The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نکات ایمنی برای خواب دوقلوها و راهکارهای پیشنهادی

خواباندن نوزاد برای تازه پدران و تازه مادران معمولا کار بسیار دشواری است، بیداری های مکرر شبانه، گریه های ناشی از کولیک و ریفلاکس و ... همه و همه آسایش پدر و مادر و اعضای خانواده را بر هم خواهد زد. زمانی که مادر چند شب متوالی از خواب کافی شبانه برخوردار نباشد، احتمالا تمرکز حواس خود را بر روی نکات ایمنی مهم تا حدی از دست خواهد داد که این مساله گاها به یک فاجعه مبدل می شود. در این مطلب پیرامون نکات ایمنی برای خواب دوقلوها با شما گفت و گو خواهیم کرد تا بدانید جهت جلوگیری از هرگونه اتفاق ناگوار در هنگام خوابیدن دوقلوهایتان به چه نکاتی باید توجه کنید.

ار آنجایی‌که احتمال خطر سندرم مرگ ناگهانی در بین نوزادان مساله بسیار مهمی است (سالیانه ۳۵۰۰ نوزاد بر اثر سندروم مرگ ناگهانی جان خود را از دست می‌دهند، یا به عبارتی از هر ۲۶۰۰ نوزاد یک نفر) شما می‌توانید با احتیاط‌های لازم، این خطر را کاهش دهید. پیشنهاداتی که برای دو یا چندقلوها وجود دارد،‌ مشابه تک فرزندها است.

نکات ایمنی برای خواب دوقلوها:

 • جدا کردن تخت‌خواب‌ها واجب است. دوقلوها باید جدا از هم، در تخت، گهواره یا تخت‌های تاشوی سفت و بی‌خطر بخوابند.
 • به پشت خوابیدن بهترین حالت است. نوزادان همیشه باید به پشت بخوابند. قبل از اینکه نوزاد را با پرستار، پدربزرگ یا مادربزرگ و هرکس دیگری که قرار است از نوزاد مراقبت کند ‌تنها بگذارید،‌ این مسئله را یادآوری کنید. البته درمورد نوزادانی که به ریفلاکس، خصوصا ریفلاکس پنهان مبتلا هستند، خواباندن در یک سطح دارای زاویه 45 درجه جهت جلوگیری از آسپیره کردن محتویات معده به درون نای اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • تخت محکم باشد. تخت دوقلوها باید محکم و دارای سطحی صاف باشد. از تشک‌های نرم،‌ کوسن، ‌بالش و عروسک‌های بزرگ در تخت اجتناب کنید.
 • اتاق نوزاد بیش از حد گرم نباشد. پتوهای پشمی،‌ کلاه یا لباس اضافی، باعث گرم شدن بیش از حد نوزاد می‌شود. به گردن یا سر نوزاد دست بزنید تا ببینید عرق کرده است یا خیر.
 • دمای اتاق نوزاد را متعادل نگه دارید. دمای ایده‌آل برای اتاق نوزاد بین۲۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد است.
 • سیگار کشیدن ممنوع! برخی از تحقیقات نشان داده است که کشیدن سیگار توسط والدین می‌تواند احتمال سندروم مرگ ناگهانی را بالا ببرد. هم پدر و هم مادر می‌بایست در دوران بارداری و پس از بدنیا آمدن نوزاد از روشن کردن سیگار خودداری کنند.
 • شیر مادر بهترین گزینه است. ثابت شده است که شیر دادن طولانی‌مدت، خطر سندروم مرگ ناگهانی را کاهش می‌دهد.
 • از خوابیدن با کودک در یک تخت خودداری کنید. ممکن است برای بودن بیشتر در کنار نوزاد وسوسه شوید او را در تخت خود بخوابانید. باید بدانید که اینکار خطر زیادی برای نوزاد دارد.
 • به کودک پستانک بدهید. متخصصان دلیل قطعی آن‌را نمی‌دانند، ولی به نظر می‌رسد دادن پستانک در هنگام چرت و خواب شبانه خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزادان را کاهش می‌دهد.
 • اتاق مشترک با دوقلوها. متخصصان توصیه می‌کنند تا ۱۲ ماهگی، دوقلوها را در اتاق خود در دو تخت مجزا نگهداری کنید تا راحت‌تر بتوانید از آنها مراقبت کنید.
 • واکسیناسیون. کودکانی که واکسیناسیون آنها مرتب انجام می‌شود،‌ کمتر در معرض خطر سندروم مرگ ناگهانی قرار دارند.

اکنون که نکات ایمنی برای خواب دوقلوها را می دانید، عملکرد خود را بازبینی کنید، کدام نکات را تاکنون دقیق رعایت می کردید و از کدام موارد غافل بوده اید؟

 

بیشتر بخوانید:

1- احتمال دوقلو شدن و ۸ عاملی که این احتمال را افزایش میدهد

2- 10 چیزی که نباید به مادری که دوقلو باردار است بگویید

3- دوقلوهای ناهمسان و دوقلوهای همسان

4- نشانه های بارداری دوقلویی یا چندقلویی