The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاری دید در بارداری و آیا تاری دید در بارداری خطرناک است؟

حالت تهوع، تورم پا، افزایش وزن، کمردرد اینها برخی از ناراحتی های آزاردهنده اما پیش بینی شده مربوط به بارداری است. آنچه ممکن است برای آن آماده نباشید این است که چگونه بارداری بر بینایی شما تأثیر می گذارد. اگرچه به اندازه سایر علائم بارداری شناخته شده نیست، اما بسیاری از مادران باردار در دوره بارداری دچار تغییراتی در بینایی و سایر عوارض جانبی مربوط به چشم می شوند. در ادامه این مطلب مشکل تاری دید در بارداری را با یکدیگر بررسی می کنیم.

تاری دید در بارداری

معمولاً در دوران بارداری دچار تاری دید می شوید. همچنین ممکن است دریابید که چشمان شما در دوران بارداری خشک شده و خارش پیدا می کند و حتی نسخه عینک یا لنزهای تماسی شما به طور موقت تغییر می کند. خبر خوب این است که، در اکثر موارد، این تغییرات کاملا طبیعی است و روش هایی برای کاهش این علائم وجود دارد. در بیشتر موارد، این تغییرات به خودی خود برطرف می شوند.

آیا تاری دید در بارداری خطرناک است؟

تاری دید در بارداری در ابتدا کاملاً نگران کننده است، اما این یک اتفاق مکرر در بین مادران باردار است و معمولاً جای نگرانی نیست. با این وجود، از آنجا که تاری دید ممکن است شاخصی از عوارض جدی بارداری مانند پره اکلامپسی یا دیابت بارداری باشد، بحث در مورد هر گونه علائم جدید مربوط به بینایی خود که تجربه می کنید، با مرکز بهداشتی یا پزشکتان مهم است.

تاری دید در بارداری در چند درصد از مادران رخ میدهد؟

طبق تحقیقی که در موسسه آلمانی "ارزتلبات" منتشر شده است، تغییرات بینایی در حدود 15٪ از بارداری ها اتفاق می افتد و در بیشتر موارد بی ضرر است. تاری دید می تواند به عنوان یک علامت مستقل یا به عنوان بخشی از علائم دیگر مانند تهوع صبحگاهی یا میگرن رخ دهد.

سایر علائم اصلی تغییرات سلامت چشم مربوط به بارداری عبارتند از:

*تغییرات بینایی مانند تاری دید اغلب در اوایل بارداری اتفاق می افتند، زیرا بدن شما غرق هورمون است، میزان مایعات افزایش می یابد و بدن با تغییرات بارداری سازگار می شود.

* تاری دید در بارداری ممکن است با علائم تهوع صبحگاهی مانند حالت تهوع، سرگیجه و استفراغ همراه باشد.

*تاری دید ممکن است در اثر سردرد یا میگرن ایجاد شود که در برخی از زنان در دوران بارداری افزایش می یابد.

*سایر موارد تاری دید می تواند در اواسط یا انتهای بارداری اتفاق بیفتد، که معمولاً ناشی از تغییرات هورمونی و احتباس مایعات است.

*حداکثر 14 درصد از بانوان بارداری که از عینک طبی یا لنز استفاده می کنند، در نسخه خود تغییری می بینند. نسخه شما بعد از تولد کودک به احتمال زیاد به حالت طبیعی برمی گردد.

آیا تاری دید در بارداری بعد از زایمان برطرف میشود؟

تقریباً تمام تغییرات بینایی ناشی از بارداری بلافاصله پس از تولد نوزاد شما برطرف می شود. اگر بعد از تولد همچنان تاری دید دارید، باید سریع با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

علت تاری دید در بارداری چیست؟

مانند اکثر علائم ناخوشایند مربوط به بارداری، شما به طور کلی می توانید آن هورمونهای مزاحم را مقصر تغییرات بینایی و سایر تغییرات بدن مانند تورم بارداری بدانید.

تجمع مایعات

همانطور که در طول بارداری می توانید تورم دست و پا داشته باشید، ممکن است در اثر احتباس آب یا ورم، بافت اطراف چشم شما متورم شود. طبق آکادمی چشم پزشکی آمریکا، "جابجایی مایعات با واسطه پروژسترون" در دوران بارداری ممکن است باعث تغییر بینایی، از جمله تاری دید در بارداری شود.

ضخیم شدن قرنیه چشم

طبق مطالعه سال 2015 که در مجله چشم پزشکی ترکیه منتشر شده است، ادم قرنیه (تورم قرنیه) ممکن است باعث ضخیم شدن قرنیه در اواخر بارداری شود، که باعث می شود چشم شما حساس تر شود و ممکن است اختلالات بینایی مانند تاری دید ایجاد کند. همچنین گاهی اوقات استفاده از لنزهای تماسی به سختی قابل تحمل می شود.

افزایش خشکی چشم

تولید اشک شما در دوران بارداری کند می شود، که ممکن است باعث خشکی چشم، خارش و تحریک شود . این افزایش خشکی همچنین باعث می شود که استفاده از لنزهای تماسی راحت نباشد و احساس عمومی ناراحتی چشم ایجاد کند.

سرگیجه

حملات موقتی تاری دید ممکن است یک محصول جانبی سرگیجه باشد که در اثر حرکات سریع و تغییر موقعیت، مانند برخاستن از حالت نشسته یا درازکش ایجاد می شود.

تغییراتی در زمینه دید شما

غده هیپوفیز شما در دوران بارداری رشد می کند، که می تواند منجر به تغییر در دید شما شود. بسیاری از بانوان در دوران بارداری کاهش بینایی محیطی یا کاهش دید را تجربه می کنند.

گزینه های درمانی

به احتمال زیاد، بعد از زایمان، بینایی، خشکی چشم یا سایر نگرانی های مربوط به سلامتی چشم به وضعیت قبل از بارداری باز می گردند. در این بین، بهترین گزینه شما احتمالاً انتخاب درمان هایی است که به شما کمک می کند تا در دوران بارداری، ناراحتی تان را برطرف کنید.

بیشتر موارد بی خطر تاری دید در دوران بارداری در دوران پس از زایمان کاهش می یابد، اگرچه ممکن است چند هفته طول بکشد تا چشمان شما تنظیم شوند.

با این حال، اگر تغییرات بینایی در توانایی شما برای ادامه زندگی روزمره، مانند تأثیر در رانندگی و یا مطالعه، تداخل ایجاد می کند، با پزشک و یا یک چشم پزشک مشورت کنید تا به شما کمک کند تا بار دیگر دید واضحی داشته باشید.

گزینه های درمانی که ممکن است برخی از علائم شایع چشم در بارداری را بهبود بخشد شامل موارد زیر است:

قطره چشم

چرب و مرطوب نگه داشتن چشم می تواند به خارش و اختلالات بینایی کمک کند. از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود بپرسید که استفاده از قطره های چشمی در دوران بارداری برای شما بی خطر است.

به چشمان خود استراحت دهید

کل بدن شما در طول بارداری نیاز به استراحت اضافی دارد، که این شامل چشمان شما نیز می شود. اگر وقت چرت زدن اضافی ندارید، اگر متوجه شدید بینایی شما گرفته یا چشم های شما تحریک شده است، سعی کنید کمی چشم هایتان را ببندید یا در یک اتاق تاریک استراحت کنید. خواب کافی در شب نیز می تواند کمک کند.

خارج کردن لنز های تماسی

لنزهای تماسی می توانند باعث تحریک بیشتر چشم شما شوند، خصوصاً اگر در دوران بارداری خشکی چشم دارید. اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، سعی کنید آنها را بیرون بیاورید و برای تمام یا بخشی از روز به استفاده از عینک بپردازید این کار می تواند تا حدی تسکین دهد.

نمره چشم خود را تغییر ندهید

حتی اگر نمره چشم شما در دوران بارداری تغییر کند، احتمالاً دائمی نخواهد بود و تغییر آن اندک خواهد بود. کارشناسان می گویند حداقل چند ماه پس از زایمان صبر کنید تا نسخه عینک خود را تغییر دهید زیرا در بسیاری از موارد پس از زایمان دوباره به حالت عادی برمی گردد.

هر گونه نگرانی در مورد تجویز خود را با پزشک چشم خود در میان بگذارید.

عوارض احتمالی

در بعضی موارد، تاری دید به ویژه اگر همراه با علائم دیگری مانند فشار خون بالا باشد ممکن است نشان دهنده عارضه جدی بارداری باشد. به همین دلیل بحث در مورد علائم بارداری جدید با مرکز خدمات بهداشتی ضروری است.

دو عارضه شایع بارداری که ممکن است شامل تاری دید به عنوان یک علامت باشد، پره اکلامپسی و دیابت بارداری هستند.

پره اکلامپسی

پره اکلامپسی معمولاً پس از هفته 32 اتفاق می افتد اما ممکن است از اوایل هفته 20 بروز کند. تخمین زده می شود که حدود 2٪ تا 8٪ بارداری ها تحت تأثیر این شرایط قرار گیرند. درمان ممکن است به استراحت در رختخواب، داروی فشار خون یا القای زایمان منجر شود.

پره اکلامپسی یک بیماری جدی است که باعث افزایش فشار خون و پروتئین در ادرار می شود. در صورت عدم درمان، پره اکلامپسی می تواند تهدید کننده زندگی مادر و جنین باشد. سندرم هلپ HELLP گونه ای از پره اکلامپسی است که همچنین می تواند علائم تاری دید ایجاد کند.

علائم بینایی شامل تغییر در بینایی، تاری دید، از دست دادن بینایی و حساسیت به نور است. سایر علائم مرتبط شامل سردردهای ضربان دار، حالت تهوع، استفراغ، تنگی نفس، تورم ناگهانی صورت، دست ها و یا پا و افزایش وزن است.

دیابت بارداری

حدود 14٪ از مادران باردار ممکن است به دیابت بارداری مبتلا شوند. این میزان همزمان با میزان چاقی مادر در حال افزایش هستند. عوامل خطر شامل وزن بیش از حد متوسط ​​و عوامل ژنتیکی است.

دیابت بارداری عارضه بارداری است که منجر به افزایش سطح قند خون می شود و معمولاً در اواسط تا اواخر بارداری اتفاق می افتد. وقتی قندهای خون شما متعادل نباشد، ممکن است علائم بینایی مانند تاری دید را تجربه کنید. با دیابت بارداری، تاری دید ممکن است با سرگیجه، ضعف، از دست دادن تمرکز یا سردرد نیز همراه باشد.

اگر به دیابت بارداری مبتلا هستید، تاری دید ممکن است نشانه این باشد که قند خون شما به درستی کنترل نمی شود. در این صورت، این مورد را با مرکز خدمات بهداشتی خود در میان بگذارید تا مشکل برطرف شود.

سایر تغییرات بینایی در دوران بارداری

تاری دید تنها تغییر بینایی نیست که می تواند در دوران بارداری رخ دهد. سایر علائم بینایی طبیعی، اما آزار دهنده ممکن است شامل موارد زیر نیز باشند:

*افزایش لکه های تاریک (اسکوتوماتا) در بینایی شما

*افزایش رنگدانه در پوست اطراف چشم (ماسک بارداری یا ملاسما)

*خشکی چشم، تحریک، خارش یا ناراحتی

*پاپیلدما یا تورم دیسک بینایی

*نوریتیس بینایی (التهاب عصب بینایی)، که می تواند باعث از دست دادن موقت بینایی شود، ممکن است به دلیل کاهش ظرفیت ایمنی در دوران بارداری رخ دهد.

هر یک از این تغییرات باید با مرکز خدمات بهداشتی و درمانی شما در میان گذاشته شود ، آنان ممکن است شما را برای تحقیقات بیشتر به یک چشم پزشک یا اپتومتریست ارجاع دهد.

سخنی با خوانندگان

احساس تاری دید در بارداری می تواند ترسناک و ناراحت کننده باشد. شاید دلگرم کننده باشد اگر بدانید که تنها نیستید. خوشبختانه، تغییرات بینایی مربوط به بارداری معمولاً خود به خود از بین می روند.

با تمام آنچه گفته شد، ضروری است که شما هر گونه علائم سلامت چشم را با پزشک یا مرکز پزشکی خود در میان بگذارید. زیرا این علایم ممکن است احتمال وجود یک مشکل جدی تر باشند. با این حال، هر چقدر که تجربه شما ترسناک باشد، بیشتر موارد تغییرات بینایی طبیعی هستند و بلافاصله پس از تولد نوزاد برطرف می شوند.

مطالعه بیشتر:

تغییرات بینایی مادر در دوران بارداری

مشکلات شایع چشم در دوران بارداری

علت، پیشگیری و درمان سرگیجه در بارداری

غش و سرگیجه در بارداری و دلایل غش و سرگیجه در بارداری چیست؟

?پرسش و پاسخ های تاری دید در بارداری

آیا تاری دید در بارداری خطر ناک است؟

تاری دید در بارداری در ابتدا کاملاً نگران کننده است، اما این یک اتفاق مکرر در بین مادران باردار است و معمولاً جای نگرانی نیست. با این وجود، از آنجا که تاری دید ممکن است شاخصی از عوارض جدی بارداری مانند پره اکلامپسی یا دیابت بارداری باشد، بحث در مورد هر گونه علائم جدید مربوط به بینایی خود که تجربه می کنید، با مرکز بهداشتی یا پزشک تان مهم است.

آیا تاری دید در بارداری بعد از زایمان برطرف میشود؟

تقریباً تمام تغییرات بینایی ناشی از بارداری بلافاصله پس از تولد نوزاد شما برطرف می شود. اگر بعد از تولد همچنان تاری دید دارید، باید سریع با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

علت تاری دید در بارداری چیست؟

ادم قرنیه (تورم قرنیه) ممکن است باعث ضخیم شدن قرنیه در اواخر بارداری شود، که باعث می شود چشم شما حساس تر شود و ممکن است اختلالات بینایی مانند تاری دید ایجاد کند. همچنین گاهی اوقات استفاده از لنزهای تماسی به سختی قابل تحمل می شود.

آیا خشکی چشم در بارداری طبیعی است؟

تولید اشک شما در دوران بارداری کند می شود، که ممکن است باعث خشکی چشم، خارش و تحریک شود . این افزایش خشکی همچنین باعث می شود که استفاده از لنزهای تماسی راحت نباشد و احساس عمومی ناراحتی چشم ایجاد کند.

منبع: verywellfamily