The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

لكه بيني بعد از نزديكي در اوايل بارداری نشانه چیست؟

هرگونه خونریزی و لکه بینی در دوران بارداری برای مادر به شدت نگران کننده خواهد بود. تمامی مادران باردار خروج خون از درون واژن را نشانه ای از تهدید سلامت جنین تلقی می کنند اما در این مقاله می خواهیم با شما در مورد لکه بینی و ترشح خونی بعد از نزدیکی در بارداری گفت و گو کنیم و بگوییم که خونریزی بعد از نزدیکی در بارداری نشانه چیست؟ برای کسب اطلاعات کامل درمورد لكه بيني بعد از نزديكي در اوايل بارداري و نیز نشانه های خطر در این رابطه تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آیا لكه بيني بعد از نزديكي در اوايل بارداري خطرناک است؟

رابطه جنسی در طول بارداری فواید بسیاری دارد، از پایین آوردن فشار خون گرفته تا افزایش صمیمیت در روابط شما. اما اگر بعد از داشتن یک شب عاشقانه با شریک زندگی تان، متوجه مقداری خون در لباس زیرتان شوید چه؟ احتمالأ بلافاصله نگرانی و پرسش آغاز خواهد شد: چه اتفاقی افتاده؟ آیا جنین آسیب دیده؟ آیا سقط جنین پیش می آید؟ خانم مری جین مینکین، پزشک، استاد بالینی در بخش زنان و زایمان و علوم باروری در دانشگاه ییل، می گوید: قبل از اینکه با بیمارستان تماس بگیرید، مهم است بدانید که خونریزی بعد از رابطه جنسی در دوران بارداری طبیعی است.

طبق گزارش دانشکده زنان و زایمان آمریکایی، در واقع ۱۵ تا ۲۵ درصد از بانوان خونریزی واژینال را در سه ماهه اول بارداری تجربه می کنند و آن لکه های قهوه ای یا قرمز خون معمولأ بی خطر هستند.

خونریزی بعد از نزدیکی نشانه چیست؟

شایع ترین علت خونریزی مربوط به هورمون های بارداری شما است. سطح پروژسترون در طول بارداری بالا می رود و این باعث می شود رگ های خونی گشاد و شکننده شوند (به راحتی آسیب می بینند). مقاربت ممکن است باعث شود یک رگ در دهانه رحم آسیب ببیند و منجر به خونریزی شود، خصوصأ اگر دهانه رحم با آلت همسر تان تماس پیدا کند. این تأثیری بر بارداری شما نخواهد داشت، اما تغییر وضعیت در هنگام مقاربت ممکن است مشکل را برطرف کند.

سایر علل غیر نگران کننده لكه بيني بعد از نزديكي در اوايل بارداري شامل خشکی واژن یا پولیپ دهانه رحم است. علاوه بر این، خونریزی لانه گزینی نیز گاهی اتفاق می افتد. این یعنی تخمک بارور شده به لایه رحم متصل می شود، معمولأ ۱۰ تا ۱۴ روز پس از بارداری. خونریزی لانه گزینی برای ساعت ها یا روزها به طور متناوب دیده می شود و معمولأ صورتی کم رنگ یا قهوه ای است.

با این حال، در برخی موارد، خونریزی بعد از رابطه جنسی می تواند علامتی از یک مشکل باشد، بخصوص اگر در سه ماهه دوم یا سوم رخ دهد. جفت سرراهی (وضعیتی که جفت به طور کامل یا ناقص دهانه رحم را مسدود می کند) و جدا شدن جفت (زمانی که جفت از رحم جدا می شود)، گاهی اوقات منجر به خونریزی می شود. دلایل دیگر شامل سقط جنین، بارداری خارج از رحم یا زایمان زودرس است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که لكه بيني بعد از نزديكي در اوايل بارداري باعث سقط جنین، جفت سرراهی یا سایر شرایط خطرناک نمی شود. برای حصول اطمینان، دکتر مینکن می گوید، به پزشک خود در مورد هر گونه خونریزی در دوران بارداری اطلاع دهید و به او اجازه دهید تصمیم بگیرد که علت خونریزی چیست. تا زمانی که همه چیز روشن نشود، دوباره رابطه جنسی برقرار نکنید و برای ردیابی جریان خون، به جای تامپون، از پد بهداشتی استفاده کنید. در صورت خونریزی بسیار شدید، گرفتگی دردناک، تب بالا، سرگیجه یا انقباضات، با اورژانس تماس بگیرید.

 علت خونریزی حین رابطه چیست؟

 تعداد بسیار زیادی از مادران باردار در حین رابطه جنسی در این دوران لکه بینی و خروج خون روشن را از واژن تجربه می کنند و می پرسند علت خونریزی هنگام رابطه چیست. در واقع علت دیدن لکه خون بعد از نزدیکی و حین آن مربوط به تغییرات هورمونی است که واژن مادر باردار را بسیار پرخون می کند، درنتیجه بافت ها بسیار ترد شده و در اثر تماس با آلت به راحتی دچار خونریزی می شود. بعلاوه مادرانی که دچار خشکی واژن می شوند، بیشتر از سایرین دچار لکه بینی حین نزدیکی می شوند. 

همواره به یاد داشته باشید که لكه بيني بعد از نزديكي در اوايل بارداري گرچه بسیار شایع است اما اگر خونریزی شما چیزی بیش از لکه بینی است و با دردهای شکمی همراه شده، حتما با متخصص زنان و یا ماما در این باره مشورت کنید.

منبع: parents

 

بیشتر بدانید:

1- انواع خونریزی (لکه بینی) در بارداری

2- لکه بینی یا خونریزی در سه ماهه اول بارداری

3- 6 سوال در مورد میل و رابطه جنسی طی بارداری

4- تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین

5- آیا داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری خطرناک است؟