواند برای عده‌ای منشا درگیری باشد. خوب است بدانید که اگر همسر باردار شما افسرده است، احتمال اینکه شما هم افسرده شوید بیشتر است.

 افسردگی مردان در بارداری همسر چگونه درمان می شود؟

اگر درباره پدر شدن نگران هستید، سعی کنید بیشتر درگیر بارداری شریک زندگی خود شوید. رفتن به کلاس‌های پیش از زایمان به همراه شریک زندگی می‌تواند مفید باشد. این کلاس‌ها می‌تواند مهارت‌های عملی مراقبت از نوزاد و زندگی با یک نوزاد جدید را پوشش بدهد. به شما کمک خواهند کرد تا از لحاظ عملی و عاطفی برای نقش خود به عنوان یک پدر آماده شوید. در همان حال، مراقب سلامت عمومی خود باشید. قدم‌های کوچک تفاوت زیادی ایجاد می‌کند.

به یاد داشته باشید که رفتن به کلاس‌های پیش از زایمان به همراه همسرتان می‌تواند شما را با مهارت‌های عملی مراقبت از نوزاد و زندگی با یک نوزاد جدید آشنا کند تا از لحاظ عملی و عاطفی برای نقش خود به عنوان یک پدر آماده شوید.

برای درمان افسردگی مردان در بارداری همسر ، کاری فعالانه انجام بدهید

سعی کنید حداقل یک روز در میان پیاده روی، شنا یا دوچرخه‌سواری کنید یا بدوید. واقعا نوع فعالیت خیلی مهم نیست، همین که شما را به جنب‌وجوش می‌اندازد، کافی است. پیاده روی برای همسر باردار شما هم فعالیت خوبی است. فعالیت روزانه می‌تواند حال و هوای شما را بهبود ببخشد، کمتر احساس خستگی بکنید و به شما انرژی بیشتری بدهد. برای این‌که احساس مثبت داشته باشید و فعال باقی بمانید، می‌توانید یک پروژه را اطراف خانه یا حیاط خود امتحان کنید. پروژه را به کارهای کوچک و قابل مدیریت تقسیم کنید. بعد می‌توانید ببینید که در حال تلاش به سمت بهبود هستید و این حال شما را بهتر می‌کند.

 برای درمان افسردگی غذای سالم بخورید

غذای ناسالم،‌ غذای بیرون و اسنک‌ها را که چربی و قند زیادی دارند حذف کنید. خوردن غذای سالم واقعا می‌تواند حس بهتری به بدن و روح شما بدهد. می‌توانید این تغییر را با سرعت دلخواه خود پیش ببرید. بنابراین اگر عادت به فست‌فود دارید سعی کنید هر شنبه را روزغذای سالم قرار بدهید. بعد به تدریج هر هفته تعداد روزهای سالم‌خواری را بیشتر کنید. یا سعی کنید هر روز یک تغییر کوچک بدهید. به عنوان مثال بعد از هر وعده غذایی یک میوه تازه بخورید. شریک زندگی شما هم که حالا باردار است می‌خواهد غذای سالم بخورد. بنابراین می‌توانید این تغییر را با هم ایجاد کنید.

سالم‌خواری یعنی خوردن ترکیبی از مواد زیر:

 • کربوهیدرات‌ها، که غذاهای پرنشاسته مانند نان و سیب زمینی است.
 • پروتئین، مثل گوشت، ماهی و حبوبات
 • میوه و سبزیجات
 • لبنیات
 • از الکل و مواد مخدر دوری کنید

لازم نیست غذاهای چرب و قندی را کلا حذف کنید. فقط کمترین مقداری را که می‌توانید در روز مصرف کنید.

 برای درمان افسردگی یک الگوی منظم خواب را رعایت کنید

یکی دیگر از روش های درمان افسردگی مردان در بارداری همسر پیروی از یک الگوی خواب منظم است. سعی کنید در طول ۲۴ ساعت در یک ساعت مشخص بخوابید و بیدار شوید. اگر قبل از خواب غذای سنگین نخورید راحت‌تر می‌خوابید. سعی کنید شش ساعت قبل از رفتن به رختخواب سیگار نکشید و الکل و کافئین هم مصرف نکنید. اطمینان حاصل کنید که اتاق خواب شما برای خواب خوب شبانه آماده است ـ خیلی گرم یا سرد، پر سروصدا یا روشن نیست. از اتاق خواب فقط برای خواب یا مقاربت استفاده کنید. اگر مجبور هستید وسایل کار نظیر کامپیوتر یا پرونده‌ها را در اتاق خواب خود نگه دارید، شب‌ها روی آن‌ها را بپوشانید.

هرشب به حدود هفت ساعت خواب نیاز دارید. اگر نظم الگوی خواب شما بهم خورده است، سعی نکنید خیلی زود به رختخواب بروید. حتی اگر شریک زندگی شما به‌خاطر خستگی ناشی از بارداری زود می‌خوابد، شما کمی صبر کنید. اگر ساعت ۹ یا ۱۰ شب بخوابید، احتمال دارید ساعت ۳ یا ۴ صبح بیدار بشوید. بنابرین کتابی بخوانید، به موسیقی گوش بدهید یا چیز آرامش‌بخشی در تلویزیون تماشا کنید. بعد اگر می‌توانید پس از ساعت ۱۱ بی‌صدا به رختخواب بروید. اگر شریک زندگی شما به‌خاطر شکمش سخت می‌تواند بخوابد، این موضوع شاید هر دوی شما را اذیت کند.   

 برای درمان افسردگی حرف بزنید

حرف زدن درباره احساس‌تان با شریک زندگی یا یک دوست یا افراد خانواده می‌تواند مفید باشد. راحت می‌توان به نادیده گرفتن دیگران عادت کرد. اما ارزش دارد با دوستان خود ارتباط داشته باشید، خصوصا اگر رابطه شما دوران سختی را می‌گذراند. دوستان‌تان شما را دوست دارند. بگذارید با گوش دادن به شما کمک‌تان کنند.

 برای درمان افسردگی مثبت فکر کنید

اگر حس می‌کنید افکار منفی دارید، با آن‌ها مبارزه کنید. مثبت دیدن چیزها می‌تواند از افتادن شما به ورطه افسردگی جلوگیری کند. برای مثبت باقی ماندن، کارهایی انجام بدهید که حالتان را خوب می‌کند و روی دستاوردهای روزانه خود تمرکز کنید. اگر حس می‌کنید هیچ‌چیز درست پیش نمی‌رود، لحظه‌ای را به این اختصاص دهید که امروز چه اتفاق خوبی افتاده است. حتی اگر آن یک چیز خوبی که اتفاق افتاده به نظر پیش‌ پا افتاده برسد، روی آن تمرکز کنید و آن‌را به‌خاطر بسپارید. این‌ها روش‌های مورد استفاده برای درمان رفتاری آگاهانه است و می تواند برای افسردگی مردان در بارداری همسر شان نیز کارساز باشد.

  برای درمان افسردگی به یک گروه حمایتی بپیوندید

گروه‌های زیاد دیگری هستند که همان وضعیت شما را تجربه می‌کنند. دیدار با این افراد و به اشتراک گذاشتن تجربه‌تان می‌تواند مفید باشد. بنابراین پیوستن به یک گروه حمایتی را در نظر داشته باشید، خصوصا اگر شریک زندگی شما هم دچار افسردگی است. تشریک استراتژی‌های عبور از این مرحله می‌تواند به کاهش استرس و افسردگی در آقایانی که شریک زندگی‌شان نیز دچار افسردگی است کمک کند. از پزشک عمومی خود در مورد گروه‌های حمایتی سؤال کنید.

 هیچ‌چیز افسردگی من را از بین نمی‌برد. چه‌کار می‌توانم بکنم؟

اگر توصیه‌های خودیاری بالا را امتحان کرده‌اید و حال شما را بهتر نکرده است بنابراین بهتر است با پزشک عمومی خود مشورت کنید. پزشک آزمایش‌هایی را بررسی می‌کند تا دلیل فیزیکی برای احساسات شما را منتفی بداند، چیزهایی نظیر کم‌کاری تیروئید.

درمان‌های افسردگی مختلف است. در آغاز پزشک از شما خواهد خواست تا روش‌های خودیاری را امتحان کنید. ممکن است یکی یا بیشتر از روش‌های زیر را توصیه کند:

 • درمان‌های آنلاین، از طریق برنامه درمان رفتاری آگاهانه. این برنامه کمک می‌کند تا به واکنش‌هایتان به امور روزمره رسیدگی کنید. ممکن است از شما بخواهد از یک کامپیوتر در اتاق مطالعه خود استفاده کنید. این کامپیوتر فضای شخصی شما خواهد بود. پزشک‌تان درباره نتیجه برنامه با شما صحبت خواهد کرد.
 • یک گروه خودیاری محلی، اگر تاکنون خودتان گروهی پیدا نکرده‌اید.
 • کتاب‌ها یا دفترچه‌هایی برای راهنمایی شما وجود دارد.
 • یک گروه ورزشی

دو هفته بعد بازگردید تا پزشک بتواند حال شما را بررسی کند.

اگر افسردگی شما بعد از چند هفته بهتر نشد، ممکن است پزشک شما داروی ضدافسردگی یا روانکاوی را تجویز کند. اگر به این نوع درمان دسترسی ندارید، می‌توانید از مشاور یا درمان‌گر استفاده کنید. اگر شریک زندگی شما هم دچار افسردگی باشد، ممکن است هر دوی شما معرفی بشوید. باری دیگر می‌گوییم بستگی به این دارد که چه چیزهایی در دسترس شما قرار دارد.

اگر افسردگی شما شدید است می‌توانید از متخصصین سلامت روانی کمک بگیرد و آن‌ها روی کمک به بهبود شما تمرکز خواهند کرد. شما از حمایت یک گروه پرستاران روانپزشکی اجتماعی، روانشناسان یا روانپزشکان برخوردار خواهید شد. آن‌ها روانکاوی های فشرده‌تر، نظیر روان‌درمانی به همراه دارو و درمان رفتاری آگاهانه را پیش خواهند گرفت. اگر نسبت به شریک زندگی خود رفتار خصمانه و تهاجمی دارید، هرچه سریع‌تر با پزشک عمومی خود مشورت کنید. بارداری دوره‌ای است که می‌تواند فشار بر رابطه را واقعا زیاد کند. بنابراین دریافت کمک واقعا مهم است.

 وقتی نوزاد من بدنیا آمد چه؟

افسردگی مردان در بارداری همسر شان در بعضی از آقایان، نه همه آن‌ها، همچنان باقی می‌ماند. هرچند اگر پیش از بدنیا آمدن نوزاد دچار افسردگی بوده‌اید، الزاما به این معنی نیست که پس از آن هم افسردگی خواهید داشت. شاید پس از به دنیا آمدن فرزندتان متوجه شوید که نگرانی شما به‌خاطر ترس شما از پدر شدن بوده است و وقتی نوزادتان  را در آغوش گرفتید متوجه بشوید که مراقبت از او آسان‌تر از آن است که تصورش را می‌کردید. البته احتمالا به‌خاطر بی‌خوابی های که تجربه می کنید روزهای پرفشار و سختی را تجربه کنید. اما این روزها به سرعت می گذرند و برای سال ها از رشد و پیشرفت فرزندتان شادمان خواهید بود.

 منبع:babycentre