The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بوی خیلی بد واژن و بوی خیلی بد واژن نشانه چیست؟

بوی خیلی بد واژن نه تنها خجالت آور است بلکه ممکن است نیاز به دارو درمانی دقیق داشته باشد!! اگر واژن یا ترشحات واژن شما بویی ماهی مانند می دهد، دلیل آن می تواند عرق، عفونت باکتریایی یا حتی ژنتیک باشد. شایع ترین دلیل آن التهاب یا عفونت واژن یا واژینیتس است. بوی واژن در طول دوره قاعدگی فرق می کند. اگر نگران بوی خیلی بد واژن هستید یا دچار ترشحات غیرعادی، سوزش، خارش یا قرمزی هستید باید به متخصص زنان مراجعه کنید. آن ها می توانند با انجام آزمایش دریابند که به آنتی بیوتیک یا داروهای دیگر نیاز دارید یا خیر.

بوی خیلی بد واژن نشانه چیست؟

ممکن است پس از رفتن به دستشویی یا رابطه جنسی احساس کنید واژن شما بوی ماهی می دهد. همچنین ممکن است احساس کنید پس از عرق کردن بوی آن شبیه به بوی ماهی می شود که نشانه اصلی عفونت است. اگر نشانه های بیشتری مانند ترشحات غیرعادی یا خارش، سوزش یا قرمزی مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

ترشح

ترشحات شفاف یا اندکی کدر طبیعی و سالم است. اما اگر ترشحات همراه با خارش یا ناراحتی احساس کردید ممکن است نشانه عفونت باشد. اگر ترشحات شما سفید مایل به خاکستری، زرد مایل به سبز یا سفید و شبیه پنیر است به پزشک مراجعه کنید.

ادرار با بوی ماهی

بوی ماهی مانند ادرار می تواند به دلیل عفونت مجرای ادرار باشد. باکتری ناشی از عفونت می تواند ادرار را آلوده کند و بوی بد به آن بدهد. نشانه های دیگر ممکن است شامل رنگ کدر ادرار، احساس سوزش یا درد خفیف هنگام ادرار کردن باشد. غذاها و عوارض خاص نیز می تواند بوی ادرار را تغییر دهد. اگر نگران هستید به پزشک مراجعه کنید.

بوی ماهی پس از رابطه جنسی

بوی ماهی مانند واژن پس از رابطه جنسی معمولا نشانه واژینیتیس است. رابطه جنسی می تواند عفونت را بدتر کند. اگر فکر می کند دارای نشانه های واژینیتیس هستید به پزشک مراجعه کنید و تا برطرف شدن نشانه ها از رابطه جنسی بپرهیزید.

خارش، سوزش یا ناراحتی

علاوه بر بوی ماهی ممکن است متوجه خارش، سوزش یا ناراحتی شوید. همچنین ممکن است هنگام رابطه یا ادرار کردن درد یا دردی خفیف احساس کنید. این نشانه ها را به اطلاع پزشک برسانید.

دلایل بوی خیلی بد واژن چیست؟

بوی خیلی بد واژن دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد از جمله:

واژینیتیس

واژینیتیس التهاب یا عفونت واژن است. معمولا به خاطر عفونت باکتریایی ایجاد می شود اما همچنین می تواند به دلیل عفونت قارچی یا یک بیماری مقاربتی به نام تریکومونیاسیس باشد. بوی ماهی مانند نشانه ای مشترک است.

واژینوز باکتریال

واژینوز باکتریال عدم توازن یا رشد زیاد باکتریوم در واژن است. رابطه جنسی با فردی جدید می تواند دلیل آن باشد. بانوانی که رابطه جنسی ندارند نیز ممکن است دچار واژینوز باکتریال شوند. دوش واژینال یا تغییرات هورمونی نظیر بارداری و یائسگی نیز می تواند منجر به واژینوز شود.

تریکومونیاسیس

تریکومونیاسیس یک بیماری مقاربتی است که به خاطر گسترش انگل از طریق ارتباط جنسی ایجاد می شود و می تواند منجر به بوی بد یا ماهی مانند شود.

عفونت مجرای ادرار

عفونت مجرای ادرار باعث بوی خیلی بد واژن و بوی بد ادرار می شود. همچنین ممکن است احساس سوزش، خارش یا درد کنید.

خون قاعدگی یا تامپون باقی مانده

چرخه قاعدگی می تواند باعث بوهای مختلف شود. بوی شدید یا ماهی مانند ممکن است به خاطر عفونت یا تامپون باشد. اگر نگران هستید به پزشک اطلاع دهید.

عرق کردن

عرق واژینال به خاطر ورزش، گرما یا دلایل دیگر طبیعی است و می تواند باعث بو شود. اگر متوجه بوی بد هنگام عرق کردن شدید به پزشک اطلاع دهید.

دلیل بوی خیلی بد واژن چطور تشخیص داده می شود؟

اگر دچار نشانه های واژینیتیس شدید یا نگران بوی بد واژن خود هستید به پزشک زنان مراجعه کنید. احتمالا با معاینه لگنی و نگاه کردن درون واژن، به تشخیص التهاب یا ترشحات غیرعادی پرداخته خواهد شد.

همچنین ممکن است نمونه ای از ترشحات را به آزمایشگاه بفرستند. آزمایش pH نیز ممکن است انجام شود. این آزمایش میزان اسیدی بودن ترشحات را اندازه گیری می کند. تغییرات می تواند نشانه عفونت باکتریایی باشد. اما پزشک باید نشانه های دیگر و سابقه پزشکی و جنسی شما را نیز برای تشخیص ارزیابی کند. چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید.

با مشاهده نشانه های زیر به پزشک مراجعه کنید:

- خارش

- سوزش

- درد هنگام ادرار

- قرمزی یا ناراحتی

- درد پس از رابطه جنسی

- ترشح غیرعادی خاکستری، سفید یا زرد مایل به سبز

- ترشح بدبو

درمان پزشکی مفید

درمان برای توقف یا پیشگیری از بوی بد بستگی به دلیل آن دارد.

واژینوز باکتریال

پزشک ممکن است معاینه کند و در صورت لزوم نمونه ای به آزمایشگاه بفرستد. اگر تست باکتری مثبت باشد پزشک به شما آنتی بیوتیک خواهد داد. آنتی بیوتیک رایج برای واژینوز مترونیدازول یا کرم یا ژل نظیر کلیندامایسین است. برای مصرف داروها دستورالعمل پزشک را دنبال کنید.

عفونت قارچی

می توانید از کرم ضدقارچ بدون نسخه برای درمان عفونت قارچی استفاده کنید. گزینه ها شامل میکونازول یا تیوکونازول است. پزشک ممکن است داروی ضدقارچ نیز تجویز کند.

با این که ممکن است خودتان هم بتوانید عفونت قارچی را با داروی بدون نسخه درمان کنید، اما اگر اولین بار است این نشانه ها را داشته اید، نشانه ها شدیدتر شده یا درمان ها عمل نمی کند به پزشک مراجعه کنید.

عفونت مجرای ادرار

عفونت مجرای ادرار معمولا با آنتی بیوتیک و درمان های خانگی برطرف می شود. برای مصرف آنتی بیوتیک دستور پزشک را دقیقا اجرا کنید و دوره درمان را به طور کامل بگذرانید.

آنتی بیوتیک تنها گزینه درمانی نیست و ممکن است داروهای دیگری تجویز شود. همچنین باید مقدار زیادی آب بنوشید و از نوشیدن قهوه و نوشیدنی های قندی تا برطرف شدن عفونت خودداری کنید. این مواد می تواند مثانه را تحریک کند.

تامپون

پزشک به راحتی می تواند تامپون گیرکرده را بیرون بیاورد. از درخواست کمک خجالت نکشید. اگر آن ها را بیرون نیاورید می تواند برای سلامت شما مضر باشد.

کارهایی که می توانید در خانه انجام دهید

برای حل مشکل بو می توانید کارهای زیادی در خانه انجام دهید. اما اگر نگران هستید و احساس ناخوشی می کنید به پزشک مراجعه کنید.

توصیه های بهداشتی

از محصولات دوش واژینال یا هر چیز رنگی یا با بوی تند دوری کنید. در عوض هنگام حمام از صابون ملایم و آب برای تمیز کردن ناحیه استفاده کنید. سپس محل را به خوبی خشک کنید.

رژیم غذایی

برخی غذاها ممکن است باعث بوی ماهی مانند یا بوهای دیگر واژن شود. از جمله مارچوبه، بروکلی، ادویه های خاص نظیر سیر، پیاز و برخی انواع ماهی. اگر نگران هستید از مصرف این غذاها خودداری کنید. اما مصرف معتدل آن ها خوب است، بنابراین نیازی نیست به طور کامل آن ها را حذف کنید.

مکمل ها

پروبیوتیک می تواند برای حفظ توازن باکتریایی روده و واژن مفید باشد. اگر به امتحان کردن پروبیوتیک علاقه دارید از داروخانه یا پزشک در مورد نوع مفید آن سؤال کنید.

عادات خود را تغییر دهید

ورزش سنگین می تواند باعث بوی ماهی شود. اگر نگران عرق کردن هستید با پزشک خود مشورت کنید. پس از ورزش واژن خود را با آب و صابون تمیز و سپس خشک کنید.

چیزهایی که برای جلوگیری از بوی بد باید از آن ها دوری کنید

برخی محصولات یا فعالیت ها می تواند عفونت را بدتر کند، ترشح ایجاد کند یا باعث بوی ماهی شود. پرهیز از موارد زیر می تواند از بوی بد جلوگیری کند:

- دوش واژینال

- صابون های تند

- مواد شیمیایی

- لباس زیر تنگ

- کاندوم های غیرلاتکس

نتیجه

بوی واژن می تواند در دوره قاعدگی متفاوت باشد. گاهی عرق یا قاعدگی می تواند باعث بوی شبه ماهی شود که دلیلی برای نگرانی نیست. از دوش واژینال پرهیز کنید و واژن را با آب و صابون بشویید و خشک کنید.

اگر غیر از بوی خیلی بد واژن، نشانه های دیگری نظیر خارش، قرمزی، یا سوزش دارید یا بوی بد پس از چند روز از بین نرفت به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند در صورت لزوم آنتی بیوتیک یا داروهای دیگر تجویز کند.

مطالعه بیشتر:

علائم عفونت پس از زایمان چیست؟

علت بوی بد واژن در بارداری و روش های برطرف کردن آن

علائم عفونت واژن و علت عفونت واژن در بارداری چیست؟

درمان بوی بد واژن بعد از سزارین به چه صورت است و علت آن چیست

?پرسش و پاسخ های بوی خیلی بد واژن

بوی خیلی بد واژن نشانه چیست؟

ممکن است پس از رفتن به دستشویی یا رابطه جنسی احساس کنید واژن شما بوی ماهی می دهد. همچنین ممکن است احساس کنید پس از عرق کردن بوی آن شبیه به بوی ماهی می شود که نشانه اصلی عفونت است.

آیا بوی ماهی پس از رابطه جنسی طبیعی است؟

بوی ماهی مانند واژن پس از رابطه جنسی معمولا نشانه واژینیتیس است. رابطه جنسی می تواند عفونت را بدتر کند. اگر فکر می کند دارای نشانه های واژینیتیس هستید به پزشک مراجعه کنید و تا برطرف شدن نشانه ها از رابطه جنسی بپرهیزید.

ادرار با بوی ماهی نشانه چیست؟

بوی ماهی مانند ادرار می تواند به دلیل عفونت مجرای ادرار باشد. باکتری ناشی از عفونت می تواند ادرار را آلوده کند و بوی بد به آن بدهد. نشانه های دیگر ممکن است شامل رنگ کدر ادرار، احساس سوزش یا درد خفیف هنگام ادرار کردن باشد. غذاها و عوارض خاص نیز می تواند بوی ادرار را تغییر دهد. اگر نگران هستید به پزشک مراجعه کنید.

دلیل بوی خیلی بد واژن مانند چطور تشخیص داده می شود؟

اگر دچار نشانه های واژینیتیس شدید یا نگران بوی بد واژن خود هستید به پزشک زنان مراجعه کنید. احتمالا با معاینه لگنی و نگاه کردن درون واژن، به تشخیص التهاب یا ترشحات غیرعادی پرداخته خواهد شد.

منبع: HEALTHLINE