The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نزدیکی پس از سزارین و پوزیشن های مناسب نزدیکی پس از سزارین

برقراری مجدد رابطه جنسی بعد از زایمان معمولا مادران را با نوعی از ترس ها و دلهره هایی مواجه می سازد که حتی ممکن است سبب امتناع از انجام آن گردد. درد نزدیکی بعد از سزارین می تواند مانع از برقراری مجدد پیوند عاطفی بین زوجین شود. برای سهولت مادران در امر نزدیکی پس از سزارین قصد داریم در این مطلب همه چیز را درمورد پوزیشن ها، نکات احتیاطی، بهترین روش پیشگیری و ... برایتان شرح دهیم.

پوزیشن های نزدیکی پس از سزارین

چنانچه پزشک بعد از عمل سزارین به شما اجازه نزدیکی داد باید خود و همسرتان پیش از شروع رابطه جنسی به چند نکته مهم توجه کنید:

از پوزیشن میسیونری (زن به پشت خوابیده و مرد بر روی زن) اجتناب کنید. زیرا این حالت نزدیکی می تواند باعث وارد آمدن فشار زیاد به شکم و ایجاد آسیب های احتمالی در شما شود. چنانچه می خواهید از هرگونه تماس مستقیم با بخیه های روی شکم اجتناب کنید می توانید عمل آمیزش را از پهلو یا پشت سر انجام دهید. همچنین قرار گرفتن زن بر روی مرد نیز از دیگر پوزیشن هایی است که انجام آن در این دوران برای رفع نگرانی از وارد آمدن فشار به شکم بسیار توصیه می شود.

در هنگام نزدیکی بعد از عمل سزارین در صورت وجود هرگونه درد و ناراحتی همسرتان را از این موضوع مطلع کنید. همچنین در طول این مدت از امتحان کردن پوزیشن های جدید برای نزدیکی خودداری کنید.

راهکارهایی برای سهولت نزدیکی پس از سزارین

بسیاری از زوج ها در مورد ایمن بودن نزدیکی بعد از زایمان سزارین نگران بوده و ممکن است علاقه ای نسبت به انجام این کار از خود نشان ندهند. احساس ضعف و خستگی و ترس از درد هم از دلایل کاهش تمایلات جنسی خانم ها در این دوران می باشد. همچنین بسیاری از افراد بر این تصورند که در زایمان به شیوه سزارین برخلاف زایمان طبیعی هیچ آسیبی به واژن وارد نمی شود، در حالیکه این باور کاملا نادرست است. زیرا واقعیت آن است که واژن حتی با وجود زایمان سزارین ممکن است با آسیب های احتمالی مواجه شود. به عنوان مثال در یک وضعیت اضطراری پس از آنکه مشخص شد انجام زایمان واژینال امکان پذیر نیست انجام عمل سزارین ضرورت می یابد. این بدان معنا است که شما قبل از انجام این عمل فشار زیادی به واژن خود وارد کرده اید و در آخر اینکه تغییرات هورمونی پس از زایمان نیز می تواند منجر بروز مشکلات مختلفی از جمله خشکی واژن شوند.  

عمل به توصیه های زیر به شما کمک می کند که اولین نزدیکی پس از سزارین را به راحتی پشت سر بگذارید:

  • پیش از هرچیز سطح توقعات خود را کاهش دهید. برقراری زودهنگام رابطه جنسی بعد از متحمل شدن یک عمل جراحی مسلما با عوارض و پیامدهایی بر سلامت شما همراه خواهد بود. از جمله کارهای مفیدی که تا شروع مجدد رابطه جنسی می توانید انجام دهید این است که از این فرصت برای ایجاد صمیمیت و تحکیم رابطه با همسرتان استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی را در کنار یکدیگر به نوازش و گفتگو پرداخته و یا از همسرتان بخواهید که شما را ماساژ دهد.
  • در هنگام رابطه راحت ترین شیوه نزدیکی را انتخاب کنید. به این ترتیب به جای احساس درد و ناراحتی می توانید بر ارضای خود و همسرتان تمرکز کنید. چنانچه راحت نبوده و یا تصور می کنید که هنوز برای شروع مجدد نزدیکی زود است می توانید به رابطه جنسی دهانی پرداخته و هر دو از آن لذت ببرید.
  • هرگونه نگرانی در مورد ظاهر و بدن خود را کنار گذاشته و به لمس کردن بدن های یکدیگر بپردازید. همچنین از آنجایی که همسرتان نگران وضعیت سلامت شما است ممکن است شروع رابطه برایش دشوار باشد. بنابراین با همسرتان به گفتگو پرداخته و به او اطمینان دهید که از آمادگی لازم برای شروع مجدد رابطه جنسی برخوردارید.
  • در هنگام شروع مجدد نزدیکی و به منظور کاهش درد در حین مقاربت می توانید از ژل های روان کننده واژن به مقدار بسیار زیاد استفاده کنید.

استفاده از روش های پیشگیری

با وجودیکه سیکل قائدگی شما هنوز آغاز نشده بدن به تدریج خود را برای فرآیند تخمک گذاری آماده می کند. از این رو استفاده از روش های مناسب برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در این دوران بسیار ضروری است. شما می توانید به منظور پیشگیری از بارداری مجدد از پزشک خود در مورد روش های مناسب کنترل بارداری کمک بگیرید. پیش از آنکه فعالیت جنسی شما به حالت عادی بازگردد باید انتظار مواجهه با برخی مشکلات را داشته باشید از این رو صبر و شکیبایی و برخورداری از یک روحیه خوب از مواردی است که در این دوران حساس به آن نیاز دارید. همچنین در صورت وجود هرگونه درد یا خونریزی در هنگام نزدیکی پس از سزارین و یا پس از آن برای رفع مشکلات احتمالی سریع تر به پزشک خود مراجعه کنید.

منبع: parenting.firstcry

 

بیشتر بدانید:

1- 3 نکته برای برقراری رابطه جنسی پس از زایمان

2- تاثیر رابطه جنسی در دوران بارداری بر مادر و جنین

3- خطرات داشتن رابطه جنسی در سه ماهه آخر بارداری

4- آیا داشتن رابطه دهانی و بلعیدن منی در بارداری برای جنین خطرناک است؟