The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مراقبت های بعد از آی وی اف IVF چگونه است؟

یکی از روش های کمک باروری انجام IVF است که در آن به علل گوناگونی باروری بعد از یک سال به طور طبیعی رخ نداده و از لقاح آزمایشگاهی برای پدر و مادر شدن استفاده می شود. اگر شما نیز از این روش درمانی مشکلات باروری استفاده کرده اید و انتظار شنیدن ضربان قلب جنین در سونوگرافی را می کشید، توصیه می کنیم که مراقبت های بعد از آی وی اف را جدی بگیرید.

مراقبت های بعد از آی وی اف IVF

 مراقبت های بعد از عمل آی وی اف نکاتی هستند که با رعایت آنها به راحتی می توانید شانس موفقیت کاشت و بارداری خود را با طرز چشمگیری افزایش دهید.

۱- مراقبت های بعد از آی وی اف، TSH (هورمون محرک غده تیروئید) خود را بررسی کنید:

به عنوان یک استفاده کننده از روش آی وی اف، کلینیک شما باید قبل از شروع درمان مشخصات کامل خون شما را بررسی کند. اما کلینیک ها اغلب آزمایش TSH را انجام نمی دهند و فقط به آزمایش های FSH ،LH  و اگر خوش شانس باشید، احتمالأ AMH بسنده می کنند. با این وجود علاوه بر سایر مشکلات باروری، رابطه ای بین میزان غیرطبیعی TSH و سقط جنین وجود دارد. داروها می توانند از شما در مقابل مشکلات تیروئید محافظت کنند. بنابراین آزمایش TSH را انجام دهید، زیرا این مشکلات قابل درمان هستند.

2- مراقبت های بعد از آی وی اف، مراقب جریان خونتان باشید:

خون غلیظ یا لخته خونی می تواند یک تهدید برای سقط جنین به حساب بیاید، زیرا جریان خون می تواند بر جنین تأثیر بگذارد. قبل از شروع درمان با آی وی اف، اختلالات قابل تشخیص خون را بررسی کنید. سندرم هیوز (همچنین به نام سندرم ضد فسفولیپید، Aps یا خون غلیظ شناخته می شود) با رقیق کننده خون مانند کلکسان و آسپیرین با دوز پایین قابل درمان است.

اختلالات خود ایمنی، مشکلات تیروئید، ترومبوفیلی و سلول های کشنده طبیعی را می توان با یک آزمایش خون شناسایی کرد. در صورت وجود مشکل، داروها می توانند به عنوان مانعی برای سقط جنین عمل کنند.

3- آیا سلول های شما قاتلان طبیعی هستند؟

همانطور که در بالا اشاره شد، در خون شما سلول های کشنده طبیعی وجود دارد. سلول های کشنده طبیعی برای مقابله باعفونت، در بدن ما هستند. نظریه ای وجود دارد که نشان می دهد بالا رفتن تعداد سلول های کشنده در لایه های رحم می تواند به جنین حمله کند. این نظریه کاملأ غیرمنطقی است و مطمئنأ به اثبات نرسیده است. پردنیزون، یک استروئید است که گاهی اوقات به عنوان ایمنی درمانی برای سرکوب سلول های کشنده تجویز می شود. داروهای اینترالیپید گاهی اوقات توصیه می شوند. و بعضی از کلینیک ها حتی بیوپسی رحمی را انجام می دهند، زیرا فعالیت سلول های کشنده در رحم، در آزمایش خون دیده نمی شود.

شکاک باشید. تحقیقات در مورد سلول های کشنده و هر گونه ارتباط آنها با سقط جنین، در حال حاضر بی نتیجه است. بنابراین آزمایش های گرانقیمت را انجام ندهید، مگر اینکه مطمئن باشید که آنها در نتیجه آی وی اف شما تفاوت ایجاد می کنند و چون نمی توانید اطمینان پیدا کنید پس بهتر است از انجام شان صرفنظر کنید.

4- مصرف داروها را ادامه دهید و آنها را به موقع مصرف کنید:

در جهت مراقبت های بعد از انتقال جنین ivf به زمان مصرف داروها توجه ویژه ای داشته باشید. بسیاری از بیماران آی وی اف ، فراموش می کنند که دارو های خود را به موقع مصرف کنند. اما مصرف به موقع داروها بسیار حیاتی است، زیرا سقط جنین از نظر فنی فقط پس از فراموش کردن یک دوز دارو، امکان پذیر است. ممکن است بعد از انتقال نطفه بی خیالی و بی توجهی نسبت به داروها بیشتر شود. داروهای خود را در کیف و یا روی میز آشپزخانه بگذارید و با زنگ تلفن همراه خود زمان مصرف آنها را تنظیم کنید.

یک رژیم دارویی معمول پس از آی وی اف، شامل استروژن و ژستاژن ها (پروژسترون) خواهد بود. اما می تواند شامل پردنیزون، آسپیرین بچه و کلکسان نیز باشد. هر روز آنها را در ساعت معین مصرف کنید. برای کاهش یا قطع داروهای خود، از کلینیک راهنمایی روشنی دریافت کنید. احتمالأ تا هفته ۱۲ بارداری، مصرف داروها متوقف می شود، اما برنامه هر بیمار با دیگری متفاوت است. بنابراین بررسی کنید تا بیشتر بدانید.

۸- مراقبت های بعد از آی وی اف، سلامت دهانه رحم خود را بررسی کنید.

پس از انجام آی وی اف و امیدواری بسیار برای باردار شدن، سلامتی و عملکرد درست دهانه رحم بسیار حائز اهمیت است. دهانه رحم ضعیف یا نارسا، باید قبل از اقدام به آی وی اف شناسایی و اصلاح شود. سپس بخیه زدن دهانه رحم‌ برای جلوگیری از باز شدن آن و خطر بالقوه سقط جنین انجام می شود.

اگر شما و پزشک تان آماده باشید می توانید خطر این نوع سقط جنین را کاهش دهید. اگر جراحی دهانه رحم داشته اید، در زایمان دشوار قبلی دهانه رحم تان آسیب دیده باشد، یا رحم غیرطبیعی دارید، اینها علائم هشدار دهنده هستند. در صورتی که دچار سقط جنین ناگهانی یا زایمان زودرس شده اید، نیز آماده باشید.

۹- مراقبت های بعد از آی وی اف، مراقب عفونت ها باشید:

از دیگر مراقبت های بعد از ivf، توجه به نشانه ها و علائم عفونت هاست. عفونت ها می توانند باعث سقط جنین شوند، بنابراین لازم است قبل و بعد از انجام آی وی اف، از آنها آگاه باشید. بدیهی است که از نظر وجود بیماری های مقاربتی تحت آزمایش قرار خواهید گرفت. توکسوپلاسموز قابل انتقال از طریق سبزیجات نشسته و مدفوع گربه، می تواند باعث سقط جنین شود. بنابراین از تماس با گربه پرهیز کنید و سبزیجات و میوه ها را به طور کامل بشویید. لیستریا و عفونت های عمومی نیز می توانند باعث سقط جنین شوند، مانند سرخجه.

بررسی کنید که آیا واکسن سرخجه را دریافت کرده اید. اگر دیابت کنترل نشده دارید، این امر نیز می تواند سبب سقط جنین شود. بنابراین قبل از برنامه ریزی برای آی وی اف برای تشخیص دیابت آزمایش شوید.

منبع: yourivfjourney

 

 بیشتر بدانید:

1- عوارض بعد از ای وی اف (IVF) برای مادر و نوزاد

2- IVF موثرترین روش لقاح مصنوعی برای درمان ناباروری

3- علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در روش IVF

4- اهدا کننده و دریافت کننده تخمک چه شرایطی باید داشته باشند؟