The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مراقبت های بارداری دوقلویی و توصیه‌های مهم در این مورد

وقتی باردار می شوید لازم است بیش از پیش مراقب سلامتی خودتان باشید زیرا برای رشد و نمو یک جنین سالم، توجه کافی به سلامتی خودتان در این دوره نه ماهه در الویت قرار می گیرد. حال با وجود دو فرشته کوچک در دورن وجودتان اهمیت این مراقبت نیز دو چندان خواهد شد. درواقع با توجه به مشکلات احتمالی بارداری دوقلویی، لازم است که به مراقبت های بارداری دوقلویی توجه ویژه ای داشته باشید. در همین راستا این مقاله را درمورد مراقبت های لازم در بارداری دوقلویی برای شما آماده کرده ایم.

مراقبت های بارداری دوقلویی

اگر شما دوقلو باردار هستید باید بدانید که جهت پشت سر گذاشتن یک بارداری بدون مشکل و تولد دو نوزاد سالم، مراقبت از خودتان باید در الویت قرار بگیرد. در اینجا به چند نکته مهم که باید در طول دوران بارداری دوقلو به خاطر داشته باشید اشاره می کنیم:

تغذیه مناسب:

احتمالا فکر می کنید که مادر باردار برای دو نفر غذا می خورد، بنابراین در بارداری سه قلو باید برای سه نفر غذا بخورد. اما این تصور کاملا غلط است! اضافه وزن بیش از حد در دوران بارداری به شدت شما و جنین هایتان را در معرض خطر فشارخون، پره اکلامپسی و ... قرار خواهد داد. توجه داشته باشید نباید حجم غذای خود را افزایش دهید بلکه باید مواد مغذی بیشتری بخورید تا مواد حیاتی و مورد نیاز به شما و دو جنین برسد. یک متخصص تغذیه بهترین فردی است که می تواند برنامه غذایی روزانه مناسبی به شما بدهد درصورت نیاز با او مشورت کنید.

مصرف مولتی ویتامین:

پزشک خوردن برخی مواد غذایی را به شما توصیه می کند، اما شما باید بدانید مصرف برخی مکمل ها و مولتی ویتامین ها مانند فولات (ویتامین ب) و فولیک اسید از بروز برخی ناهنجاری ها در دوقلوها جلوگیری می کند. کمبود فولات در رژیم غذایی منجر به افزایش خطر زایمان زودرس می شود.

انجام تمرینات ورزشی:

دوقلو باردار بودن به این معنا نیست که باید در یک مکان بی تحرک بمانید تا آسیبی به جنین هایتان وارد نشود. در عین حال لازم به ذکر است از آنجایی که بارداری دوقلویی و چندقلویی از جمله بارداری های پرخطر محسوب می شود، انجام تمرینات ورزشی در بارداری دوقلویی فقط درصورتی امکان پذیر خواهد بود که اجازه انجام این کار را به شما داده باشد. در بحرانی ترین شرایط و درصورتی که استراحت مطلق نیستید، درمورد پیاده روی که یکی از ساده ترین و در عین حال مفیدترین ورزش ها در بارداری است، از پزشک خود سوال کنید.

توصیه‌های مهم درمورد مراقبت های بارداری دوقلویی

در زیر برخی توصیه‌های مفیدی را که سلامت شما را حین بارداری دوقلو تقویت می‌کند می‌خوانید:

  • با نشانه‌های هشداردهنده و نشانه‌های زایمان زودرس و پره‌اکلامپسی آشنا شوید.
  • کل وزنی که در زمان بارداری دوقلو اضافه می‌کنید، خصوصا پیش از هفته بیستم بسیار مهم است. می‌بایست به اندازه وزن اضافه کنید تا احتمال زایمان زودرس و کم‌وزنی نوزاد کاهش یابد.
  • یادتان باشد رژیم غذایی متوازنی را پیش بگیرید و برای آبرسانی خوب مقداری زیادی مایعات بنوشید. تناسب اندام و سلامت به شما در تحمل مشکلات احتمالی بارداری مربوط به دوقلوها کمک می‌کند.
  • به خاطر افزایش حجم خون در بارداری دوقلو، سطح آهن بدن شما به سرعت پایین می‌آید. ممکن است دچار کم‌خونی شدید شوید که این هم برای شما و هم جنین‌های در حال رشد مضر است. ممکن است پزشک مصرف منظم مکمل‌های آهن را برای شما توصیه کند.

یادتان باشد یکی از نکات مهم در مبحث مراقبت های بارداری دوقلویی، ویزیت های منظم توسط پزشک متخصص است. پیش از زایمان بطور منظم به پزشک مراجعه کنید. متخصص زنان مدام شما را معاینه می‌کند تا سلامت جنین‌های شما را دنبال کند و بتواند بروز هرگونه مشکل احتمالی را به موقع تشخیص داده و اقدامات درمانی لازم را انجام دهد.

 

مطالعه بیشتر:

1- نشانه های بارداری دوقلویی یا چندقلویی

2- مشکلات بارداری دوقلویی برای جنین‌ها در طول بارداری چیست؟

3- 10 چیزی که نباید به مادری که دوقلو باردار است بگویید

4- دوقلوهای ناهمسان و دوقلوهای همسان