The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تعیین جنسیت از روی ضربان قلب جنین آیا ممکن است؟

تعیین جنسیت از روی ضربان قلب جنین مطلبی است که امروزه سر و صدای بسیار زیادی به پا کرده. بسیاری افراد ادعا می کنند که می توانند از روی تعداد زنش های قلب جنین در هر دقیقه و یا ریتم ضربان ها، جنسیت جنین را پیش بینی کنند.

 آیا تعین جنسیت از روی ضربان قلب جنین ممکن است؟

خیر تعیین جنسیت از روی ضربان قلب جنین یک فرضیه کاملا اثبات شده نیست. در مورد پیش‌بینی جنسیت جنین عقایدی قدیمی وجود دارد. حتما شنیده‌اید با توجه به ضربان قلب جنین در سه ماهه اول بارداری می‌توانید جنسیت او را تشخیص دهید. اگر ضربان قلب جنین بیش از ۱۴۰ بار در دقیقه بزند،‌ جنین دختر است و زیر ۱۴۰ بار در دقیقه پسر. حقیقت این است که قلب جنین از  حدود هفته ۶ بارداری شروع به تپیدن می‌کند. می‌توانید سوسو زدن نور را در سونوگرافی ببینید و اندازه‌گیری کنید. تعداد ضربان در دقیقه  کم کم از ۹۰ تا ۱۱۰ شروع می‌شود و هر روز به تدریج بالا می‌رود. تا هفته ۹ بارداری این روند افزایشی ادامه دارد و از ۱۴۰ تا۱۷۰ ضربه برای پسرها و دخترها در نوسان است و همین نوسان ها سبب می شود که نظریه تعیین جنسیت از روی ضربان قلب جنین قابل اطمینان نباشد.

هم‌اکنون می‌توانید مقالات زیادی در این مورد در اینترنت پیدا کنید. با این‌که برخی از بانوان سوگند می‌خورند که ضربان قلب آن‌ها را برای تشخیص جنسیت جنین راهنمایی کرده است، اما در بهترین حالت نتایج این آزمایش همیشه یکی نخواهد بود. برای مثال در سایت NetMums اغلب مادران بر این باورند که این فرضیه برای آنها نتیجه درستی نداشته است. برخی گفته‌اند ضربان قلب جنین پسر آنها بیشتر از دختر بوده و بقیه اظهار داشتند قلب جنین دخترشان نسبت به پسر تعداد ضربان کمتری در دقیقه داشته است.

 تحقیقات در مورد تعیین جنسیت از روی ضربان قلب جنین

در مطالعه‌ای که در مجله تشخیص و درمان جنین آمده است، محققان از مادرانی که زیر هفته ۱۴ بارداری بودند، ۹۶۶ سونوگرافی انجام دادند. آنها این سونوگرافی‌ها را در سه ماهه دوم بارداری، بین هفته‌های ۱۸ تا ۲۴ بارداری، هنگامی‌که جنسیت جنین از طریق سونوگرافی قابل تشخیص است، تکرار کردند. جالب توجه بود که تنها ۴۷۷ نفر به همان نتیجه قبلی دست پیدا کردند. از میان این بارداری‌ها ۲۴۴ نوزاد دختر و ۲۳۳ نوزاد پسر متولد شد.

آیا ضربان قلب می‌تواند در پیش‌بینی جنسیت جنین کمک کند؟ میانگین ضربان قلب جنین پسر در سه ماهه اول بارداری ۱۵۴.۹ (بار در دقیقه) و تعداد ضربان جنین دختر ۱۵۱.۷ (بار در دقیقه) بود.

به عبارتی دیگر، این باور رد شد. بین تعداد ضربان قلب جنین دختر و پسر در اوایل دوران بارداری تفاوت آشکاری وجود ندارد.

چه زمان جنسیت را می‌توان تشخیص داد؟

جنسیت جنین شما هنگامی که اسپرم به تخمک می‌رسد،‌ تعیین می‌شود. جنسیت در زمان باروری، حتی زمانی که نمی‌دانید بارور هستید اتفاق می‌افتد. دستگاه تناسلی جنین مدت‌ها بعد تکامل پیدا می‌کند. به هر حال جنین کوچک شما یا دارای کروموزوم X است یا کروموزوم Y. جنین دختر کروموزوم‌های XX را حمل می‌کنند و جنین پسر کروموزوم‌های XY.

ممکن است تعجب کنید که دستگاه تناسلی جنین به سرعت شکل نمی‌گیرد. در حقیقت جنین دختر و پسر تا هفته ۴ تا ۶ بارداری مانند هم هستند و از هفته ۱۰ تا ۲۰ بارداری تغییر در آنها شروع می‌شود.

 آزمایش‌هایی برای تشخیص جنسیت جنین

اگر از طریق ضربان قلب جنین متوجه نشدید قرار است لباس و و سایل صورتی تهیه کنید یا آبی،‌ آزمایش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید توسط آن قبل از زایمان از جنسیت جنین خود آگاه شوید.

 DNA بدون سلول

چند سالی است که آزمایش خون DNA بدون سلول (سل فری) انجام می‌شود. می‌توانید در هفته 10 بارداری این آزمایش را انجام دهید. هدف از انجام این آزمایش تشخیص جنسیت جنین نیست. بلکه برای تشخیص ناهنجاری‌های ژنتیکی احتمالی به کار می‌رود. کروموزوم‌های جنسی جنین نیز از جمله اطلاعات ژنتیکی جنین است.

در مقایسه با آزمایش‌های مشابه (Verifi، MaternitT21، Harmony)، آزمایش Panorama صددرصد در تشخیص جنسیت جنین دقیق است و حضور یا عدم حضور کروموزوم Y در جنین را تشخیص می‌دهد.

لازم است بدانید این آزمایش برای بانوانی که دوقلو باردار هستن و تخمک اهدایی دریافت کرده‌اند یا پیوند استخوان انجام داده‌اند توصیه نمی‌شود. از آ‌ن‌جا که پانوراما یک تست غربالگری است ممکن است نتیجه آزمون مثبت کاذب یا منفی کاذب باشد. هرگونه تشخیص باید با انجام آزمایش بعدی تایید شود.

 آزمایش ژنتیک

با گذشت مدتی از بارداری، پزشک ممکن است آزمایش آمینوسنتز یا نمونه‌گیری از پرزهای جفتی (CVS) را پیشنهاد دهد. این آزمایش‌‌‌ها مانند آزمایش DNA بدون سلول، برای تشخیص ناهنجاری‌های ژنتیکی است. در نتیجه این آزمایش‌ها می‌توانند جنسیت جنین را نیز تشخیص داد.

این آزمایش‌ها دقیق‌تر از آزمایش خون DNA بدون سلول است. اما آزمایشی تهاجمی است و خطر سقط جنین دارد:

  • نمونه‌گیری از پرزهای جفتی (CVS) معمولا بین هفته‌های ۱۰ تا ۱۳ بارداری انجام می‌شود.
  • تست آمینوسنتز معمولا دیرتر و بین هفته‌های ۱۴ تا ۲۰ بارداری انجام می‌شود.

 قبل از اینکه تصمیم بگیرید جنسیت جنین خود را از این طریق تشخیص بدهید، لحظه‌ای درنگ کنید. این آزمایش‌ها برای جنین خطر سلامتی دارد و اغلب پیشنهاد نمی‌شود، مگر اینکه:

  • جواب آزمایش DNA بدون سلول مثبت باشد.
  • در بارداری قبلی مشکل ناهنجاری کروموزومی داشته‌اید.
  • بالاتر از ۳۵ سال هستید.
  • در خانواده مشکل ژنتیک دارید.

 سونوگرافی

رایج‌ترین زمانی که زوج‌ها برای جنسیت جنین خود اقدام می‌کنند، ‌بین هفته ۱۸ تا ۲۰ بارداری است. بیشتر پزشکان در این دوره به بررسی آناتومی جنین می‌پردازند تا ویژگی‌های جنین و عملکرد دورنی آنها را از سر تا پا بررسی کنند.

در طول این آزمایش بی‌خطر،‌ پزشک روی شکم ژل می‌مالد و دستگاه مبدل را روی شکم شما حرکت می‌دهد تا از جنین تصویربرداری کند. اندازه‌گیری‌های مختلفی باید از جنین انجام شود تا از رشد کامل او اطمینان حاصل کند. متخصص سونوگرافی اندام‌های جنین،‌ مقدار مایع اطراف بدن جنین و جفت را مورد بررسی قرار می‌دهد.

فرصت این را دارید از متخصص درباره جنسیت جنین سوال کنید یا چند تا عکس از جنین خود داشته باشید تا روی یخچال بچسبانید. با این تکنولوژی می‌توان دستگاه تناسلی جنین را به وضوح دید و به پیش‌بینی کاملا دقیقی از جنسیت جنین دست یافت. گاهی اوقات به خاطر موقعیت قرارگرفتن جنین،‌ تشخیص جنسیت او مشکل می‌شود.

 دانشمندان می‌گویند، تعیین جنسیت از روی ضربان قلب جنین قابل استناد نیست و در مراحل اولیه بارداری نمی‌توان از ضربان قلب به تشخیص قابل اعتمادی در مورد جنسیت جنین دست یافت. در حقیقت به نظر می‌رسد تعداد ضربان قلب مرد و زن تفاوت بسیار کمی دارد. ولی این مانع نمی‌شود با این حدس و گمان مقداری خوش بگذرانید.

با دوستان و اطرافیان خود به حدس زدن جنسیت جنین ادامه دهید. در نهایت به زودی جنسیت جنین را از طریق سونوگرافی و یا دیرتر در روز زایمان خواهید فهمید. درک می کنیم که دوست دارید هرچه زودتر بدانید که فرشته کوچکتان پسر است یا دختر، اما باید بدانید تعیین جنسیت از روی ضربان قلب جنین هرچند سرگرم کننده است اما قطعی نخواهد بود.

منبع: healthline

 

بیشتر بدانید:

1- اولین تپش قلب و اولین حرکت های جنین چه زمانی شروع می شود؟

2- رابطه ضربان قلب جنین در سونوگرافی و سقط جنین

3- چگونگی تغییرات تعداد ضربان قلب جنین در بارداری

4- ضربان قلب جنین و جنسیت، واقعا مشخص میشود؟