The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان با راهکارهای خانگی

احتمالا به عنوان یک مادر باردار گاهی به پوست شل و آویزان شکم بعد از زایمان فکر می کنید و از خود می پرسید که آیا جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان ممکن است؟ برای سفت شدن پوست شکم بعد از زایمان چه می توان کرد و به عبارتی راهکارهای پیشگیری از افتادگی پوست شکم بعد از زایمان چیست؟ برای دستیابی به پاسخ تمامی این پرسش ها و کسب اطلاعات کامل در مورد راهکارهای ساده و خانگی جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان این متن را مطالعه کنید.

از شکایات رایج در دوران بعد از زایمان، شل شدن پوست و افتادگی پوست شکم بعد زایمان است. به طور کامل نمی‌توان از این مشکل جلوگیری کرد، ولی می‌توان با انجام کارهایی از افتادگی پوست بعد از زایمان پیشگیری کرد. می‌توانید از برخی از تکنیک‌ها برای جلوگیری از شل شدن پوست بعد از زایمان استفاده کنید، هرچند زمان زیادی طول می‌کشد تا پوست به حالت طبیعی قبل از زایمان برگردد. اما به یاد داشته باشید که شل شدن پوست بعد از زایمان کاملا موروثی است. پس اگر مادر یا افراد دیگر خانواده شما مشکل شل شدن پوست بعد از زایمان را نداشته‌اند، ممکن است شما نیز به این مشکل دچار نشوید.

ساختن پوستی سالم در دوران بارداری

 1. مکمل اسیدهای چرب ضروری مصرف کنید. اسیدهای چرب ضروری، مانند آنچه در ماهی، آجیل و روغن‌ها یافت می‌شود و باعث سلامت کلی پوست شما خواهد شد. آنها همچنین باعث خاصیت کشسانی پوست شما می‌شود. می‌خواهید پوست شما به حالت قبل برگردد، پس قابلیت ارتجاعی و کشسانی پوست ضرورت دارد.
 • برای جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان مصرف ماهی های بدون جیوه را در دستور کار قرار دهید. چربی ماهی‌هایی مثل ساردین، شاه ماهی (هرینگ) و سالمون منابع سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. همچنین می‌توانید برای دریافت اسیدهای چرب، از گردو و روغن کانولا و همچنین دانه کتان، در رژیم غذایی خود استفاده کنید. از مصرف ماهی‌هایی که سطح جیوه آنها بالاست مثل اره ماهی و ماهی خال مخالی دوری کنید.
 • همچنین مصرف مکمل‌های دانه کتان گزینه خوبی است. روزانه یک عدد قرص ۲.۲ گرمی میل کنید.

 2. ویتامین C بیشتر مصرف کنید. برای جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان ویتامین c را فراموش نکنید. ویتامینC، برای ساختن کلاژن در پوست شما ضرورت دارد. به عنوان آنتی اکسیدان عمل می‌کند و بدن شما را در مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت خواهد کرد. کلاژن یکی از مواد اصلی پوست شماست؛ پروتئینی که ساختار آن را تشکیل می‌دهد. بنابراین برای سفت شدن پوست خود بعد از زایمان به کلاژن نیاز دارید.

 • برخی از میوه‌ها ویتامین C بالایی دارند مانند: توت‌فرنگی، طالبی،‌کیوی،‌ انبه و مرکبات.
 • سبزیجات با برگ‌ سبز مثل بروکلی، گل‌کلم، سیب‌زمینی (سفید یا شیرین) و گوجه فرنگی چند نمونه از سبزیجات حاوی ویتامین C هستند.
 • نیاز بدن مادر به ویتامین C پس از زایمان، روزانه ۱۲۰ میلی‌گرم است و فواید مصرف بیش از این مقدار به اثبات نرسیده است.

 3. پروتئین سویا مصرف کنید. تحقیقات نشان داده است که پروتئین سویا به خاصیت ارتجاعی پوست و فیبر کلاژن کمک می‌کند. می‌توانید از طریق توفو (پنیر سویا) و ادامامه (سویای نارس داخل غلاف) سویای بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید اما به یاد داشته باشید که در مصرف سویا زیاده روی نکنید!

 1. غذاهایی غنی از نیاسین‌آمید مصرف کنید. نیاسین در جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان بسیار موثر است. این ویتامین از خانواده نیاسین یا ویتامین B3 است. به نظر می‌رسد این ویتامین در خاصیت ارتجاعی پوست نقش مهمی دارد. هرچند تحقیقات بیشتری لازم است تا این قضیه ثابت شود.
 • اگر می‌خواهید نیاسین‌اسید را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، از پروتئین‌های بدون چربی مانند آجیل‌ها، لوبیا و غلات استفاده کنید.
 • اگر ترجیح می‌دهید از کرم‌های حاوی این ویتامین‌ها استفاده کنید و بر روی شکم بمالید، بعضی از کرم‌های ضد چروک حاوی این ویتانین‌ها هستند.

۵. از کرم‌های حاوی پپتید استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است پپتیدها باعث افزایش تولید کلاژن می‌شوند. همانطور که گفته شد، وجود کلاژن برای خاصیت ارتجاعی پوست ضرورت دارد تا پوست کشیده‌شده دوباره به حالت اول خود بازگردد. در طول دوران بارداری این کرم ضد چروک را به شکم خود بمالید.

۶. درطول دوران بارداری ورزش کنید. یکی از دلایل شل شدن پوست بعد از زایمان، اضافه وزن است. البته که در حال پرورش یک جنین داخل بدن خود هستید! و طبیعی است که پوست شکم و بدن شما دچار کشیدگی شود ولی می‌توانید به روش‌هایی از افزایش وزن خود جلوگیری کنید و میزان کشش پوست خود را کاهش دهید. بعلاوه ورزش کردم و کاهش وزن ازجمله راهکارهای درمان شل شدن پوست شکم بعد از زایمان محسوب می شود.

 • ۵ تا ۷ روز در هفته فعالیت‌های ورزشی ملایم انجام دهید. می‌توانید هر بار نیم ساعت ورزش کنید.
 • ورزش‌های آسان‌تر مانند شنا را امتحان کنید. می‌توانید دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی کنید این ورزش ها در سفت کردن پوست شکم بعد از زایمان بسیار کمک کننده خواهند بود.
 • زیاد به خودتان فشار نیاورید. در هنگام ورزش آب کافی بنوشید و زمانی را برای گرم کردن و خنک کردن بدن به خود اختصاص دهید.

۷. پروتئین کافی مصرف کنید. بسیاری از عناصر مهم در بدن شما از کلاژن گرفته تا الاستین، از پروتئین ساخته شده است. این پروتئین‌ها ساختار پوست را تولید کرده و به آن خاصیت ارتجاعی می‌بخشند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که در دوران بارداری مقدار پروتئین کافی مصرف می‌کنید.

 • اگر ۲۵ ساله هستید و حدودا ۱۶۰ سانتی‌متر قدتان است و قبل از بارداری وزن شما در حدود ۵۰ کیلوگرم بوده است، در سه ماهه اول باردری خود به ۱۵۶ گرم پروتئین نیاز دارید در سه ماهه دوم ۱۸۵ گرم و در سه ماهه سوم نیز به ۱۸۵ گرم پروتئین نیاز خواهید داشت. اگر در حدود ۶۴ کیلوگرم وزن دارید،‌ در سه ماهه اول به ۱۷۰ گرم پروتئین و در سه ماهه دوم به ۱۸۴ گرم و در سه ماهه سوم نیز به ۱۸۴ گرم پروتئین نیاز دارید.
 • اگر ۲۵ ساله هستید و قد شما در حدود ۱۷۴ سانتی‌متر است، و قبل از بارداری وزنی در حدود ۵۸ کیلوگرم داشته‌اید، به ۱۷۰ گرم پروتئین در سه ماهه اول، ۱۸۴ گرم پروتئین در سه ماهه دوم و نیز ۱۸۴ گرم در سه ماهه سوم احتیاج دارید. همچنین اگر در حدود ۷۴ کیلوگرم وزن داشته باشید، به مقدار ۱۸۴ گرم پروتئین در سه ماهه اول، ۱۹۸ گرم در سه ماهه دوم و ۱۹۸ گرم در سه ماهه سوم نیاز دارید.

۸.رژیم غذایی سالم داشته باشید. به طور قطع در تلاش هستید تا غذای سالم مصرف کنید تا مراقب جنین در حال رشد خود باشید. سالم‌خواری در دوران بارداری به کاهش وزن کمک خواهد کرد و فشار بر روی پوست شما کاهش پیدا می‌کند. داشتن رژیم غذایی سالم بعد از بارداری نیز در جمع کردن پوست شکم بعد از زایمان کمک کننده خواهد بود.

 • غلات سبوس‌دار و لبنیات کم‌چرب مصرف کنید. برای صبحانه ماست با جو دوسر همراه با میوه مصرف کنید. برنج قهوه‌ای بخورید و نان سبوس‌دار همراه با غلات و پنیر خامه‌ای کم‌چرب میل کنید.
 • علاوه بر این، میوه و سبزیجات بخش ثابت رژیم غذایی شما باشد و در هر وعده نصف بشقاب خود را از میوه و سبزیجات پر کنید زیرا این گروه غذایی در جلوگیری از شل شدن پوست شکم بعد از زایمان بسیار موثر هستند. برای صبحانه یک کاسه توت میل کنید. همراه با ناهار حتما سالاد بخورید. به سالاد خود مقداری اسفناج خرد شده یا کلم پیچ بیفزایید. سوپ سرشار از سبزیجات میل کنید.

https://www.wikihow.mom/Prevent-Sagging-Skin-After-Pregnancy

 

بیشتر بدانید:

1- درمان افتادگی پوست شکم بعد از زایمان با 9 روش موثر

2- سفت کردن شکم بعد از زایمان و راهکارهای پیشنهادی

3- برای ترک شکم بعد از زایمان چه باید کرد، 16 راه حل خانگی

4- مراقبت از پوست شکم در بارداری و علت ترک خوردن پوست شکم