The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

لکه بینی چیست و لکه بینی چقدر طول می کشد؟

لکه بینی اصطلاحی است که برای خونریزی واژینال بسیار سبک که مشابه به قاعدگی عادی و همیشگی شما نیست، به کار گرفته می شود. لکه بینی اغلب به عنوان چند قطره خون توصیف می شود که آنقدر زیاد نیست که به دلیل آن به پد، تامپون یا کاپ قاعدگی نیاز داشته باشید. وقوع خونریزی خارج از زمان و موعد قاعدگی، می تواند واقعاً نگران کننده باشد، اما خوشبختانه در بیشتر مواقع جای نگرانی نیست. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یک بانو لکه بینی را تجربه کند. لکه بینی می تواند یکی از علائم اولیه بارداری، عارضه جانبی روش های جلوگیری از بارداری و یا علامت یک بیماری زمینه ای باشد.

لکه بینی لانه گزینی چقدر طول می کشد؟

بین 10 تا 14 روز پس از وقوع لقاح، تخمک بارور شده که امروزه بلاستوسیست نامیده می شود به رحم رسیده و در لایه داخلی رحم لانه گزینی می کند. لانه گزینی می تواند با تحریک و جابجایی پوشش داخلی رحم (آندومتر)، منجر به بروز لکه بینی شود. معمولاً به این لکه بینی، خونریزی لانه گزینی گفته می شود. تنها حدود یک سوم از مادران باردار، پس از باردار شدن خونریزی لانه گزینی را تجربه می کنند و در واقع این یکی از علائم عادی بارداری محسوب می شود.در بیشتر موارد، لکه بینی لانه گزینی تنها از چند ساعت تا چند روز طول می کشد، اما برخی از بانوان لکه بینی لانه گزینی را تا هفت روز نیز گزارش داده اند.ممکن است در هنگام لانه گزینی، دچار گرفتگی دردناک عضلات (کرامپ) و درد شدید شوید. به همین دلیل، بانوان اغلب لکه بینی لانه گزینی را با پریود منظم و ماهیانه خود اشتباه می گیرند. با این حال، لکه بینی لانه گزینی معمولاً به اندازه یک دوره پریود عادی، طول نکشیده و دوام نمی آورد. به علاوه خونریزی ناشی از لانه گزینی، مانند یک دوره قاعدگی شدید نیست.

لکه بینی لانه گزینی به خودی خود متوقف می شود و نیازی به درمان ندارد. به احتمال زیاد مدت کوتاهی پس از لانه گزینی، سایر علائم اولیه بارداری مانند تهوع، سینه درد و خستگی نیز در شما ظاهر می شوند.

لکه بینی در دوران بارداری چقدر طول می کشد؟

تقریباً نیمی از مادران باردار، در دوران حاملگی مقدار کمی خونریزی را تجربه می کنند. در حالی که لکه بینی می تواند در هر مرحله از بارداری رخ دهد، اغلب در سه ماهه اول (هفته های 1 تا 12) بارداری تجربه می شود.

لکه بینی اولیه بارداری

لکه بینی در اوایل بارداری معمولاً جدی نیست. بیشتر بانوانی که در دوران بارداری دچار خونریزی خفیف می شوند، نوزادان سالمی را به دنیا می آورند.با این حال، لکه بینی همچنین می تواند نشانه سقط باشد. سقط جنین در حدود 10 تا 20 درصد از حاملگی های شناخته شده رخ می دهد. در این صورت، لکه بینی ممکن است سنگین تر شود و همچنین ممکن است با دفع لخته و مخاط همراه باشد. خونریزی نیز ممکن است برای چند ساعت طول بکشد و یا تا دو هفته ادامه پیدا کند.

گاهی اوقات در طول سقط جنین، جنین به جای دفع، جذب بدن شما می شود. در این حالت، ممکن است شما اصلاً خونریزی زیادی نداشته باشید. پس از سقط جنین، قاعدگی شما باید مجدداً در طی سه تا شش هفته از سر گرفته شود.

لکه بینی در سه ماهه اول همچنین ممکن است نشانه ای از حاملگی خارج رحمی باشد. حاملگی خارج رحمی زمانی اتفاق می افتد که تخمک بارورشده به جای رحم در لوله های فالوپ، لانه گزینی کرده و کاشته شود. در صورت تشخیص دیرهنگام و پارگی لوله فالوپ، ممکن است خونریزی رخ داده و همچنین باید جراحی برای مدیریت این مشکل انجام شود. حاملگی خارج رحمی یک شرایط بسیار خطرناک است و باید با دارو یا جراحی به این نوع از بارداری خاتمه داده شود.

لکه بینی در اواخر بارداری

در سه ماهه دوم یا سوم بارداری، لکه بینی می تواند نشان دهنده وجود مشکلاتی در دهانه رحم (سرویکس) و یا جفت باشد که از جمله آن ها می توان به سرویکس ناکارآمد، عفونت یا جدا شدن جفت اشاره کرد.

اگر در حاملگی رابطه جنسی داشته باشید، ممکن است کمی لکه بینی را تجربه کنید. لکه بینی بعد از رابطه جنسی معمولاً فقط برای چند ساعت طول می کشد.به علاوه درست قبل از زایمان، ممکن است کمی لکه بینی داشته باشید که اغلب با مخاط مخلوط شده است. این می تواند نشانه شروع زایمان باشد.

لکه بینی در زمان تخمک گذاری چقدر طول می کشد؟

درصد کمی از بانوان، هر ماه همزمان با تخمک گذاری خود دچار لکه بینی می شوند. تخمک گذاری زمانی است که تخمدان بانو، یک تخمک بالغ را به درون لوله رحمی آزاد می کند. این اتفاق تقریباً 11 تا 21 روز پس از اولین روز آخرین قاعدگی رخ می دهد. لکه بینی تخمک گذاری معمولاً فقط برای یک یا دو روز همزمان با تخمک گذاری ادامه پیدا می کند.

به عنوان یادآوری حواستان باشد که هر نوع روش جلوگیری از بارداری هورمونی (مانند قرص، ایمپلنت یا آمپول)، از علائم طبیعی تخمک گذاری جلوگیری می کنند. اگر از هر یک از این روش های جلوگیری از بارداری استفاده می کنید، اصولا نباید لکه بینی تخمک گذاری را تجربه کنید.

لکه بینی ناشی از روش های جلوگیری از بارداری چقدر طول می کشد؟

برخی از روش های جلوگیری از بارداری (پیشگیری از بارداری) احتمال لکه بینی را افزایش می دهند. این خونریزی به عنوان خونریزی وسط سیکل نیز شناخته می شود.

برخی از بانوان در طی چند ماه اول شروع استفاده از روش های آی یو دی (IUD)، ایمپلنت، روش های تزریقی جلوگیری از بارداری و یا بعد از شروع قرص های ضد بارداری، دچار لکه بینی می شوند. این لکه بینی ها به احتمال زیاد، با گذشت دو یا سه ماه از شروع این روش های جلوگیری از بارداری، متوقف می شوند. در صورت تداوم لکه بینی بیش از این مدت، به پزشک خود مراجعه کنید.

لکه بینی ناشی از رابطه جنسی چقدر طول می کشد؟

لکه بینی بعد از رابطه جنسی، که به خونریزی پس از رابطه جنسی نیز معروف است، بسیار غیرمعمول بوده و معمولاً جدی نیست. لکه بینی بعد از رابطه جنسی می تواند به دلیل خشکی واژن، عفونت ها، پارگی واژن، رابطه جنسی خشن، فیبروم رحمی یا پولیپ های دهانه رحم ایجاد شود. اگرچه چندان رایج نیست، اما لکه بینی بعد از رابطه جنسی همچنین ممکن است نشانه سرطان دهانه رحم باشد. لکه بینی یا خونریزی جزئی اغلب طی یک یا دو ساعت پس از رابطه جنسی برطرف می شود.

چه زمانی برای لکه بینی یا خونریزی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر این احتمال وجود دارد که باردار باشید و قبل از قاعدگی بعدی دچار لکه بینی شده اید، بهتر است آزمایش بارداری انجام دهید. اگر می دانید که باردار هستید، به محض تجربه هر میزان از لکه بینی، باید فوراً به ماما یا متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. در حالی که همه خونریزی ها نشانه عوارض و مشکلات جدی نیستند، اما پزشک احتمالاً علل بالقوه خطرناک لکه بینی در بارداری، از جمله پولیپ دهانه رحم، حاملگی خارج رحمی یا سقط جنین را مورد ارزیابی قرار می دهد.در کسانی که از روش های جلوگیری از بارداری استفاده می کنند، لکه بینی معمولاً با گذشت زمان برطرف می شود، اما اگر این مشکل همچنان تداوم یافت یا سنگین شد، به پزشک خود مراجعه کنید. ممکن است لازم باشد تا روش پیشگیری از بارداری خود را به نوع دیگری تغییر دهید.

در موارد زیر نیز باید با پزشک تماس بگیرید:

• پس از یائسگی دچار خونریزی شوید،

• قبل از شروع قاعدگی، کودکتان دچار خونریزی واژینال شده باشد،

• خونریزی شدید واژینال دارید به طوری که در کمتر از یک ساعت، یک پد کامل را خیس می کنید،

همچنین در صورت همراهی خونریزی واژینال با برخی علائم مانند موارد زیر نیز باید به پزشک مراجعه کنید.

• تب یا لرز،

• استفراغ،

• سرگیجه،

• ترشحات واژینال،

• خارش واژن،

• افزایش درد لگن،

• مایع یا بافتی که از واژن خارج می شود (خروج مخاط و لخته)،

رابطه جنسی دردناک،

• سوزش یا درد در هنگام دفع ادرار،

اگر لکه بینی یا خونریزی جزئی را تجربه کردید که به سرعت برطرف شد، احتمالاً نیازی به مراجعه به پزشک نخواهید داشت، اما اگر نگران یا مضطرب هستید و یا دائماً لکه بینی را تجربه می کنید، برای مراجعه به پزشک تردید نکنید و حتما نگرانی های خود را با او به اشتراک بگذارید.

مطالعه بیشتر:

لکه بینی قهوه ای قبل از پریود نشانه چیست؟

لکه بینی در بارداری و منظور از لکه بینی در بارداری چیست؟

لکه بینی در دوران شیردهی یا آمنوره شیردهی به چه علت است؟

مقدار خونریزی لانه گزینی چقدر است ونشانه لانه گزینی چیست؟