The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تشخیص خونریزی لانه گزینی و نشانه های آن چگونه است؟

خونریزی لانه گزینی یکی از انواع خونریزی‌هایی است که ممکن است در اوایل بارداری رخ دهد. برخی پزشکان معتقدند که خونریزی لانه گزینی هنگامی اتفاق می‌افتد که جنین خود را به لایه رحم وصل می‌کند. با این حال، همه افراد خونریزی یا لکه بینی لانه گزینی را تجربه نخواهند کرد. در این متن راه های تشخیص خونریزی لانه گزینی را برای شما شرح می دهیم و می گوییم که نشانه های خونریزی لانه گزینی چیست؟ خونریزی لانه گزینی چقدر است، چقدر طول می کشد و ...

 چگونگی تشخیص خونریزی لانه گزینی

برای تشخیص خونریزی لانه گزینی باید بدانید که این خونریزی به طور کلی بسیار سبک و کوتاه است و فقط چند روز طول می‌کشد. این عارضه معمولاً ۱۰ تا ۱۴ روز پس از باردار شدن یا زمان عقب افتادن قاعدگی شما رخ می‌دهد. با این حال، خونریزی واژینال در حدود هشت هفته اولیه بارداری گزارش شده است. لکه بینی قبل از شروع دوره قاعدگی نیز شایع است، بنابراین آیا خونریزی شما مربوط به بارداری است؟

در اینجا علائم، سایر نشانه‌های اولیه بارداری، برای توجه شما و زمانی که باید به پزشک مراجعه کنید بیان می‌شود.

نشانه های خونریزی ناشی از لانه گزینی به چه صورت است؟

وقتی درمورد لانه گزینی و لکه بینی ناشی از آن صحبت می کنیم، بیشتر بانوانی که برای بارداری اقدام کرده اند، می پرسند که خونریزی لانه گزینی چگونه است؟ خونریزی لانه گزینی ممکن است به صورت لکه‌های روشن، خونی که هنگام پاک کردن خودتان دیده می‌شود و یا یک جریان سبک و مداوم که نیاز به استفاده از پد دارد، باشد. ممکن است خون با مخاط دهانه رحم مخلوط باشد یا نه. بسته به اینکه خروج خون از بدن چه مدت طول کشیده، ممکن است طیف وسیعی از رنگ‌ها را مشاهده کنید:

  • خونریزی تازه‌تر به عنوان سایه‌ای از نور یا قرمز تیره.
  • اگر خون با ترشحات واژینال مخلوط شود، ممکن است به رنگ صورتی و نارنجی به نظر برسد.
  • ممکن است خون قدیمی‌تر به دلیل اکسیداسیون قهوه‌ای به نظر برسد.

حتماً به رنگ و غلظت و همچنین دفعات خونریزی خود توجه داشته باشید. اینها جزئیاتی هستند که باید برای تشخیص در اختیار پزشک خود قرار دهید.

خونریزی لانه گزینی از طریق فرآیند حذف کردن تشخیص داده می‌شود. این بدان معنی است که ابتدا پزشک دلایل احتمالی دیگر خونریزی، مانند پولیپ را رد خواهد کرد. اگر خونریزی شدید یا لخته خون را تجربه کردید، سریعا به پزشک مراجعه کنید. این ممکن است نشانه سقط جنین زودرس باشد.

سایر علائم اولیه بارداری

رنگ و غلظت خونریزی لانه گزینی ممکن است از فردی به فرد دیگر و از یک بارداری تا بارداری دیگر متفاوت باشد. اما اگر فکر می‌کنید که ممکن است باردار باشید، علائم دیگری وجود دارد که می‌توانید آنها را در نظر بگیرید. تکرر ادرار، خستگی و حالت تهوع برخی از علائم بارداری هستند. همچنین ممکن است سینه‌های شما به دلیل تغییرات هورمونی که اندکی پس از بارداری ایجاد می‌شود، متراکم یا متورم شوند.

سایر علائم بارداری عبارتند از:

  • گرفتگی عضلات
  • یبوست
  • نفخ
  • تغییرات خلق و خوی
  • بیزاری از غذا

علائم اولیه همیشه بهترین نشانگر باردار بودن شما نیستند. برخی از بانوان همه علائم را حتی در حالت معمولی تجربه می‌کنند و برخی دیگر حتی در حین بارداری هیچ یک از این علائم را ندارند.

یکی از علائم قابل اعتماد، رخ ندادن یا عقب افتادن عادت ماهانه است. اما اگر چرخه‌های قاعدگی شما نامنظم باشد، ممکن است تشخیص اینکه قاعدگی شما عقب افتاده یا خیر، دشوار باشد. اگر فکر می‌کنید یک دوره را از دست داده‌اید یا علائم غیرمعمول دیگری را تجربه کردید، ممکن است زمان انجام تست بارداری خانگی رسیده باشد. همچنین می‌توانید یک آزمایش بارداری را در مطب پزشک خود انجام دهید.

چه موقع باید آزمایش بارداری انجام دهیم؟

سازندگان تست‌های بارداری خانگی ادعا می‌کنند که آزمایش‌های بارداری در خانه تا ۹۹ درصد دقیق است. آزمایشات ممکن است هورمون بارداری گنادوتروپین کوریونی انسانی (hCG) را به محض عقب افتادن قاعدگی، و حتی گاهی اوقات زودتر نشان دهند.

غلظت این هورمون در اوایل بارداری هر دو یا سه روز دو برابر می‌شود. مثبت یا منفی بودن جواب آزمایش شما به حساسیت تست و مدت زمانی که جنین در داخل رحم کاشته شده باشد بستگی دارد. هرچه به شروع قاعدگی خود نزدیک‌تر باشید، احتمال جواب منفی کاذب در آزمایش بارداری کمتر خواهد بود. ممکن است در صورت تاخیر در عادت ماهانه یا وجود بسیاری از علائم اولیه بارداری، شما اقدام به آزمایش بارداری کنید. برای گرفتن مطمئن‌ترین نتیجه، تا یک هفته پس از زمان عقب افتادن قاعدگی خود صبر کنید. اگر از نتایج خود مطمئن نیستید، می‌توانید از پزشک‌تان آزمایش خون بارداری را درخواست کنید. غلظت (hCG) قبل از ادرار به خون می‌رسد، بنابراین آزمایش خون زودتر از آزمایش ادرار نتیجه قطعی را به شما می‌دهد.

با پزشک خود در مورد تشخیص خونریزی لانه گزینی صحبت کنید

مهم است که هر زمان دچار لکه بینی و خونریزی غیرطبیعی شدید به پزشک خود اطلاع دهید. صرف نظر از اینکه باردار هستید یا خیر. اگرچه خونریزی سبک در دوران اولیه بارداری لزوما به معنای یک چیز نگران کننده نیست، اما شما همچنان باید به پزشک مراجعه کنید تا از سلامت خود و صحت تشخیص خونریزی لانه گزینی مطمئن شوید.

اگر تست بارداری خانگی نتیجه مثبت نشان داد، شما باید با پزشک خود ملاقات کنید. پزشک می‌تواند نتیجه آزمایش را تایید کرده و در مورد گزینه‌های شما برای برنامه ریزی صحبت کند. این ممکن است به معنای مدیریت مراقبت‌های دوران بارداری یا بحث در مورد گزینه‌ها باشد.

منبع: healthline

 

بیشتر بدانید:

1- درد لگن و لانه گزینی با هم ارتباط دارند؟

2- تفاوت درد لانه گزینی با درد پریود در چیست؟

3- لانه گزینی چیست و خونریزی لانه گزینی چه علائمی دارد؟

4- خونریزی لانه گزینی و خونریزی عادت ماهانه چه تفاوتی دارند؟