The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بعد از سزارین چند روز استراحت لازم است ؟

قرار نیست که اگر بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان بلند شده و شروع به انجام کارهای منزل کنید، به شما جایزه نوبل بدهند!! استراحت کافی، کمک گرفتن از اطرافیان، عجله نکردن در شروع مجدد امور منزل و ... کلید طلایی بهبودی پس از زایمان است. بسیاری از مادران از اهمیت این موضوع آگاه هستند و می پرسند که بعد از سزارین چند روز استراحت لازم است؟ در ادامه نکات ضروری در رابطه با این موضوع را برایتان شرح خوهیم داد.

بعد از سزارین چند روز استراحت لازم است؟

 چندان فرقی ندارد که از پیش می‌دانستید قرار است سزارین شوید یا خیر؛ به هر حال همزمانی این دو فرآیند جراحی سزارین و نگهداری از نوزاد کمی سخت و مشکل است. 

 برای شروع کار و حرکت عجله نکنید

قرار نیست بلافاصله پس از زایمان، نوزاد را در آغوش گرفته و راه ببرید، اما پس از یک روز باید بتوانید از تخت برخاسته و کمی قدم بزنید. شاید بپرسید که چرا باید برای راه رفتن صبر کنید. نخست اینکه تاثیر داروهای بی‌حسی باید از بین بروند تا حداقل قادر باشید پاهای خود را احساس کنید!

به گفته سارا واگنر، دکترای پزشکی و از اعضای کالج امریکایی زنان و زایمان، برخی مادران، بخصوص آن دسته از مادرانی که پیش از سزارین تلاش بسیاری برای زایمان طبیعی کرده و درد زایمان را نیز کشیده‌اند؛ برای بازگشت انرژی بدنشان به زمان بیشتری نیاز دارند.   

پس از خارج شدن سوند می‌توانید از تخت بلند شده و کمی قدم بزنید، این کار به بهبودی شما کمک می کند. از آنجایی که سوند محتویات مثانه را تخلیه می‌کند، در طول زایمان همراه شما خواهد بود.

به عقیده دکتر واگنر، فعالیت باعث می‌شود که بدن به حالت روتین خود بازگشته و عوارض پس از عمل نیز کاهش یابند. کم تحرکی باعث می‌شود حرکت روده ها نیز کند شده و یبوست ایجاد شود. همچنین ممکن است به ایجاد لخته خون در پا و التهاب ریه پس از عمل جراحی منجر شود. البته قرار نیست بلافاصله بلند شده و شروع به دویدن کنید. پیش از شروع ورزش باید به بدنتان اجازه دهید بهبود پیدا کند. به توصیه دکتر واگنر، بهتر است در طول دو هفته پس از زایمان به تدریج میزان فعالیت خود را افزایش دهید. یعنی به مرور مسیرهای پیاده‌روی را طولانی‌تر کرده و فعالیت خود را بیشتر کنید. حدود شش هفته پس از زایمان می‌توانید بر شدت فعالیت‌ها بیفزاید. پیش از آن باید ملاقاتی با پزشک خود داشته باشید تا مطمئن شوید منعی برای انجام فعالیت های بدنی سنگین تر و همچنین فعالیت جنسی وجود ندارد.

 برای بلند کردن نوزاد کمک بگیرید

قطعا بزرگترین خواسته یک مادر این است که فرزندش را در آغوش بگیرد، اما در روزهای نخست نباید به تنهایی فرزندتان را از گهواره بلند کنید. انجام این کار بلافاصله پس از زایمان ممکن است دردناک باشد یا مشکلاتی را بوجود آورد. این امر طبیعی است و بهتر است از همسرتان کمک گرفته و همچنین برای کاهش درد، داروی مسکن مصرف نمایید.

به گفته سامانتا فدر، دکترای پزشکی و مسئول بخش اورژانس زنان و زایمان، بلند کردن نوزاد از گهواره یا تخت ممکن است برای مادر مشکل ایجاد کند، اما نشستن روی صندلی و مراقبت و رسیدگی به او ایرادی ندارد. بنابراین از همسر یا مراقب خود برای بلند کردن نوزاد کمک بگیرید و بعد از آن با خیال راحت به او شیر بدهید.

پزشکان توصیه می کنند حداقل به مدت یک هفته تا 10 روز اول بعد از انجام سزارین در بستر خود استراحت کنید، برای انجام امور منزل از همسر و فردی از اطرافیان که رابطه خوبی با شما دارد کمک بگیرید. توجه خود را به شیردهی و استراحت معطوف کنید. هر چند ساعت یکبار به آرامی از جا بلند شده و برای 20 دقیقه تا نیم ساعت قدم بزنید. به یاد داشته باشید که خواب و استراحت کافی در کمیت و کیفیت شیر مادر تاثیر بسیار زیادی دارد.

حال که می دانید، بعد از سزارین چند روز استراحت لازم است، از همین دوران بارداری برنامه ریزی مناسبی برای روزهای بعد از زایمان داشته باشید. فرد مناسبی را برای آن روزها انتخاب کنید تا کمک حالتان باشد.

 

مطالعه بیشتر:

1- بهترین زمان برای شروع ورزش بعد از سزارین چه موقعی است؟

2- زایمان سزارین، فرار از درد!

3- مراقبت های بعد از سزارین، هر آنچه که باید درمورد آن بدانید

4- مقایسه عوارض زایمان طبیعی با سزارین