The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت درد شکم بعد از سزارین چیست و چگونه تشخیص داده می شود؟

شاید این موضوع خبر خوبی برایتان نباشد اما متاسفانه برخی از دردهای دوران بارداری بعد از زایمان هم ادامه پیدا می کند که یکی از آن ها درد شکم است. علت درد شکم بعد از سزارین می تواند به موارد مختلفی همچون درد ناشی از بخیه ها، انقباضات دردناک در هنگام جمع شدن رحم و ... مرتبط باشد که در این مطلب به اجمال آن را توضیح داده ایم.

شاید فکر کنید با پایان یافتن بارداری دیگر دردهایتان را کشیده‌اید و پس از زایمان آسوده خواهید بود، اما چرا هنوز پس از زایمان احساس درد می‌کنید؟ پس از زایمان بدن شما به مقداری زمان نیاز دارد تا به وضعیت پیش از بارداری خود بازگردد و در این مدت احساس درد طبیعی است. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا همه‌چیز را درباره درد پس از زایمان بدانید.

دردهای پس از زایمان چیست؟

دردهای پس از زایمان درد ناراحت‌کننده‌ای است که علامت می‌دهد بدن در حال بازگشت به وضعیت پیش از بارداری است. چند روز پس از زایمان ادامه خواهد داشت و تناوب آن متفاوت است. به دلیل تغییرات بسیاری که بدن پس از زایمان دچار آن می‌شود، ممکن است در بخش‌های مختلف بدن خود احساس درد کنید. 

علت درد شکم بعد از سزارین می‌تواند به دلیل انقباضات طولانی رحم و شیردهی باشد. گاهی درد می‌تواند در نتیجه عوارضی نظیر عفونت رحم و آپاندیس اتفاق بیفتد. درد در نواحی بالای شکم نادر است ممکن است دلیل آن عفونت باشد. ولی باید در این باره به پزشک خود اطلاع دهید.

علت درد شکم بعد از سزارین

با این‌که فشار و تنش روی بدن پس از زایمان منبع اصلی دردها است، دلایل دیگری نیز وجود دارد:

  • مهم ترین علت درد شکم بعد از سزارین تلاش رحم برای بازگشت به سایز پیش از بارداری است. حین بارداری، رحم تا حدود ۲۵ برابر حد طبیعی خود به اندازه یک توپ بسکتبال بزرگ می‌شود. بعد دوباره جمع می‌شود و به اندازه یک گلابی درمی‌آید. این انقباض موجب دردهای پس از زایمان خواهد شد.
  • شیردهی نیز دلیل دیگری برای دردهای پس از زایمان است. مک زدن نوزاد باعث تولید هورمون اکسی توسین می‌شود که منجر به افزایش انقباضات رحم  و در نتیجه درد خواهد شد.
  • اگر عمل سزارین انجام داده‌اید، دچار درد شکم به همراه حس کشیدگی خواهید شد که برای مدت طولانی‌تری ادامه خواهد داشت.
  • علت درد شکمی بعد از سزارین ممکن است بخیه ها باشند. مدت زمانی طول می کشد تا بخیه التیام پیدا کرده و به اصطلاح جوش بخورند. کمی درد در محل برش سزارین طبیعی است اما اگر درد شدید و غیر قابل تحمل به همراه ترشح چرکی و یا خون آبه محل بریدگی دارید حتما با متخصص مشورت کنید.

 درد شکم پس از زایمان چقدر طول می‌کشد؟

حدود شش تا هشت هفته طول می‌کشد تا رحم به اندازه پیش از بارداری خود بازگردد و درد شدید تنها یک یا دو روز پس از زایمان به درازا می‌انجامد. اگر درد بیشتر طول کشید با پزشک خود مشورت کنید. درد شدید و گرفتگی طولانی مدت، خصوصا حین شیردهی ممکن است تاثیر منفی بر تولید شیر داشته باشد.

درد شکم پس از زایمان چه حسی دارد؟

دردهای پس از زایمان به شدت دردهای قاعدگی و انقباضات زایمان است. در زایمان‌ اول خفیف‌تر است و در زایمان‌های بعدی شدیدتر می‌شود، چراکه تازه‌مادران نسبت به کسانی که برای بار دوم مادر می‌شوند ماهیچه‌های رحم قوی‌تری دارند. اکنون که علت درد شکم بعد از سزارین را می دانید احتمالا متوجه شده اید که در اغلب موارد این دردها کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد اما اگر درد شما بسیار شدید و غیر قابل تحمل است، مشورت با پزشک می تواند علت آن را مشخص کرده و درمان کند.

 

بیشتر بدانید:

1- درمان کمر درد بعد از سزارین، ورزش ها و راهکارهای درمانی صحیح

2- مراقبت های بعد از سزارین، هر آنچه که باید درمورد آن بدانید

3- بعد از زایمان سزارین از کی می توان ورزشهای شکم کرد؟

4- جمع شدن رحم بعد از زایمان سزارین چقدر طول میکشد؟