The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ورزش برای قرار گرفتن سر جنین در لگن چیست؟

احتمالا می دانید که لازمه شروع زایمان، وارد شدن سر جنین به درون لگن و فشار وارد کردن به دهانه آن است. بیشتر مادران در یک تا دو هفته قبل از زایمان نزول جنین به درون لگن و به دنبال آن سبک شدن سر دلشان را احساس می کنند. اما در برخی دیگر این اتفاق رخ نمی دهد، در این مطلب قصد داریم شما را با چند نوع ورزش برای قرار گرفتن سر جنین در لگن آشنا کنیم.

ورزش برای قرار گرفتن سر جنین در لگن

اگر بعد از گذشت 36 هفته، به نظر نمی رسد جنین در داخل لگن قرار گرفته باشد، ورزش برای قرار گرفتن سر جنین در لگن را می توانید انجام دهید:

  • فعالیت های فیزیکی مربوط به باز شدن دهانه رحم را انجام دهید. اما در نظر داشته باشید که از انجام حرکات سخت و طاقت فرسا خودداری کنید.
  • در زمان نشستن از گذاشتن پاها بر روی هم و یا چهارزانو نشستن خودداری کنید، زیرا باعث عقب رفتن جنین در رحم می شود. سعی کنید در هنگام نشستن پاها را از هم باز کرده و کمی هم به سمت جلو خم شوید. این حالت باعث حرکت جنین به سمت پائین لگن می شود.
  • استفاده از توپ های زایمان به حرکت جنین به سمت لگن کمک کرده و همپنین باعث کاهش درد پشت و کمر نیز می شود.
  • حرکات کششی اسکات به بازتر شدن لگن و همچنین تقویت عضلات آن کمک می کند. این حرکات همچنین باعث نزدیک شدن هر چه بیشتر جنین به لگن هم می شود. توجه داشته باشید که از انجام حرکات بصورت طولانی و پرفشار خودداری کنید.
  • سعی کنید به سمت چپ بدن خود بخوابید، در حالی که میان زانوهایتان بالشی قرار دارد.
  • در حالتی که شکمتان رو به بالا می باشد در آب غوطه ور شوید. از انجام شنای پروانه به علت ایجاد درد لگن، خودداری کنید.
  • اگر در محل کارتان مجبور هستید که به مدت طولانی یکجا بنشینید، سعی کنید هر چند وقت یکبار به خود استراحت داده و پیاده روی مختصری داشته باشید.

شاید ساده ترین و نیز بهترین ورزش برای قرار گرفتن سر جنین در لگن پیاده روی باشد. اگر فکر می کنید که جنین به سمت لگن حرکت نکرده است، قبل از انجام موارد بالا با پزشک خود مشورت کنید. 

پس از وارد شدن جنین به داخل لگن چه اقداماتی باید انجام داد؟

اگر احساس کردید که جنین وارد لگن شده است، قبل از انجام هر کاری به ملاقات پزشک خود بروید. پزشک شما را کاملا معاینه کرده و حرکات جنین را بررسی می کند و در نهایت شما را از زمان احتمالی زایمان آگاه می کند. مشاهده علائم وارد شدن جنین به لگن قبل از هفته سی ام بارداری، احتمال وقوع زایمان زودرس را افزایش می دهد. در صورت مشاهده این علائم، سریعا تحت مراقبت ویژه قرار بگیرید، تا از زایمان پیش از موعد جلوگیری شود.

با نزدیک شدن به زمان زایمان، حواستان به علائم وارد شدن جنین به لگن باشد. پس از مشاهده نشانه ها، توجه داشته باشید که فرآیند زایمان شما به صورت طبیعی در حال طی شدن می باشد و جنین در موقعیت مناسب خود قرار گرفته است، لذا خونسردی خود را حفظ کنید. از نگرانی ها و تنش های روحی و جسمی بابت راحت بودن نحوه زایمان خود اجتناب کنید. پائین آمدن جنین به سمت لگن نشان دهنده این است که زمان انتظار فرا رسیده است و پیش از آنکه متوجه شوید، نوزاد دلبندتان را در آغوش خواهید گرفت.

به یاد داشته باشید که لازم است قبل از شروع ورزش برای قرار گرفتن سر جنین در لگن حتما دراین بارده با پزشکتان مشورت کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- سر جنین از چه زمانی پایین می آید ؟ نشانه های ورود جنین به درون لگن

2- ورزش برای آمدن سر جنین در لگن در 32 تا 35 هفتگی بارداری

3- نشانه های پایین آمدن جنین در ماه آخر بارداری

4- از کجا بفهمیم سر بچه چرخیده یا نه! تشخیص پایین امدن سر جنین