The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ارتباط با جنین در دوران بارداری و 12 تکنیک برقراری ارتباط

زمانی که درباره مسائل عاطفی دوران بارداری بحث می کنیم، هیچ چیز به شکل طبیعی خود اتفاق نمی افتد. برخی خانم ها بلافاصله پس از شنیدن خبر بارداری با جنین خود رابطه عاطفی برقرار می کنند، برخی هنگام تولد یا پس از تولد و گاهی اوقات، وقتی به طور واقعی نوزاد را در آغوش می گیرند، رابطه عاطفی با نوزاد خود برقرار می کنند. اگر می خواهید تکنیک های برقراری ارتباط با جنین در دوران بارداری را بدانید، این  متن را مطالعه کنید.

 

 اگر اولین تجربه بارداری خود را پشت سر می گذارید. فشارهای اولیه داخل رحم، تشخیص حرکات جنین را سخت تر می کند، پس این ارتباط دیرتر شکل می گیرد. اگر چندمین تجربه بارداری شما است شاید فکر کردن به جنبه های مثبت بارداری برای شما مشکل است و همین موضوع باعث می شود به طور ناخود آگاه برخی افکارها، برقراری رابطه عاطفی با نوزاد را به تعویق بیاندازید.

ممکن است درمورد شما به سادگی و در زمان مناسب خود ارتباط با جنین در دوران بارداری شکل بگیرد. یا شاید همیشه به سختی بچه داری خود فکر می کنید و هراس اینکه به زودی مادر می شوید و باید با همه مشکلاتی که این دوران با خود به همراه دارد روبرو شوید، مانع از برقراری ارتباط مناسب با جنین شود. با گذشت زمان و نزدیک شدن به روز زایمان، حس ناراحتی و نگرانی نیز افزایش می یابد به همین دلیل باز هم ممکن است نتوانید رابطه عاطفی با جنین خود را احساس کنید. اما ما توصیه می کنیم که زمان را غنیمت بشمارید!

 ارتباط با جنین در دوران بارداری

در این قسمت با اشاره به چند نکته سعی می کنیم درمورد نحوه برقراری ارتباط با جنین در دوران بارداری به شما کمک کنیم.

 نکته اول : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ با جنین صحبت کنید.

در دوران بارداری خصوصا از سه ماهه دوم به بعد، جنین صدای شما را به طور کامل تشخیص می دهد. او حتی پس از تولد صدای شما را به یاد می‌آورد، زیرا او چندین ماه به حرف های شما گوش داده و به صدای شما عادت کرده است. صدای شما را در موقعیت های گوناگون مانند زمانی که شما سر کار بودید، تلفنی با مادر خود صحبت می‌کردید یا شعر مورد علاقه خود را در حمام زمزمه می‌کردید شنیده است. در طول روز زمان مشخصی را به صحبت کردن با جنین خود اختصاص دهید. درباره کارهایی که دوست دارید با هم در آینده انجام دهید، صحبت کنید. درباره احساس هر روز خود حرف بزنید، به او بگویید چه احساسی دارید. ممکن است جنین به صدای شما پاسخ دهد و با شنیدن صدای شما شروع به ضربه زدن با پا یا آرنج خود کند. اگر هنگام صحبت کردن، احساس خوبی ندارید، می توانید به جای صحبت کردن، آواز بخوانید.

نکته دوم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ به آرامی به او ضربه بزنید.

اکنون تنها روش جنین برای برقراری ارتباط، ضربه زدن با پا و آرنج است. ممکن است متوجه شوید، جنین در حالت های خاصی مثلاً وقتی نشسته اید و استراحت می کنید فعال تر می شود. برای بازی با او هنگامیکه به شکم شما ضربه می زند به آرامی با نوک انگشت شکم خود را فشار دهید، سپس ببینید چه می کند. همچنین  قسمتی که احساس می کنید جنین حرکت می‌کند را به آرامی ماساژ دهید.

 نکته سوم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ از همه لحظات خود لذت ببرید.

نداشتن تصویر ذهنی از جنین چیزی است که می تواند در برقراری ارتباط عاطفی بین شما و جنین مشکل ایجاد کند. اکنون جنین در داخل شکم شما در حال رشد است ولی ممکن است احساس کنید یک غریبه در وجود شما رشد می کند و شکل می گیرد. اگر در بیمارستان تصویر سه بعدی و اسکن از جنین خود گرفته اید. در روز لحظاتی را صرف نگاه کردن به عکس کنید. عکس را قاب گرفته و روی میز کار خود بگذارید یا آن را روی صفحه موبایل خود قرار دهید حتی می توانید آن را روی درب یخچال بچسبانید.

 نکته چهارم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ یوگا تمرین کنید.

کلاس های یوگا بارداری، فرصتی برای شما فراهم می کند تا از یکنواختی زندگی روزانه رها شوید و برای مدتی همه توجه خود را روی باردرای خود معطوف کنید. این روش بسیار خوبی است که تمرکز شما را روی جنین تضمین می کند، تمرکزی که به طور معمول به سختی می توانید آن را تجربه کنید. حین انجام تمرینات مربی درباره هر حرکت با شما صحبت می کند و فواید آن را در بارداری توضیح می دهد. تمرینات یوگا به شما فرصت کافی برای استراحت و تمرکز روی جنین در حال رشد می دهد. ثابت شده یوگا در کاهش افسردگی و اضطراب دوران بارداری تاثیر بسیاری دارد.

 نکته پنجم : در ارتباط پدر با جنین؛ پدر را از نظر عاطفی بیشتر درگیر کنید.

در بارداری پدر نیز مانند شما دوست دارد رابطه عاطفی عمیقی با جنین برقرار کند. پدر آماده است هر کاری انجام دهد تا رابطه عاطفی خود را با جنین مستحکم تر کند. درمورد نحوه ارتباط پدر با جنین برای مثال زمانی که جنین به شکم شما ضربه می زند، دست همسر خود را روی همان قسمت شکم قرار دهید، با این کار او می تواند حرکات و ضربه های جنین را احساس کند به او اجازه دهید با مالیدن همان قسمت از شکم به جنین پاسخ دهد. او می تواند برای جنین کتاب بخواند یا با او صحبت کند. با انجام چند کار ساده می توانید رابطه بین جنین و پدر را محکم تر و قویتر کنید.

نکته ششم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ برای دوران بارداری خود یادگاری درست کنید.

زمان خاصی را برای ساخت یا تهیه یادگاری برای جنین در حال رشد خود صرف کنید. می توانید یک پتو که پس از زایمان دور نوزاد می گیرید، ببافید یا قلاب بافی کنید. لحاف زیبایی برای زمان شیردهی نوزاد تهیه کنید. قاب عکس هایی را برای آویزان کردن روی دیوار اتاق او تهیه کنید. اگر تا به حال این کار یا کارهای مشابه آن را انجام نداده اید، از یک کار ساده شروع کنید. ممکن است دوست داشته باشید یک کمربند مخصوص بارداری برای دور شکم خود در روزهای پایانی بارداری تهیه کنید. تا همیشه به خاطر داشته باشید اندازه دور شکم زیبا و دوست داشتنی شما در روزهای پایانی بارداری چقدر بوده است. می‌توانید اتاق او را تزیین یا نقاشی کنید. برخی از مادران از کف پای نوزاد خود یادگاری تهیه می کنند که این یادگاری می تواند همراه با اثر انگشت همه اعضای خانواده یا هر شخص دیگری که شما دوست دارید، باشد.

 نکته هفتم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ از تکان و ضربه های جنین عکس یا فیلم بگیرید.

 عکس های یادگاری زیبا و دوست داشتنی  باعث می شود شما توجه و تمرکز بیشتری روی جنین در حال رشد خود داشته باشید. در هفته زمان مشخصی را برای عکاسی و فیلم بردای از شکم خود اختصاص دهید، زیرا با مقایسه عکس ها و فیلم های ضربه و تکان های هر هفته  با هفته های قبل می‌توانید تغییر و رشد جنین را متوجه شوید. علائم تصویری به شما کمک می کند بارداری را واقعی تر ببینید و در عین حال این فرصت را به شما می‌دهد تا تغییرات را بیشتر احساس کنید. برای ماههای پایانی بارداری از یک عکاس حرفه ایی بارداری وقت بگیرید، گرفتن عکس های حرفه ایی از ماههای پایانی بارداری حسی خاص و خوشایندی به شما می دهد. می توانید همراه همسر خود یا به تنهایی این گنج با ارزش خاطرات و لحظات به یاد ماندنی را به زیباترین و با شکوه ترین شکل برای همیشه ثبت کنید.

 نکته هشتم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ آرام باشید.

بله! باید کارهای زیادی را قبل از تولد نوزاد انجام دهید. ولی نباید همه آنها را امروز انجام دهید. در دوران بارداری شما به استراحت بیشتری نیاز دارید. بنابراین سعی کنید آرام باشید و با مسائل راحت تر برخورد کنید. در روز مدت زمان کوتاهی بنشینید و روی بارداری خود تمرکز کنید. در این مدت نباید از کارهایی که باید انجام دهید یا وسایلی که باید برای نوزاد بخرید، لیستی تهیه کنید. شما فقط باید بنشینید و درباره جنین در حال رشد خود فکر کنید. برای اینکه بتوانید این مدت زمان را در برنامه روزانه خود بگنجانید می توانید هنگام قدم زدن یا دوش گرفتن به جنین خود فکر کنید. از اطرافیان خود کمک بگیرید و احساس ناخوشایندی نسبت به کمک دیگران نداشته باشید. این روزها کمک گرفتن مادر باردار از اطرافیان خود امری شایع و معمول است. پیشنهاد کمک دیگران را بپذیرید و به خاطر داشته باشید اطرافیان با کمال میل دوست دارند به شما کمک کنند.

 نکته نهم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ هر اتفاقی را یادداشت کنید.

مانند یک مجله، دفتر خاطرات مخصوصی برای بارداری خود تهیه کنید. با این کار تمرکز بیشتری روی بارداری خود دارید. نگران نباشید، اگر نویسنده ی خوبی نیستید، فقط حقیقت را بنویسید. احساسات جسمانی، نگرانی ها و ناراحتی های خود را بنویسید. این کار به شما کمک می‌کند ریشه اصلی ناراحتی و عصبانیت خود را پیدا کنید و همین امر به شما کمک می کند بر آنها غلبه کنید.

 نکته دهم : در ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ جشن بارداری یا جشن استقبال برای مادر شدن، بگیرید.

اگر احساس می کنید، هنوز رابطه ی عاطفی خوبی با جنین خود برقرار نکرده اید. حضور در این جشن می تواند ترشح هورمون اکسی توسین در بدن شما را افزایش دهد. برخلاف جشنی که برای اولین حمام کودک گرفته می‌شود این جشن برای آغاز دوران بچه داری و مادر شدن گرفته می شود، هدیه ایی به کسی داده نمی شود و جنبه تبلیغاتی و تجملاتی ندارد. در این جشن جمعی از مادران داستان‌ زندگی خود را درباره عشق ورزی و بزرگ کردن فرزندان خود را برای یکدیگر تعریف می کنند. در کنار مادران دیگر بودن ممکن است کمی برای مادر باردار گیج کننده و یا هیجان انگیز باشد. به طور قطع برگزاری این جشن ها به توانمندسازی، ایجاد تغییرات بنیادی و اطمینان‌بخشی مادر کمک می‌کند. یکی از دوستان نزدیک یا اعضای خانواده می تواند به شما کمک کند با قالب گیری از شکم  یادگاری خاصی از بارداری خود داشته باشید. قبل و بعد از زایمان روی شکم شما نقاشی کند. می توانید هر کار خلاقانه و منحصر به فردی که بتواند این دوران را برای شما ماندگار کند انجام دهید.

 نکته یازدهم : در ارتباط مادر با جنین در دوران بارداری؛ روی نقاط مثبت خود تمرکز کنید.

یکی از دلایلی که برخی از مادران با وجود تکان و ضربه های جنین نمی توانند با او رابطه عاطفی برقرار می کنند، نگرانی و وحشت از مادر شدن و بچه داری است. برخی از مادران از افکار و رویاهای وحشتناکی رنج می برند. آنها می ترسند اشتباهات نسل های گذشته خود را تکرار کنند. نگران نباشید، نکات منفی را کنار گذاشته و به جای آن روی مسائلی که از شما مادری خارق العاده و شگفت انگیز می سازد تمرکز کنید. آنها را بنویسید و اگر دوست دارید، روی در یخچال یا روی در اتاق خواب بچسبانید. می توانید درباره اینکه دوست دارید در آینده چه نوع مادری باشید، بنویسید. درباره راه های رسیدن به هدف خود فکر کنید. افزایش دیدگاه مثبت کمک می کند به دوران بچه داری نگاه مثبت و بهتری داشته باشید. برخی از مادران با خواندن چند کتاب‌ و افزایش سطح اطلاعات خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند.

 نکته دوازدهم : ارتباط با جنین در دوران بارداری؛ احساس گناه نکنید.

اگر هنوز رابطه عمیق عاطفی با جنین خود برقرار نکرده اید، خود را سرزنش نکنید. ممکن است بارداری دوران زمان بسیار سخت و طاقت فرسایی برای شما باشد. بدن تغییرات زیادی را پشت سر می گذارد. تغییر در ترشح هورمون ها شما را آزار می دهد. کم خوابی، نگرانی و ترس از آینده مشغله های ذهنی شما است که در این دوران با آنها درگیر هستید. برقراری ارتباط عاطفی، با وجود مشکلات فراوانی که برای اولین بار آنها را تجربه می کنید، سخت و دشوار است، پس اگر نتوانید ارتباط عمیق عاطفی با جنین خود برقرار کنید امری طبیعی است. خود را سرزنش نکنید، ولی برای برقراری ارتباط با جنین تلاش کنید. این واقعیت را بپذیرید که شما در گروه مادرانی هستید که پس از زایمان عاشق نوزاد خود می شوند.   

 

بیشتر بدانید:

1- برقراری رابطه عاطفی مادر با جنین در دوران بارداری

2- با جنین خود چه بگویم و از چند ماهگی باید با جنین حرف بزنیم؟

3- رشد احساسی، روانی و ذهنی نوزاد در دوران بارداری

4- برقراری رابطه عاطفی مادر با جنین در دوران بارداری