The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درد کمر در بارداری دوقلویی به چه علت است؟

در میان بارداری های چند قلویی، دوقلوها همیشه با کمترین مشکلات و دشواری مواجه هستند. در واقع هر چه تعداد جنین هایی که مادر در دوران بارداری حمل می­کند بیشتر باشد، مشکلات و عوارض بارداری نیز بیشتر خواهد شد. یکی از این عوارض که معمولا در بارداری دو و چند قلویی شدت پیدا می کند درد کمر در بارداری دوقلو است. با تمام این ها علت کمر درد در بارداری دوقلویی چیست و برای تسکین آن چه کارهایی می توان انجام داد.

درد کمر در بارداری دوقلویی

 نگهداری و مراقبت همزمان از دو نوزاد تازه به دنیا آمده کار سخت و مشکلی است. آرام کردن، عوض کردن پوشک، شیردهی و انجام بقیه کارها مسئولیت بزرگی است که بر عهده مادر است. ولی بهتر است به جنبه‌های مثبت آن نیز اشاره کنیم. داشتن دوقلو به معنی عشق، آغوش، بوسه و محبت دو برابر از طرف دو نوزاد است و شما مادری قهرمان و قابل ستایش برای فرزندان خود خواهید بود. امیدواریم احساس خوبی از بارداری دوقلویی خود داشته باشید.

بارداری دوقلویی گرچه جذاب است اما با مشکلات و عوارضی همچون بیشتر شدن درد لگن، شدیدتر شدن درد کمر در بارداری دوقلو همراه خواهد بود. اگر به یاد داشته باشید در پست های مربوط به کمر درد در دوران بارداری همواره یادآوری کرده ایم که یکی از علل کمر درد در بارداری بزرگ و برجسته شدن شکم مادر است که با افزایش انحراف ستون فقرات و تغییر مرکز ثقل بدن موجب کمر درد و درد لگن خواهد شد. حال در نظر داشته باشید که به جای یک جنین، دو و یا چند فرشته را در وجود خود بپرورانید، این مساله به معنای شکم بزرگتر، گودی کمر بیشتر، در نتیجه کمر درد شدید تر خواهد بود.

همچنین مادران باردار معمولا در بارداری های چندقلویی افزایش وزن بیشتری را تجربه می کنند. همین امر موجب می شود که به مفصل ساکروایلیاک که ستون مهره ها را به استخوان های لگن وصل می کند فشار بیشتری وارد شده در نتیجه کمر درد در بارداری های دو قلویی شدیدتر باشد. 

برای کاهش درد کمر در بارداری دوقلو ورزش کنید. بارداری دو قلو، نباید اهمیت حفظ تناسب اندام را برای شما کم کند. از پزشک خود بخواهید شما را برای انجام تمرینات ورزشی مناسب راهنمایی کند. پیاده روی بهترین تمرین ورزشی است که تا پایان دوران بارداری به حفظ تناسب اندام شما کمک می کند.

در بارداری دوقلو مسئولیت شما نیز دو برابر می شود. باید حساسیت و دقت بیشتری در قرار ملاقات با پزشک، سونوگرافی و انجام آزمایش های خود داشته باشید تا از سلامت خود و دوقلوها مطمئن شوید. در صورت احساس کمر درد بسیار شدید بلافاصله آن را با اعضا خانواده در میان بگذارید و در صورت نیاز با پزشک خود مشورت کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- دلیل کمر درد شدید در بارداری وفرق آن با درد کمر در طی زایمان

2- تمرینات ورزشی برای کاهش کمر درد در دوران بارداری

3- 10 نکته برای جلوگیری یا پیشگیری از کمر درد بارداری

4- روش های درمان کمر درد در دوران بارداری