The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر نارگیل بر زیبایی جنین چیست و آیا اثرات جانبی نیز دارد؟

داشتن فرزندی زیبا و باهوش، خواسته تعداد بسیار زیادی از مادران و پدران است. به همین سبب مادران به محض اطلاع از خبر بارداری شان می پرسند که خوردن چه مواد غذایی سبب زیباتر شدن جنین می شود. یکی از مواردی که مادربزرگ ها برای زیبا شدن جنین به افراد باردار توصیه می کنند، خوردن نارگیل و آب نارگیل است. اما به راستی تاثیر نارگیل بر زیبایی جنین چیست؟

تاثیر نارگیل بر زیبایی جنین

به یاد داشته باشید که زیبا شدن جنین یک مساله موروثی است، ژن ها تعیین می کنند که رنگ پوست، چشم ها، موها و ... چگونه باشد. لازم به ذکر است که تعداد بسیار زیادی از ژن های چند اَللی هستند. یعنی برای هر شاخص چند الل متفاوت وجود دارد که بسته به شرایط یکی از آنها خود را نشان می دهد. محیط در بیان ژن ها موثر است به همین سبب به مادران باردار توصیه می شود که در دوران حاملگی تغذیه سالمی داشته باشند تا ژن ها بتوانند به بهترین شکل ممکن بیان شده و خود را نشان دهند. 

بدون شک خوردن نارگیل و آب نارگیل در دوران بارداری برای سلامتی مادر و جنین بسیار مفید بوده و این ممکن است بتواند در بیان بهینه ژن های مربوط به زیبایی موثر واقع شود. اما در هر حال فرزند شما شبیه به پدر و مادر و یا یکی از افرادی که ژن های او را به ارث برده خواهد شد.

اکنون به چند باور عمومی درباره تاثیر نارگیل بر زیبایی جنین اشاره می کنیم:

افسانه ۱ آب نارگیل حاوی خواص جادویی است

آب نارگیل حاوی تمام مواد مغذی است و برای همین به بانوان باردار توصیه می‌شود.

واقعیت: بانوان باردار به تمام مواد مغذی و معدنی به مقدار متناسب نیاز دارند. این یک افسانه قدیمی است که آب نارگیل می‌تواند تمام آن نیازها را برطرف کند. هیچ غذای واحدی وجود ندارد که تمام مواد مغذی را در خود داشته باشد. تنها ترکیبی از آن‌ها می‌تواند مواد مغذی را به اندازه مناسب به بدن برساند. نوشیدن آب نارگیل به تنهایی نمی‌تواند تمام مواد مغذی را تامین کند. برای همین باید آن را با غذاها، میوه‌ها و سبزیجات دیگر ترکیب کرد.

افسانه ۲ آب نارگیل موی جنین را تقویت می‌کند

اگر در دوران بارداری آب نارگیل بنوشید نوزاد شما با موهای ضخیم‌تری متولد خواهد شد.

واقعیت: هیچ ارتباطی بین آب نارگیل و رشد موی جنین وجود ندارد. این فایده در تناسبات نارگیل نمی‌گنجد.

افسانه ۳ آب نارگیل رنگ پوست نوزاد را روشن و سالم می‌سازد

نوشیدن آب نارگیل در دوران بارداری پوست روشن‌تر و بهتری برای نوزاد به ارمغان می‌آورد.

واقعیت: مصرف آب نارگیل بیشتر باعث نمی‌شود پوست نوزاد شما روشن‌تر و بهتر شود. پوست و سلامت جنین شما به عوامل مختلفی از جمله وراثت، سلامت والدین و بیش از این‌ها وابسته است.

آب نارگیل یک نوشیدنی انرژی‌زا، شیرین و ایزوتونیک شفاف است که به بدن شما کمک می‌کند تا آب از دست‌رفته بدن خود را احیاء کنید. این سؤال پیش می‌آید که آیا در دوران بارداری هم بی‌خطر است؟ در این مقاله به شما درباره نارگیل بیشتر می‌گوییم.

نوشیدن آب نارگیل حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی طبیعی است و در دوران بارداری بی‌خطر محسوب می‌شود اما باید به اعتدال از آن مصرف کنید. نوشیدن آب نارگیل در سه‌ماهه اول بارداری کم‌آبی ناشی از تهوع صبحگاهی را کاهش می‌دهد. همچنین برای سوزش معده و یبوست که از عوارض شایع در دوران بارداری است مفید است.

می‌توانید هر ساعت از روز آب نارگیل را مصرف کنید اما بهترین زمان آن صبح است. در آن زمان سالم‌تر است و الکترولیت‌ها و مواد مغذی می‌تواند به راحتی با شکم خالی جذب شوند.

ارزش غذایی یک پیمانه نارگیل شامل موارد زیر است:

 • کالری ۴۶
 • سدیم ۲۵۲ میلی‌گرم
 • پتاسیم ۶۰۰ میلی‌گرم
 • کربوهیدرات ۸.۹ گرم
 • فیبر رژیمی ۲.۶ گرم
 • قند ۶.۲۶ گرم
 • کلسیم ۶ درصد

آیا آب نارگیل در دوران بارداری اثرات جانبی نیز دارد؟

هیچ شواهدی دال بر این‌که آب نارگیل اثرات مخرب شدیدی در دوران بارداری داشته باشد وجود ندارد. مانند هر آب میوه یا سبزیجاتی، می‌تواند بی‌خطر باشد. اما باید دو چیز را در ذهن داشته باشید:

 • آب نارگیل حاوی سدیم است که شاید انتخاب خوبی برای بانوان باردار مبتلا به پره اکلامپسی نباشد.
 • آب نارگیل رسیده ممکن است باعث یبوست شود.

یک بانوی باردار مجاز است چه مقدار آب نارگیل بنوشد؟

 • وقتی صحبت از یک رژیم بارداری سالم است، اعتدال همیشه کلید ماجراست. می‌توانید روزانه تا یک لیوان آب نارگیل بنوشید.
 • آب نارگیل را پس از باز کردن میوه مصرف کنید چراکه تازه آن فواید بیشتری دارد. برای نوشیدن آن از یک نی استفاده کنید یا داخل لیوان بریزید.
 • همیشه بهتر است آب نارگیل تازه را به جای نمونه‌های کنسروی یا بطری‌شده انتخاب کنید.
 • اگر به آب نارگیل واکنش نشان می‌دهید یا مزه آن را دوست ندارید از نوشیدن آن پرهیز کنید.

چطور نارگیل خوب انتخاب کنیم؟

بعد از توضیح تاثیر نارگیل بر زیبایی جنین نوبت به شرح روش های انتخاب نارگیل خوب میرسد. برای بهره‌گیری از فواید آب نارگیل باید بدانید چطور نارگیل مناسبی انتخاب کنید. این توصیه‌ها می‌تواند به شما در انتخاب نارگیل تازه و نرم کمک کند:

یک نارگیل تازه روشن و شیرین است و حاوی گوشت سفید و نرم نیست. آب نارگیل رسیده یا مانده ترش است.

انتخاب: یک نارگیل متوسط، تمیز و سبز انتخاب کنید، چراکه بیشترین مقدار آب را دارد. نارگیل‌هایی که پوسته قهوه‌ای و سخت و خال‌های خاکستری دارند انتخاب نکنید چراکه نشان‌دهنده رسیده بودن میوه است.

آب: نارگیل را نزدیک گوشتان تکان بدهید تا صدای آب را در آن بشنوید. نارگیلی را انتخاب کنید که صدای بهتری دارد. یک نارگیل تازه تقریبا یک فنجان آب دارد. اگر می‌خواهید نارگیل را در منزل نگه دارید در جای خنک بگذارید.

توصیه می کنیم که بیش از حد به تاثیر نارگیل بر زیبایی جنین و یا هر ماده غذایی دیگری فکر نکنید، فرشته کوچک شما هر شکلی که باشد برای مادر و پدرش زیباترین خواهد بود.

 

بیشتر بدانید:

1- خوردن شیر نارگیل در دوران بارداری چه فوایدی دارد؟

2- نارگیل در بارداری چه فوایدی دارد و آیا برای جنین مفید است؟

3- خوردن گوشت نارگیل در بارداری چه فواید و چه عوارضی دارد؟

4- طرز تهیه شیر نارگیل برای دوران بارداری چگونه است؟