The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی به چه علت است؟

وقتی که با کمک آزمایش خون و یا تست بی بی چک از خبر بارداری تان مطلع می شوید، احتمالا برای انجام سونوگرافی اقدام خواهید کرد تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز خوب است. در برگه پاسخ سونوگرافی، عبارتی را تحت عنوان دیده شدن و یا دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی خواهید دید. احتمالا این سوال برای شما مطرح می شود که کیسه زرده چیست و دیدن آن در سونوگرافی چه اهمیتی دارد؟

دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی

هر مرحله از بارداری دارای ویژگی هایی است که نشانگر نسبتا قابل اعتمادی هستند که بر اساس آنها بتوان فهمید که یک بارداری سالم و طبق روال پیش می رود یا خیر. این یک دلیل برای ارزشمند بودن سونوگرافی در دوران بارداری، حتی در هفته های ابتدایی بارداری است.

هنگامی که سونوگرافی در هفته ششم بارداری انجام می شود، یکی از چیزهایی که پزشک و تکنسین به دنبال آن می گردند کیسه زرده جنین است. زمانی که این ساختار دیده نمی شود می تواند به این معنا باشد که بارداری ماندگار نیست و به عبارت دیگر، سقط جنین رخ داده است.

اما همیشه موضوع این نیست. اگر شما به تازگی باردار شده اید و کیسه زرده جنین در سونوگرافی شش هفتگی شما قابل رویت نیست، ممکن است به این معنی باشد که سن بارداری شما به اندازه ای که فکر می کردید نیست. در اینجا مطالبی بیان می شود که ممکن است برای شناخت هر دو سناریو مفید باشد.

کیسه زرده جنین چیست؟

 در ابتدای بارداری، کیسه زرده جنین به عنوان یک منبع تغذیه برای جنین در حال رشدعمل می کند. این نخستین ساختار است که در داخل ساک حاملگی قابل مشاهده است. کیسه بارداری شبیه یک حاشیه سفید به دور یک مرکز روشن است و می تواند در سونوگرافی واژینال دیده شود. که در آن دسته سونوگرافی به جای شکم در داخل واژن قرار می گیرد.

کیسه زرده تا حدود پنج و نیم تا شش هفتگی بارداری قابل رویت نیست. کیسه زرده جنین در حال رشد را تا زمانی که جفت این وظیفه را به عهده بگیرد تغذیه می کند. به همین دلیل شاخص خوبی برای سلامتی بارداری است.

علت دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی چیست؟

عدم مشاهده کیسه زرده جنین در سونوگرافی در این زمان می تواند به راحتی به این معنی باشد که سن بارداری درست محاسبه نشده است. اگر شما در به یاد آوردن زمان آخرین دوره قاعدگی اشتباه کرده باشید و یا اگر دوره های قاعدگی نامنظم داشته باشید، این مسئله می تواند اتفاق بیفتد.

هنگامی که یک پزشک به عدم صحت سن دقیق بارداری که طبق گفته مادر باردار شش هفته است، ولی فاقد کیسه زرده است، مشکوک است، معمولأ یک سونوگرافی دیگر را در یک یا دو هفته بعد توصیه می کند. تا آن زمان، اگر همه‌ چیز خوب باشد و بارداری ماندگار باشد کیسه زرده و احتمالا قطب جنین (یک ساختار منسجم که در نهایت به جنین تبدیل می شود)، قابل رویت خواهد بود.

نبودن‌ کیسه زرده جنین ممکن است به این معنا باشد که یا سن بارداری کمتر از شش هفته است، بارداری پوچ است یا سقط جنین اتفاق افتاده است. تکرار سونوگرافی در عرض دو هفته بعدی می تواند تعیین کند که کدام یک از این موارد درست است.

چه زمانی دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی خطرناک است؟

دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی شش هفتگی بارداری همچنین می تواند نشانه ای از سقط جنین باشد. به احتمال زیاد شما باید صبر کنید تا نتیجه سونوگرافی بعدی مشخص شود. اگر پیشرفت بارداری متوقف شود و کیسه زرده نیز قابل رویت نباشد، تشخیص پزشک شما سقط جنین خواهد بود.

با این وجود، همیشه نباید منتظر بمانید تا مطمئن شوید. گاهی اوقات اگر کیسه بارداری در اولین سونوگرافی دارای اندازه مشخصی باشد (۲۵ میلی متر یا بیشتر) و کیسه زرده جنین با جنین وجود نداشته باشد، پزشک بلافاصله قادر به تشخیص حاملگی پوچ خواهد بود.

دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی و حاملگی پوچ

هنگامی کیسه بارداری خالی باشد، به این معنی که کیسه زرده جنین تا زمان مقرر، در کیسه بارداری نباشد به این وضعیت بارداری با کیسه خالی گفته یا حاملگی پوچ می شود.

یک بارداری با کیسه خالی یک نوع سقط جنین است، هر چند هنوز محصولات بارداری در رحم باقی مانده باشد. اگر چنین اتفاقی برای شما بیفتد ممکن است شما به طبیعت اجازه دهید که خودش بدن را در مسیر دفع این اضافات قرار دهد، یا اینکه از یک روش به نام کورتاژ برای خارج کردن آنها استفاده کنید. کورتاژ یعنی باز کردن دهانه رحم و استفاده از یک ابزار جراحی ظریف برای خارج کردن بافت ها از رحم. تحقیقات نشان می دهد که بارداری های با کیسه خالی دارای سطوح بالایی از اختلالات کروموزومی هستند. اعتقاد بر این است که بدن مادر این اختلالات را زود تشخیص می دهد و پیشرفت بارداری را متوقف می کند. دیده نشدن کیسه زرده در سونوگرافی و تشخیص یک بارداری خالی ممکن است احساس بدی به شما بدهد، اما ممکن است از آن به عنوان روش طبیعت برای توقف بارداری ناسالم یاد کنید.

منبع: verywellfamily

 

بیشتر بدانید:

1- کیسه زرده جنین چیست و آیا دیده نشدن کیسه زرده خطرناک است؟

2- ساک حاملگی چیست و در چند هفتگی دیده می شود؟

3- ساک حاملگی بدون کیسه زرده یا بارداری پوچ چیست؟

4- اندازه ساک حاملگی در هفته پنجم چقدر است؟