The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علائم پریودی دارم اما پریود نمیشوم چرا؟

دردها و گرفتگی های زیر شکم، بی حوصلگی، حس غمگینی و عصبانیت همه از مواردی هستند که می توانند به شما بگویند احتمالا همین روزها خونریزی قاعدگیتان شروع خواهد شد. در این میان برخی بانوان می گویند که علائم پریودی دارم اما پریود نمیشوم چرا؟ در ادامه این متن برای شما شرح می دهیم که علائم پریودی، به غیر از خود خونریزی قاعدگی چه دلایل دیگری ممکن است داشته باشند.

چرا علائم پریودی دارم اما پریود نمیشوم؟

وضعیت های متعددی غیر از پریود می توانند باعث گرفتگی به عنوان یکی از مهم ترین علامت قاعدگی شوند. درد لگن شبیه درد دوره قاعدگی می تواند به دلیل شرایط دیگری غیر از چرخه ماهانه، یا پریود اتفاق بیفتد. بعضی اوقات دشوار است که دلیل دقیق گرفتگی عضلانی را که شبیه احساس قاعدگی است، را بیان کرد.

بیماری ها و شرایط زیر نمونه هایی از موقعیت هایی است که می تواند باعث درد یا گرفتگی در صورت عدم قاعدگی شود و شما به دنبال تجربه کردن آنها می گویید علائم پریودی دارم اما پریود نمیشوم.

تخمک گذاری

در اواسط چرخه قاعدگی یا حدود 14-10 روز قبل از پریود، تخمک گذاری رخ می دهد. این به معنای آزاد شدن تخمک از فولیکول درون تخمدان است. علائم می تواند گرفتگی خفیف باشد که ممکن است شدید یا ملایم باشد و چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. این نوع گرفتگی ها فقط در یک طرف شکم اتفاق می افتد.

کیست تخمدان

کیست کیسه بافتی محصور و پر از مایع است. تخمدان مکان مناسبی برای رشد کیست است. یک کیست کوچک تخمدان به طور معمول علائمی ایجاد نمی کند، اما در صورت پارگی کیست، می تواند باعث ایجاد درد یا گرفتگی ناگهانی در یک طرف شکم شود. بزرگ شدن کیست ممکن است باعث درد مبهم یا احساس پری یا سنگینی در ناحیه تحتانی شکم یا کمر شود.

سرطان تخمدان

این دلیل نادر درد یا فشار داخل شکم یا لگن است. سرطان تخمدان ممکن است هیچ علائمی ایجاد نکند، اما اگر سرطان پیشرفته باشد، می تواند باعث درد یا فشار در شکم یا کمر، احساس سنگینی یا پری، تورم شکم و احساس نیاز فوری به ادرار شود.

پیش یائسگی به دوره زمانی گفته می شود که با کاهش عملکرد تخمدان ها شروع می شود و تا زمان یائسگی ادامه دارد (به عنوان قطع کامل جریان قاعدگی برای یک سال تقویمی تعریف می شود). در این مدت، ممکن است علائم زیر در بدن زن بروز کند که عمدتا به دلیل نوسانات غیرطبیعی هورمونی است:

  • خونریزی نامنظم واژن
  • گرگرفتگی
  • حساسیت به پستان
  • حالت تهوع
  • عرق شبانه
  • افزایش وزن
  • کاهش قدرت باروری
  • از دست دادن تراکم استخوان
  • تغییرات خلق و خوی
  • تغییر سطح کلسترول خون

بعضی اوقات، بانوان در اوایل بارداری، تقریباً در همان زمانی که تخمک بارور شده در رحم کاشته می شود، گرفتگی عضلانی کمی مانند گرفتگی خفیف قاعدگی را تجربه می کنند و می پرسند که علائم پریودی دارم اما پریود نمیشوم. درحقیقت این درد به درد لانه گزینی معروف است و درست در زمان دوره قاعدگی مورد انتظار اتفاق می افتد. معمولاً در این زمان علائم دیگری غیر از فقدان پریود وجود ندارد. گاهی اوقات در زمان کاشت لکه بینی وجود دارد.

بارداری خارج رحمی

بارداری خارج رحمی به تخمک بارور شده ای که در یک مکان غیرطبیعی در خارج از رحم متصل می شود، به طور معمول در لوله های رحمی، اطلاق می شود.

*پارگی بارداری خارج رحمی می تواند منجر به درد شدید و ناگهانی در قسمت تحتانی شکم شود که می تواند به پشت گسترش یابد. قبل از اینکه این اتفاق  بیافتد، علائم معمول اوایل بارداری مانند خستگی، درد یا حساسیت پستان، یا حالت تهوع وجود دارد.

آندومتریوز

این وضعیتی است که در آن بافتی مشابه بافت درون رحم، در مکان های دیگر خارج از رحم رشد می کند. این یک بیماری بسیار شایع است. آندومتریوز می تواند باعث گرفتگی دردناک در دوران قاعدگی و در سایر مواقع ماه نیز شود. در برخی از بانوان می تواند باعث ناباروری، حرکات روده ای دردناک یا درد در حین رابطه جنسی شود.

بیماری التهابی لگن(PID)

PID به التهاب اندام های جنسی داخلی گفته می شود که معمولاً در نتیجه شیوع بیماری مقاربتی ایجاد می شود. علت آن معمولاً باکتریهای گسترش یافته از واژن و دهانه رحم به سمت بالا به داخل رحم، لوله ها و تخمدان ها است.

بیماری التهابی لگن باعث درد پایین شکم در دو طرف بدن می شود، که اغلب با تب، ترشحات واژن، حالت تهوع، استفراغ و درد یا سوزش همراه با ادرار، همراه است.

سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک

این وضعیتی است که از التهاب مزمن مثانه ناشی می شود. در هر زمان از ماه می تواند باعث درد شود.  علائم به طور معمول با پر شدن مثانه (وقتی مجبور به ادرار کردن هستید) بدتر می شوند. می تواند باعث ایجاد درد و حساسیت در ناحیه پایین شکم یا ناحیه لگن شود. سایر علائم احتمالی ادرار دردناک و احساس نیاز فوری به دفع ادرار است.

آپاندیسیت

آپاندیس کیسه کوچکی است که به یک انتهای روده بزرگ متصل است. وقتی تحریک و ملتهب شود (آپاندیسیت). آپاندیس ممکن است پاره شود و مشکلات جدی تری ایجاد کند.

علائم آپاندیسیت شامل درد شکم است که از وسط شروع می شود و معمولاً به سمت راست و پایین شکم حرکت می کند. تب، حالت تهوع و استفراغ از دیگر علائم آن است.

بیماری التهابی روده (IBD)

بیماری التهابی روده به التهاب مزمن (طولانی مدت) در روده اشاره دارد. هم بیماری کرون و هم کولیت اولسراتیو از انواع این بیماری هستند.

علائم به شدت و نوع دقیق IBD بستگی دارد اما معمولاً شامل نوعی درد شکمی است. علائم دیگر می تواند شامل اسهال، مدفوع خونی، کاهش وزن، خستگی، تب و احساس نیاز فوری به دفع مدفوع باشد.

سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

این اختلال با بیماری التهابی روده متفاوت است. در بیماری سندرم روده تحریک پذیر، تعدادی از علائم مربوط به هضم غذا وجود دارد، اما در روده ها التهاب مزمن وجود ندارد.

علائم سندرم روده تحریک پذیرممکن است از خفیف تا شدید متفاوت باشد. علائم معمول شامل اسهال، یبوست و درد یا گرفتگی شکم است به همین سبب بانوان در هنگام عود علائم می گویند که علائم پریودی دارم اما پریود نمی شوم. درد شکم ممکن است با اجابت مزاج تسکین یابد. علائم ممکن است در دوره قاعدگی شما آزار دهنده تر باشند.

سوءهاضمه

این عارضه به نشانه های مربوط به علائم گوارشی اشاره دارد و یک شکایت رایج است. سوءهاضمه همچنین به عنوان دیس پپسیا شناخته می شود. علائم سوءهاضمه معمولاً شامل درد در قسمت فوقانی شکم، احساس سیری بیش از حد یا احساس سیری زیاد بعد از غذا خوردن است. نفخ و گاز همچنین می تواند علائمی ایجاد کند که ممکن است شبیه احساس گرفتگی در شکم باشد.

علائم پریودی دارم اما پریود نمیشوم؟ چه موقع باید به دنبال مراقبت پزشکی باشید

همیشه برای علائم جدی زیر که می تواند با گرفتگی یا درد همراه باشد، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:

- خونریزی غیرطبیعی از واژن

- درد ناگهانی، شدید یا رو به بدتر شدن شکم یا لگن

- درد در قفسه سینه، بازو، گردن یا فک

- استفراغ مکرر

- تب شدید

- خون در استفراغ یا مدفوع

- مدفوع سیاه یا قیر

- تنگی نفس

- زردی پوست یا چشم ها

- کاهش وزن بدون دلیل

- ضربان های قلب آهسته یا سریع

- از دست دادن هوشیاری

مطالعه بیشتر:

چه قرصی بخورم تا پریود شوم؟ (داروی باز شدن قاعدگی)

تاخیر پریود و آمادگی رحم برای بارداری با هم ارتباط دارند؟

تفاوت علائم پریود و بارداری و چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

پریود نشدن نشانه ی چیست،آیا پریود نشدن نشانه بارداری است؟

?پرسش و پاسخ های علائم پریودی دارم اما پریود نمی شوم؟

آیا سندرم روده تحریک پذیر می واند علائم پریودی ایجاد کند؟

علائم سندرم روده تحریک پذیر ممکن است از خفیف تا شدید متفاوت باشد. علائم معمول شامل اسهال، یبوست و درد یا گرفتگی شکم است به همین سبب بانوان در هنگام عود علائم می گویند که علائم پریودی دارم اما پریود نمی شوم. درد شکم ممکن است با اجابت مزاج تسکین یابد. علائم ممکن است در دوره قاعدگی شما آزار دهنده تر باشند.

آیا سوهاضمه می تواند علائم پریودی را داشته باشد؟

این عارضه به نشانه های مربوط به علائم گوارشی اشاره دارد و یک شکایت رایج است. سوهاضمه همچنین به عنوان دیسپپسیا شناخته می شود. علائم سوهاضمه معمولاً شامل درد در قسمت فوقانی شکم، احساس سیری بیش از حد یا احساس سیری زیاد بعد از غذا خوردن است. نفخ و گاز همچنین می تواند علائمی ایجاد کند که ممکن است شبیه احساس گرفتگی در شکم باشد.

آیا ممکن است علائم تخمک گذاری شبیه به قاعدگی باشد؟

در اواسط چرخه قاعدگی یا حدود 14-10 روز قبل از پریود، تخمک گذاری رخ می دهد. این به معنای آزاد شدن تخمک از فولیکول درون تخمدان است. علائم می تواند گرفتگی خفیف باشد که ممکن است شدید یا ملایم باشد و چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. این نوع گرفتگی ها فقط در یک طرف شکم اتفاق می افتد.

آیا کیست تخمدان علائم پریودی ایجاد می کند؟

کیست کیسه بافتی محصور و پر از مایع است. تخمدان مکان مناسبی برای رشد کیست است. یک کیست کوچک تخمدان به طور معمول علائمی ایجاد نمی کند، اما در صورت پارگی کیست، می تواند باعث ایجاد درد یا گرفتگی ناگهانی در یک طرف شکم شود. بزرگ شدن کیست ممکن است باعث درد مبهم یا احساس پری یا سنگینی در ناحیه تحتانی شکم یا کمر شود.

منبع: medicinenet