The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوردن شوید در بارداری آیا بی‌خطر است وعوارض و فواید آن چیست؟

ویار بسیاری از بانوان باردار شوید یا غذاها و ترشی های حاوی شوید است. بعلاوه بسیاری از غذاهای ایرانی همانند باقالی پلو، شیرازی پلو و ... با شوید طبخ می شوند. هرچند از بی‌خطر بودن خیلی از ترشی ها در بارداری مطمئن نیستیم؛ ولی گیاه شوید به تنهایی فوایدی دارد که ممکن است باور نکنید. اگر می‌خواهید در مورد بی‌خطر بودن خوردن شوید در بارداری بدانید،‌ مقاله ما را بخوانید.

شوید چیست؟

شوید گیاهی قدیمی از خانواده چتریان است. معمولا از این گیاه در مصارف آشپزی و دارویی استفاده می‌شود. شوید مزه‌ای مطبوع، معطر و اشتها آور دارد و دارای آمینواسیدها، مواد معدنی،‌ ترکیبات شیمیایی معروفی چون مونوترپن است که برای سلامتی مفید محسوب می‌شود.

آیا خوردن شوید در بارداری بی‌خطر است؟

می‌توانید از شوید به مقدار کم در پخت و پز استفاده کنید. مقداری ترشی شوید نیز مجاز است. هرچند باید از روغن غلیظ شوید دوری کنید زیرا به سلامتی شما و جنین آسیب می‌رساند. بنابراین از مصرف زیاد شوید در این دوران خودداری کنید زیرا باعث تحریک قاعدگی شده و برای بارداری خطرناک است. تخم شوید و برگ آن فواید پزشکی زیادی دارد. اما بیشتر از مقدار توصیه شده نباید مصرف شوند.

۸ فایده خوردن شوید در بارداری:

مصرف شوید در دوران بارداری به سلامت شما کمک زیادی می‌کند. این فواید شامل موارد زیر است:

1. محافظت از بدن در مقابل عفونت‌های باکتریایی

مصرف شوید در بارداری شما را از ابتلا به عفونت‌های باکتریایی خطرناک محافظت می‌کند. خاصیت آنتی باکتریایی این گیاه از رشد و انتشار باکتری و دیگر ناراحتی‌های مربوط به آن جلوگیری می‌کند.

2. جلوگیری از فعالیت رادیکال‌های آزاد

شوید یک آنتی اکسیدان قوی است که بدن شما را از تاثیر بد رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. این گیاه،‌ رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کند و از استرس اکسیداتیو در دوران بارداری جلوگیری می‌کند.

3. به سلامت استخوان‌ها کمک می‌کند

شوید سرشار از کلسیم است که یک ماده معدنی حیاتی برای محافظت از تراکم معدنی استخوانی محسوب می‌شود. این گیاه شما را از ابتلا به پوکی استخوان در بارداری محفوظ نگه می‌دارد و باعث رشد و نمو استخوان‌های جنین، بازسازی استخوان‌های جراحت دیده و سلامت استخوان‌های شما می‌شود.

4. تنظیم کلسترول

مصرف شوید در غذاهایی که در دوران بارداری مصرف می‌کنید کمک می‌کند تا سطح کلسترول و قند خون تنظیم شود.

5. درمان کم‌خونی

برگ‌های شوید سرشار از آّهن است. بنابراین اضافه کردن برگ‌های شوید به رژیم غذایی باعث می‌شود سطح آهن و هموگلوبین خون شما تنظیم شود. همچنین شوید به طرز چشمگیری در درمان کم‌خونی و علائم آن مانند خستگی در دوران بارداری موثر است.

6. خاصیت سم‌زدایی

شوید حاوی مقادیر زیادی پتاسیم است که کمک می‌کند بدن شما را در دوران بارداری سم‌زدایی کند. این ماده معدنی برای استخوان‌های شما نیز مفید است. خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی این گیاه باعث سلامت و درخشندگی زیاد پوست شما می‌شود.

7. درمان اسهال خونی

اسهال خونی در نتیجه عفونت قارچی به وجود می‌آید. اضافه کردن شوید به رژیم غذایی باعث درمان مشکلاتی می‌شود که در اثر اسهال خونی در دوران بارداری به وجود می‌آید. این گیاه به طور موثری، مانند ماده ضدعفونی عفونت‌های قارچی را از بین می‌برد.

8. کمک به رشد جنین

شوید حاوی مقدار زیادی روی است. روی دارای مواد مغذی حیاتی برای رشد سریع سلول‌های جنین است. مصرف شوید در دوران بارداری جنین را از خطر کمبود روی محافظت می‌کند و به رشد و نمو مطلوب جنین کمک خواهد کرد.

عوارض خوردن شوید در بارداری:

هرچند مصرف شوید در دوران بارداری فواید بسیاری دارد، اما مصرف بیش از حد آن نیز می‌تواند مضر باشد. عوارض شایعی که مصرف شوید در دوران بارداری دارد شامل موارد زیر است:

  • باعث تحریک قاعدگی می‌شود، زیرا شوید مانند یک ماده قاعدگی‌آور عمل می‌کند.
  • سقط جنین
  • حساسیت پوستی

بنابراین در دوران بارداری برای جلوگیری از این عوارض، در مصرف شوید احتیاط کنید.

منبع: momjunction

 

بیشتر بدانید:

1- آیا ابتلا به عفونت های باکتریایی سبب سقط جنین می شود؟

2- ويار چيست و به چه دلیل یا علت ویار بارداری به وجود می آید؟

3- علت ویار بارداری چیست و از چه زمانی شروع می شود؟

4- انواع ویار در بارداری