The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم

با توجه به افزایش سطح آگاهی عمومی، امروزه تاثیر تغذیه برای باهوش شدن جنین برای بیشتر مادران کاملا واضح و آشکار است و آنها می دانند که برای داشتن نوزادی سالم و باهوش باید در این دوران به تغذیه خود توجه ویژه ای داشته باشند، به همین سبب می پرسند که برای داشتن فرزند باهوش چه بخوریم؟ اگر شما هم می خواهید بدانید که برای برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

داشتن فرزندی سالم و باهوش یکی از آرزوهای تعداد بسیار زیادی از مادران و پدران است به همین سبب می پرسند که برای باهوش شدن کودک در دوران بارداری چه بخوریم. امروزه تحقیقات گسترده  در زمینه تاثیر تغذیه برای باهوشی جنین انجام شده است که در این مقاله به چند مورد از معتبرترین و مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم: کولین

پزشکان در پاسخ به تعداد بسیار زیادی از مادرانی که می پرسند برای هوش جنین چه بخوریم، کولین را پیشنهاد می کنند. مادران باردار باید به منظور اطمینان از رشد و تکامل مغز جنین و افزایش بهره هوشی او در دوران بارداری و پس از آن در شیردهی مواد غذایی سرشار از کولین را در برنامه غذایی روزانه خود در این دوران بگنجانند. کولین روند رشد مغز جنین را بهبود می بخشد.

میزان مصرف کولین در نیمی از مادران مورد مطالعه 480 میلی گرم در روز و اندکی بالاتر از میزان توصیه شده در بارداری و در نیمی دیگر از مادران در حدود دو برابر و به میزان 930 میلی گرم در روز بود.

محققان در ادامه این مطالعه، سرعت پردازش اطلاعات و حافظه بصری نوزادان را پس از تولد و در سنین 4، 7، 10 و 13 ماهگی مورد آزمایش قرار داده و همچنین به تعیین ضریب هوشی این نوزادان پرداختند. در پایان نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که علی رغم آنکه نوزادان هر دو گروه از عملکرد شناختی خوبی برخوردار بودند ولی با این حال آن دسته از نوزادانی که مادران آنها در دوران بارداری خود روزانه 930 میلی گرم کولین مصرف کرده بودند در مقایسه با نوزادانی که میزان مصرف کولین در مادران آنها در طول مدت مشابه 480 میلی گرم در روز بود در فرایند پردازش اطلاعات به مراتب از سرعت بالاتری برخوردار بودند.

برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم: ویتامین C

اگر می خواهید بدانید که برای افزایش هوش جنین چه بخوریم، ما به شما ویتامین C را پیشنهاد می کنیم. درست مانند ید دریافت کافی ویتامین C مورد نیاز برای رشد و تکامل جنین نیز کاملاً به رژیم غذایی مادر وابسته است. این ماده معدنی از جمله آنتی اکسیدان های ضروری و لازمی است که به رشد مناسب بافت های بدن کمک کرده و در تشکیل و تکامل سیستم عصبی جنین نیز نقش بسیار مهمی بر عهده دارد.

کمبود ویتامین C در دوران بارداری با عوارضی نظیر زایمان زودرس و ابتلا مکرر به بیماری های عفونی همراه است. نیاز روزانه مادران باردار به ویتامین سی ، 10 میلی گرم بیش از مواقع عادی و یا به عبارتی 85 میلی گرم در روز است.

با مصرف میوه ها و سبزیجات تازه به خصوص نارنگی، توت فرنگی، کلم بروکلی و گوجه فرنگی می توان مقدار ویتامین C مورد نیاز بدن را به راحتی تامین کرد. همچنین استفاده از مواد غذایی سرشار از ویتامین C باعث جذب بهتر و بیشتر آهن در رژیم غذایی روزانه خواهد شد.

برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم، منابع حاوی ویتامین C

ویتامین C موجود در منابع غذایی

میزان مورد نیاز: 85 میلی گرم در روز

یک عدد سیب زمینی پخته = 20 میلی گرم

یک عدد پرتقال = 70 میلی گرم

یک عدد گوجه فرنگی = 23 میلی گرم

یک عدد انبه = 57 میلی گرم

یک فنجان توت فرنگی = 85 میلی گرم

 برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم: ید

در دوران بارداری اثرات رژیم غذایی غنی از ید تا شش سال پس از زایمان و هنگامی که فرزندتان خواندن را فرا گیرد همچنان باقی خواهد ماند! کودکانی که در دوران جنینی خود از کمبود ید رنج برده اند در سال های آینده بیش از دیگر همسالان خود به اختلالات یادگیری دچار خواهند شد. این نتایج حاصل یک پژوهش استرالیایی است که در نشریه غدد درون ریز و متابولیسم منتشر شده است.

می دانیم که ید در رشد و تکامل مغز کودکان نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. نتایج این تحقیق نشان می دهد که کمبود ید در رژیم غذایی دوران بارداری می تواند توانایی شناختی کودکان را تا سالها پس از تولد نیز تحت تاثیر قرار دهد. پژوهشگران برای انجام این تحقیق وضعیت تحصیلی 228 کودک را که مادرانشان دوران مراقبت های پیش از بارداری خود را بین سالهای 2001- 1999 در کلینیک واحدی در ایالت تاسمانی واقع در جنوب شرق استرالیا دنبال کرده بودند را از نزدیک مورد مطالعه قرار دادند. گروهی از این کودکان بین سال های 2001-1999 که کمبود ید در میان مردم شایع بود متولد شدند. در سال 2001 مقامات بهداشت استرالیا لزوم استفاده از نمک یددار را در برنامه مبارزه با کمبود ید قرار دادند. از کودکان مورد مطالعه در سن 9 سالگی تست ریاضی و خواندن گرفته شد. نتایج این تحقیق نشان داد که کودکان متولد سال های 2000- 1999 که در دوران جنینی خود از کمبود ید رنج برده بودند بیش از سایر همسالان خود دچار مشکل خواندن بودند.بنابرای اگر می پرسید برای داشتن فرزندی باهوش چه بخوریم، مصرف ید فراموش نشود.

به گفته سرپرست گروه تحقیق، دکتر کریستین هاینس: "خوشبختانه کمبود ید جزء مشکلاتی است که به راحتی می توان از بروز آن در دوران بارداری پیشگیری کرد!"

برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم، غذاهای غنی از ید:

دریا عظیم ترین منبع ید در زمین است. بنابراین جای تعجب نیست که انواع ماهی ها به خصوص ماهی آزاد از مهمترین منابع غذایی ید به شمار می روند. علاوه بر آن مواد غذایی دیگری نظیر تخم مرغ، کره و پنیر نیز هر یک حاوی مقادیر فراوانی از ید می باشند. گیاهان هم حاوی مقادیر نسبتاً اندکی از ید هستند؛ غیر از اسفناج و شاهی آبی که نسبت به سایر سبزیجات دارای ید فراوان تری هستند.

اکنون که می دانید برای باهوش شدن نوزاد در بارداری چه بخوریم، خوب است که از همین امروز تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- تقویت هوش معنوی در بدو تولد نوزاد

2- هوش جنین

3- تاثیر تغذیه مادر در دوران بارداری بر هوش کودک

4- تقویت هوش جنین در دوران بارداری و کارهایی که باید انجام داد