The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درمان ترشحات سبز در بارداری و دلیل آن چیست؟

اگر در طی بارداری ترشحات سبز از واژن شما خرج می شود، به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید!! در بیشتر موارد ترشحات سبز رنگ نشان دهنده یک عفونت جدی است که باید هرچه سریع تر علت آن مشخص شده و درمان گردد. تشخیص به موقع و درمان ترشحات سبز در بارداری جهت جلوگیری از عوارضی همچون کوریو آمنیوتیت، زایمان زودرس، پارگی کیسه آب و ... اهمیت بسیار زیادی دارد.

ترشحات سبز چیست؟

افزایش ترشح واژن در بارداری کاملاً شایع و یک اتفاق معمول است. این امر به دلیل تغییرات هورمونی هنگام بارداری رخ می دهد. گرچه این مساله کاملاً معمول و طبیعی است، با این حال تمایز ترشحات طبیعی واژن از موارد غیرطبیعی مهم خواهد بود. علاوه بر این، اگر رنگ ترشحات واژن از سفید به سبز مایل به زرد تغییر کند، بافت آن غلیظ ‌تر باشد، بوی تند و قوی داشته باشد و با علائم ناراحت کننده دیگر، مانند درد، خارش یا احساس سوزش همراه باشد، می‌تواند نشانه‌ای از عفونت باکتریایی باشد. همچنین در صورت داشتن ترشح بیش از حد، مشورت با پزشک متخصص زنان توصیه می‌شود. ترشحات سبز رنگ همچنین ممکن است نشانه یکی از موارد ذکر شده در زیر باشد:

دلیل ترشحات سبز در بارداری

خروج ترشحات سبز رنگ از واژن به علل گوناگونی ممکن است رخ دهد که در این بخش به مهمترین آنها اشاره کرده ایم:

۱- عفونت دستگاه ادرار:

غالباً ترشحات سبز رنگ واژن نشانه عفونت ادراری است. با بزرگ شدن رحم در دوران بارداری، فشار زیادی به مجرای ادرار وارد می‌شود و باعث می‌گردد که ادرار در مثانه جمع شود که اغلب منجر به عفونت مجاری ادراری و مثانه می‌شود. احساس سوزش در هنگام ادرار، علامت شایع عفونت مثانه است.

۲- بیماری‌های مقاربتی:

ترشحات سبز رنگ همچنین می‌تواند نتیجه بیماری‌های مقاربتی مانند واژینوز باکتریایی (BV)، کاندیدیازیس ولوواژینال (VVC) یا تریکومونیازیس باشد. واژینوز باکتریایی یک  بیماری پزشکی است که با اختلال در اکوسیستم واژن، ناشی از رشد غیرطبیعی باکتری‌هایی که به طور طبیعی در واژن یافت می‌شوند، بوجود می آید. کاندیدیازیس ولو‌واژینال که به عنوان عفونت مخمر یا برفک نیز شناخته می‌شود، نتیجه وجود قارچ‌هایی مانند مخمر به نام کاندیدا است. این عفونت می‌تواند در هر سنی بانوان را تحت تأثیر قرار دهد، اما در دوران بارداری حساس‌تر است. در صورت اختلال در تعادل واژن، علاوه بر واژینوز باکتریایی، کاندیدیازیس ولوواژینال نیز ایجاد می‌شود.

۳- نشت مایع آمنیوتیک:

مایع آمنیوتیک، یک مایع محافظ برای حمایت از جنین در حال رشد است. گاهی اوقات، در دوران بارداری این مایع ممکن است باعث شود که ترشحات واژن به رنگ سبز مایل به زرد تغییر کند.

درمان ترشحات سبز رنگ واژن در دوران بارداری

ترشحات سبز رنگ ناشی از عفونت باکتریایی قابل درمان هستند. تعداد زیادی از داروها از جمله داروهای ضد قارچ و آنتی بیوتیک مانند مترونیدازول، تینیدازول و کلوسین می‌توانند این عارضه را برطرف کنند. این داروها همچنین در مقابل عفونت ناشی از تریکوموناس به شکل موثر عمل خواهند کرد.

در مورد ترشحات سبز چه باید کرد؟

اگر متوجه شدید ترشحات سبز رنگ واژن دارید، حتماً باید در مورد آن با متخصص زنان صحبت کنید و در صورتی که پزشک تشخیص داد ترشحات سبز در دوران بارداری به دلیل عفونت باکتریایی یا نشت مایع آمنیوتیک نیست، اقدام زیادی برای کمک به شما نمی‌توان کرد. اما می‌توانید از پدهای بهداشتی نازک روزانه استفاده کنید. با این حال توصیه می‌شود از تامپون استفاده نکنید، زیرا تمایل به جذب ترشحات دارد که می‌تواند هر گونه عفونتی را تشدید کند. در اینجا نکاتی وجود دارد که می‌توانید برای مقابله با این مشکل آنها را رعایت کنید:

۱- حفظ بهداشت مناسب

حفظ بهداشت شخصی به خصوص در دوران بارداری بسیار مهم است و در درمان ترشحات سبز در بارداری تاثیر بسیار زیادی دارد. قسمت‌های درگیر بدن تان را تمیز و سالم نگاه دارید تا خطر عفونت‌ها به حداقل برسد. ناحیه تناسلی خود را خصوصاً پس از استفاده از توالت تمیز کنید. بهترین راه تمیز کردن ناحیه تناسلی، پاک کردن آن بعد از شستن از سمت جلو به عقب است. همچنین تعویض پدهای خود را به موقع انجام دهید. بهترین زمان تعویض پدهای روزانه، بدون توجه به اینکه آنها خیس شده اند یا نه، هر چهار ساعت یکبار است.

۲- از شستشوی داخل واژن خودداری کنید

متخصصان توصیه می‌کنند که از شستشوی داخل واژن در دوران بارداری خودداری کنید، زیرا باعث بر هم زدن تعادل باکتری‌های واژن می‌شود. عدم تعادل باکتری‌های واژینال با رشد باکتری‌های مضر، بدن شما را مستعد ابتلا به عفونت می‌کند. عفونت‌های واژن یا واژینوز باکتریایی نیز ممکن است خطر زایمان زودرس و عفونت‌های مقاربتی را افزایش دهد.

۳- از لباس زیر کتان استفاده کنید.

لباس زیرهایی که از پارچه کتانی خالص تهیه شده‌اند بپوشید. پارچه‌های کتانی عرق را جذب می‌کنند و در نتیجه رشد میکروب‌ها یا سایر باکتری‌ها را در آن ناحیه دشوار کرده درنتیجه در درمان ترشحات سبز در بارداری موثر است.

۴- از گرفتن حمام کف خودداری کنید.

حمام کف می‌تواند باعث تحریک و خارش در قسمت‌های حساس بدن شما شود، که ممکن است منجر به عفونت واژن گردد. بنابراین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه باید از استفاده از حمام کف در دوران بارداری خودداری کنید. همچنین بهتر است از صابون‌های بدون بو برای شستشوی بدن استفاده شود، زیرا مواد شیمیایی اضافه شده می‌توانند باعث تحریک این ناحیه شوند.

چه زمان باید برای درمان ترشحات سبز در بارداری با پزشک متخصص زنان مشورت کنید؟

در حالی که تجربه ترشحات واژن در دوران بارداری کاملاً طبیعی است، تعدادی از علائم وجود دارد که ممکن است نیاز به مراقبت فوری پزشکی داشته باشد. اگر متوجه افزایش ترشحات واژن هستید، باید به پزشک یا درمانگاه مراجعه کنید. ترشحات غلیظ ‌تر که دارای بافتی مخاط مانند هستند، بوی نامطبوع شبیه ماهی می‌دهند و ممکن است رنگ سبز مایل به زرد داشته باشند. باید مراقب این علائم باشید و سریعاً با پزشک صحبت کنید. ممکن است هنگام ادرار کردن درد و ترشح را تجربه کنید. معمولا عفونت باکتریایی را می‌توان با مراقبت مناسب و به کمک آنتی‌بیوتیک‌ها طبق دستور پزشک معالجه کرد.

ترشحات سبز ممکن است باعث نگرانی شود، اما شما یا جنین شما را در معرض خطر فوری قرار نمی‌دهد. اگر مشکل به مدت طولانی ادامه یابد، با پزشک متخصص خود برای درمان ترشحات سبز در بارداری صحبت کنید، او شما راهنمایی می‌کند!

منبع: parenting.firstcry

 

بیشتر بخوانید:

1- ترشحات بارداری خطرناک است؟

2- درمان عفونت قارچی واژن با روش های خانگی و دارویی

3- عفونت قارچی واژن در بارداری چه علائم و عوارضی دارد؟

4- مترونیدازول Metronidazole برای عفونت واژن زنان، درمان خوبی است؟