The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ورزش در بارداری دوقلویی مجاز است و چه نکاتی باید رعایت شود؟

دوقلو باردار بودن معمولا با سختی های بیشتری برای مادر همراه خواهد بود که سبب می شود به حمایت و مراقبت بیشتری در دوران بارداری نیاز پیدا کنید. بعلاوه همواره تاکید می کنیم که انجام ورزش های بارداری زیر نظر پزشک متخصص برای سلامت مادر و جنین در این دوران ضروری است. اما آیا انجام ورزش در بارداری دوقلویی مجاز است؟ مادرانی که دوقلو حامله هستند باید چه نکاتی را درمورد ورزش در بارداری دوقلویی رعایت کنند؟

مادرهای آینده‌ چندقلوها باید بسیار مراقب تناسب اندام و سلامت خود باشند

 در زندگی روزمره، مراقبت از خود به معنای ورزش کردن به اندازه کافی است. اما باردار بودن با بیش از یک جنین، به طور یقین، زندگی عادی نیست. دانشکده زنان و زایمان آمریکا (ACOG)، پیشنهاد می‌دهد، بانوانی‌که چندقلو باردار هستند،‌ از انجام تمرین‌های سخت دوری کنند. زیرا خطر مشکلات بالقوه‌ای به خصوص زایمان زودرس را در پی خواهد داشت. بنابراین حتی اگر احساس می‌کنید مشکلی با ورزش زیاد در سه ماهه اول بارداری ندارید،‌ احتمالا متخصص به شما خواهد گفت که در سه ماهه دوم میزان ورزش خود را کاهش دهید. در زیر با نکاتی در مورد ورزش در بارداری دوقلویی و تناسب اندام سه نفره (یا بیشتر!) آشنا خواهید شد:

 آهسته پیش بروید: اگر متخصص برای انجام تمرین‌های ورزشی در سه ماهه اول و دوم بارداری چراغ سبز نشان داده است، به طور یقین منظور او انجام ورزش‌های ساده بوده است. پس زیاده‌روی نکنید.

باید از هرگونه حرکتی که به رحم شما فشار وارد می‌کند یا دمای بدن شما را به طرز قابل توجهی بالا می‌برد، دوری کنید: گزینه‌های مناسب، شنا، حرکات کششی، یوگای بارداری، تمریناتی با وزنه‌های سبک و دوچرخه ثابت و هرگونه ورزشی است که برای انجام آن احتیاجی به فشار آوردن به خودتان نداشته باشد. فراموش نکنید که تمرین‌های «کگل»، شامل مهمترین حرکات کششی است که برای کف لگن شما مفید است (که به خاطر تعداد جنین‌ها، نیاز به تقویت بیشتر دارد).

درمورد ورزش در بارداری دوقلویی زیاده‌روی نکنید: دوباره می‌گوییم اگر (و تنها اگر) ورزش برای شما آزاد اعلام شده است، لازم است بدانید چه زمانی می‌بایست دست از آن بکشید. اجازه ندهید زیاد از حد گرمتان شود یا خسته شوید. اگر ورزش باعث می‌شود انقباضات براکستون هیکس شروع شود، سریعا دست از تمرین بردارید، استراحت کنید، کمی آب بنوشید و به متخصص خود زنگ بزنید. اگر انقباضات طی ۲۰ دقیقه تمام نشد، این موضوع را با متخصص درمیان بگذارید. مطمئن باشید که دردهایتان ناشی از انقباضات براکستون هیکس است. اگر شکمتان در یک قسمت سفت شد، بدانید که دو جنین‌ها درحال تمرین ژیمناستیک هستند!

در یک چهارچوب ذهنی درست بمانید: ورزش کردن علاوه بر سلامت جسم، سلامت روح شما را نیز در پی خواهد داشت. بنابراین اگر به تحرک علاقه دارید، ولی شما را به فعالیت‌های بسیار سبک محدود کرده‌اند، ممکن است احساس کنید در یکی از سخت‌ترین شرایط زندگی قرار گرفته‌اید و برای مقابله با استرس نمی‌توانید مثل سابق عمل کنید. دو پیشنهاد وجود دارد: زمانی را برای انجام مدیتیشن اختصاص دهید. سعی کنید ذهن خود را ۱۰ دقیقه در هنگام صبح آرام و بر روی تنفس خود تمرکز کنید. سی‌دی‌های مخصوص مدیتیشن مادران را تهیه کنید. دوم اینکه سعی کنید ذهنیت خود در مورد بارداری را از نو بسازید. به وجود آوردن همزمان دو انسان یا بیشتر در وجود خود، سخت‌ترین کاری است که بدن می‌تواند انجام دهد.

خواب نیمروز: خواب های طولانی مدت قبل از بارداری دیگر تبدیل به خاطره شده است. حالا می‌توانید برنامه جدید را دنبال کنید: برنامه چرت زدن. متخصصان بر این باورند که چرت زدن برای مادرانی که چندقلو باردار هستند، یکی از بهترین کارها برای سلامت آنها است و باعث می‌شود از اجبار به استراحت مطلق در آینده جلوگیری کنند. دلیل دیگر برای چرت زدن این است که از هم‌اکنون خواب شبانه شما دچار اختلال شده است. به علت ناراحتی هنگام خواب و اجابت مزاج‌های مکرر،‌ ممکن است خواب شبانه شما از ۸ ساعت به ۴ ساعت برسد. بنابراین بهتر است اگر فرصت دارید، در طول روز استراحت کنید. (همکاران‌تان وقتی شما را هنگام استراحت بین کاری با یک پتوی نرم ببینند کلی برایشان جالب خواهد بود.) در خانه، سعی کنید تا جای ممکن راحت باشید. بالش‌های بارداری زیاد کمک می‌کند تا وزن شکمتان را روی آن بیاندازید. اگر می‌توانید در اتاقی تاریک و آرام دراز بکشید و بخواهید که ۲۰ دقیقه (یا بیشتر) کسی مزاحمتان نشود. به یاد داشته باشید که علاوه بر نکات مربوط به ورزش در بارداری دوقلویی، به خواب و استراحتتان نیز توجه کافی داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید:

1- ورزش ها و تمرینات مناسب دوران بارداری

2- نشانه های بارداری دوقلویی یا چندقلویی

3- آیا مصرف قرص کلومیفن باعث بارداری دوقلویی است؟

4- آیا با مصرف داروهای محرک تخمک گذاری شانس دوقلو زایی بالا می رود