The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بررسی ترشحات دهانه رحم و نقش ترشحات دهانه رحم چگونه است؟

ترشحات دهانه رحم و یا مخاط گردن رحم از غده‌هایی که در داخل و اطراف گردن رحم وجود دارد، ترشح می‌شود. تغییرات هورمونی که در چرخه تولید‌مثل بانوان رخ می‌دهد، مقدار و غلظت این ترشحات را تعیین می‌کند. به مخاط گردن رحم، ترشحات موکوس نیز گفته می‌شود. اگر بررسی ترشحات دهانه رحم را یاد بگیرید می توانید روز تخمک گذاری را تشخیص داده و مراحل ترشحات مخاط گردن رحم را شناسایی کنید.

ترشحات دهانه رحم چه نقشی دارند؟

نقش مخاط گردن رحم دو مورد زیر است:

• جلوگیری از وارد شدن چیزی از طریق گردن رحم به داخل رحم

• تغذیه و کمک به انتقال اسپرم از گردن رحم به داخل رحم

مخاط بارور دهانه رحم نشان‌دهنده نزدیک بودن تخمک‌گذاری است. ترشحات واژن زمانی بارور است که شبیه سفیده تخم مرغ باشد. در صورتی‌که قصد باردار شدن دارید، این بهترین زمان برای ارتباط جنسی است.

می‌توانید این تاریخ را با بررسی تغییرات مخاط گردن رحم پیش بینی کنید. بله، یعنی باید به ترشحات خود نگاه کنید و (معمولا) به آن دست بزنید. ممکن است از این کار خوشتان نیاید، اما این بدن شماست.

آگاهی از این‌که بدن شما چگونه کار می‌کند، می‌تواند قدرت‌بخش باشد. یاد می‌گیرید از چرخه قاعدگی و زمان تخمک‌گذاری خود آگاه ‌شوید. در واقع، این به عادتی همیشگی تبدیل خواهد شد.

تخمک‌گذاری و ترشحات دهانه رحم

اگر پیشاپیش دمای پایه بدن (BBT) خود را اندازه گیری کرده‌اید، پیگیری مخاط دهانه رحم نیز ایده خوبی است. دمای پایه بدن (دمای بدن در هنگام استراحت)، در زمان تخمک‌گذاری افزایش پیدا می‌کند. این به دلیل افزایش هورمون پروژسترون است.

BBT، زمان پس از تخمک گذاری را اطلاع می‌دهد. اما در صورتی که قصد باردار شدن داشته باشید، باید قبل از تخمک‌گذاری ارتباط جنسی داشته باشید. تغییرات مخاط گردن رحم به شما از تخمک‌گذاری خبر می‌دهد. این اطلاعات در انتخاب زمان برای ارتباط جنسی به‌قصد باردار شدن کمک خواهد کرد.دقیقا قبل از تخمک گذاری، هورمون استروژن منجر به افزایش مخاط دهانه رحم می‌شود و آن را به ماده‌ای چسبنده و لزج تبدیل می‌کند. این ماده به زنده ماندن و شنا کردن اسپرم کمک می‌کند.

پس از تخمک‌گذاری، هورمون پروژسترون، باعث سفت و غلیظ شدن ترشحات موکوس و غلیظ شدن ترشحات دهانه رحم می‌شود. این ترشحات از ورود اسپرم و هر نوع چیز دیگری به داخل رحم جلوگیری می‌کند.

هنگامی‌که زمان تخمک‌گذاری فرا می‌رسد، ترشحات دهانه رحم از غیرمناسب برای اسپرم، به نوع بارورتر تبدیل می‌شود. از آن‌جا‌که بدن هر کس با دیگری متفاوت است، تغییرات کلی ترشحات موکوس شامل موارد زیر است:

• قاعدگی (که ترشحات موکوس نیست، اما هنگامی‌‌که در حال خونریزی هستید، قادر به تشخیص آن نخواهید بود).

• ترشحات خشک یا چسبناک

• ترشحات کرمی مانند لوسیون

• ترشحات خیس و آبکی

• ترشحات مانند سفیده تخم مرغ

• ترشحات دوباره خشک و چسبناک می‌شوند، تا باری دیگر قاعدگی اتفاق افتد.

ترشحات واژن هنگامی‌که خیس و به شکل سفیده تخم مرغ است، به این معناست که تخمک‌گذاری بسیار نزدیک است. در صورتی‌که قصد باردار شدن دارید، این بهترین زمان برای ارتباط جنسی است.

چگونه می‌توان ترشحات موکوس را بررسی کرد؟

1. ابتدا با شستن و خشک کردن دست‌ها شروع کنید.

2. وضعیتی راحت پیدا کنید. در حال نشسته یا در توالت، یا حالت ایستاده با قرار دادن یک پا روی لبه توالت یا وان.

3. انگشت خود را داخل واژن کنید. انگشت اشاره یا میانی بهترین گزینه است. (مراقب باشید خود را خراش ندهید.) بسته به میزان مخاط دهانه رحم، ممکن است نیازی نباشد از قسمت‌های بالایی نمونه بگیرید. اما گرفتن نمونه از نزدیک دهانه رحم ایده‌آل است.

4. انگشت خود را از واژن بیرون آورید و ترشحاتی را که به دست شما چسبیده بررسی کنید. این کار را بین انگشت شست و اشاره خود انجام دهید.

5. اگر دمای پایه بدن را جدول‌بندی کرده‌اید، باید یافته‌های خود درباره ترشحات مخاطی را نیز یادداشت کنید. می‌توانید برای یافته‌های خود از کلمات اختصاری استفاده کنید. برای مثال حرف «چ» برای چسبنده بودن، «ک» برای کرمی بودن، «م» برای مرطوب بودن و «م.س.ت.م» برای مخاط سفیده تخم مرغ.

یافته‌ها

• در صورتی‌که ترشحات دهانه رحم چسبناک بود اما مقدار آن زیاد نبود، احتمالا هنوز مرحله تخمک‌گذاری آغاز نشده است.

• اگر ترشحات کرمی مانند بود،‌ ممکن است در شرف تخمک‌گذاری باشید، اما هنوز اتفاق نیفتاده است.

• در صورتی‌که ترشحات خیس، آبکی و کمی چسبنده است، تخمک‌گذاری بسیار نزدیک است، برای ارتباط جنسی زمانی را در نظر بگیرید.

• اگر ترشحات آبکی و چسبناک باشد و بین انگشتان شما ۲ تا ۳ سانتی کش بیاید، به این معناست که ترشحات موکوس دارای قدرت باروری بالاست و بهترین زمان برای ارتباط جنسی و بچه‌دار شدن است.

نکاتی در مورد بررسی ترشحات دهانه رحم

ترشحات موکوس را دقیقا پس از ارتباط جنسی بررسی نکنید.

از بررسی ترشحات هنگامی‌که از لحاظ جنسی تحریک هستید، پرهیز کنید. ترشحات برانگیختگی مانند ترشحات بارور موکوس نیست. بررسی آن پس از ارتباط جنسی صحیح نیست، زیرا مایع منی به راحتی با ترشحات موکوس اشتباه گرفته می‌شود.

می‌توانید از طریق دستمال توالت و یا بررسی لباس زیر خود، ترشحات موکوس را بررسی کنید.

هیچ‌کس با فرو کردن انگشت داخل واژن برای بررسی مخاط راحت نیست. شما هم مجبور به این کار نیستید. می‌توانید در طول روز به احساس خیسی خود توجه کنید و لباس زیر خود یا دستمال توالت را پس از ادرار کردن مورد بررسی قرار دهید.

در حقیقت، روشی تماما مبتنی بر روش تخمک‌گذاری بیلینگز وجود دارد. اما با تمام چیزهایی که گفته شد،‌ بسیاری از بانوان به راحتی می‌توانند خود را بررسی کنند و به ترشحات داخلی دسترسی یابند.

ترشحات موکوس را پس از کار کردن شکم مورد بررسی قرار دهید.

البته که باید اول از همه دستان خود را بشویید! در صورتی‌که در یافتن ترشحات موکوس به مشکل برخوردید، پس از مدفوع کردن می‌توانید این کار را راحت‌تر انجام دهید. فعالیت روده‌ها ترشحات واژن را به نزدیک‌ترین نقطه به ورودی واژن می‌رساند.

در صورتی‌که چندین لکه مخاط بارور دارید، به دنبال نشانه‌‌های دیگر باروری در کنار این ترشحات باشید.

برخی بانوان مخصوصا آن‌هایی که دچار بیماری سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) هستند، در طول چرخه خود لکه‌‌های بارور بسیاری مشاهده می‌کنند. در صورتی‌که به این مشکل مبتلا هستید، ‌پیش‌بینی تخمک‌گذاری با روش بررسی ترشحات موکوس ممکن است اثربخش نباشد.

باید به نشانه‌های دیگر تخمک‌گذاری، مانند تغییر وضعیت دهانه رحم نیز توجه داشته باشید. همچنین ممکن است بخواهید دمای پایه بدن خود را اندازه‌گیری کنید، بنابراین می‌دانید (در صورت وجود) کدام یک از ترشحات موکوس، دارای تخمک است.

برخی داروها ممکن است با ترشحات موکوس تداخل ایجاد کند.

آنتی‌هیستامین‌ها بیش‌تر از این‌که سینوس‌های شما را خشک کنند،‌ باعث خشک‌شدن ترشحات موکوس می‌شود. از قضا، قرص‌های کلومیفن باعث می‌شود کیفیت باروری ترشحات موکوس پایین بیاید. در این موارد، قبل از تخمک‌گذاری ترشحات موکوس قابل توجهی نخواهید داشت. بنابراین، به جای آن بهتر است برای تشخیص تخمک‌گذاری، از کیت‌های تشخیص تخمک‌گذاری استفاده کنید.

در صورتی‌که هیچ ترشحات موکوسی با کیفیت باروری مشاهده نکردید، این مسئله را با پزشک درمیان بگذارید.

کمبود ترشحات موکوس با قابلیت باروری می‌تواند اولین نشانه عدم تعادل هورمونی یا مشکلات باروری باشد. ترشحات موکوس بدون قابلیت باروری، با عنوان ترشحات موکوس ناسازگار خوانده می‌شوند.

ممکن است دقیقا قبل از قاعدگی خود شاهد ترشحات موکوس باشید.

برخی بانوان دقیقا قبل از قاعدگی متوجه ترشحات آبکی و سفیده تخم‌مرغ مانند می‌شوند. بدیهی است که این ترشحات نشان‌دهنده شروع تخمک‌گذاری نیست. واقعیت این است که اغلب تفاوت‌گذاری بین ترشحات موکوس در اوایل بارداری و ترشحات معمول که قبل از قاعدگی به وجود می‌آید،‌ غیرممکن است.ممکن است منی را با ترشحات موکوس اشتباه بگیرید.

یک یا دو روز پس از ارتباط جنسی، ممکن است منی را با ترشحات مرطوب موکوس اشتباه بگیرید. برحسب تجربه ممکن است تفاوت بین آن دو را تشخیص دهید. اما برای باردار شدن، ممکن است آن را با ترشحاتی که نشان دهنده نزدیک‌شدن قاعدگی است، اشتباه بگیرید و تقویم و نمودار خود را بر آن اساس علامت‌گذاری کنید.

سعی نکنید ترشحات طبیعی واژن را بشویید!

مخاط گردن رحم طبیعی و سالم است. برخی از بانوان «ترشحات تخمک‌گذاری» را می‌شویند. به دلیل این‌که فکر می‌کنند غیربهداشتی یا ناسالم است. شستشوی واژینال قدرت باروری را کاهش می‌دهد.

آب کافی مصرف ‌کنید.

کم‌آبی کمکی به باروری شما نمی‌کند. اگر به اندازه کافی آب ننوشید،‌ غشای مخاطی (که شامل ناحیه گردن رحم است) مرطوب نمی‌شود. بدن آب را برای عملکردهای حیاتی بدن ذخیره می‌کند.

مکمل‌های خوراکی را با احتیاط مصرف کنید.

برخی معتقدند ویتامین E، کیفیت موکوس گردن رحم را بالا می‌برد. هرچند، در صورتی‌که هرگونه رقیق‌کننده خون (مانند آسپرین بچه) مصرف می‌کنید، نباید از ویتامین E استفاده کنید. گفته می‌شود آمینو اسید ال-آرژنین به افزایش جریان و گردش خون در دستگاه تناسلی، به افزایش ترشحات موکوس گردن رحم کمک می‌کند.

همچنین آب گریپ فروت و چای سبز ممکن است باعث بالا رفتن کیفیت مخاط دهانه رحم شود. اما هیچ گونه اطلاعات بالینی این ادعاها را حمایت نمی‌‌کند. توجه داشته باشید برخی داروهای تجویزی را نمی‌توان با آب گریپ فروت مخلوط کرد.

قبل از شروع هر نوع مکمل با پزشک خود مشورت کنید. همیشه پزشک را در جریان هر گونه درمان‌های گیاهی یا طبیعی قرار دهید، زیرا برخی از این موارد ممکن است در باروری شما تاثیر بگذارد.

چکیده مطالب

بررسی تغییرات ترشحات دهانه رحم رایگان و آسان است و باعث می‌شود از زمان تخمک‌گذاری و چرخه باروری خود آگاه شوید. یادگیری زمان می‌برد و شاید چند ماهی طول بکشد تا با تغییرات مختلف ترشحات واژینال‌ آشنایی پیدا کنید. اما هنگامی‌که روش کار را یاد گرفتید، برای مدیریت باروری خود ابزاری قدرتمند خواهید داشت.

مطالعه بیشتر:

انواع ترشحات واژن در دوران بارداری را بهتر بشناسید

ترشحات موکوسی دهانه رحم چیست و چرا دفع می شود؟

ترشحات طبیعی واژن در بارداری و ترشحات غیرطبیعی چگونه است؟

ترشحات ژله ای در بارداری نشانه چیست وآیا این ترشحات طبیعیست؟

?پرسش و پاسخ های ترشحات دهانه رحم

ترشحات دهانه رحم بعد از تخمک گذاری چگونه است؟

پس از تخمک‌گذاری، هورمون پروژسترون، باعث سفت و غلیظ شدن ترشحات موکوس و غلیظ شدن ترشحات دهانه رحم می‌شود. این ترشحات از ورود اسپرم و هرنوع چیز دیگری به داخل رحم جلوگیری می‌کند.

ترشحات واژن در هنگام تخمک گذاری چگونه باید باشد؟

ترشحات واژن هنگامی‌که خیس و به شکل سفیده تخم مرغ است، به این معناست که تخمک‌گذاری بسیار نزدیک است. در صورتی‌که قصد باردار شدن دارید، این بهترین زمان برای ارتباط جنسی است.

از روی ترشحات دهانه رحم از کجا بفهمیم که تخمک گذاری انجام شده یا نه؟

در صورتی‌که ترشحات دهانه رحم چسبناک بود اما مقدار آن زیاد نبود، احتمالا هنوز مرحله تخمک‌گذاری آغاز نشده است. اگر ترشحات کرمی مانند بود،‌ ممکن است در شرف تخمک‌گذاری باشید، اما هنوز اتفاق نیفتاده است. در صورتی‌که ترشحات خیس، آبکی و کمی چسبنده است، تخمک‌گذاری بسیار نزدیک است، برای ارتباط جنسی زمانی را در نظر بگیرید.

برای بالا رفتن کیفیت مخاط دهانه رحم چه کنیم؟

همچنین آب گریپ فروت و چای سبز ممکن است باعث بالا رفتن کیفیت مخاط دهانه رحم شود. اما هیچ گونه اطلاعات بالینی این ادعاها را حمایت نمی‌‌کند. توجه داشته باشید برخی داروهای تجویزی را نمی‌توان با آب گریپ فروت مخلوط کرد.

منبع: verywellfamily