The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بعد از پاره شدن کاندوم چه کنیم؟

اگر بدون کاندوم رابطه جنسی داشته اید یا در هنگام رابطه جنسی، کاندوم شما پاره شده است، سعی کنید وحشت نکنید. پاره شدن کاندوم برای همه اتفاق می‌ افتد و شما تنها کسی نیستید که این مشکلات را تجربه می کنید. با این حال، آنچه شما باید به خاطر بسپارید این است که این رویدادهای جنسی می توانند با چند خطر همراه باشند. البته اقدامات زیادی وجود دارد که می توانید برای مقابله با این خطرات انجام دهید تا از وقوع بارداری جلوگیری کرده، ایمن مانده و سلامت جنسی خود را حفظ کنید.

بعد از پاره شدن کاندوم چه کنیم؟

فورا بعد از پاره شدن کاندوم:

اگر متوجه شدید کاندوم شما پاره شده است، هر گونه فعالیت جنسی را متوقف کنید و از شریک جنسی خود فاصله بگیرید.

اگر بدون کاندوم رابطه جنسی داشته اید، به یاد داشته باشید چند کار وجود دارد که می توانید فوراً برای کمک به خود انجام دهید.

بعد از پاره شدن کاندوم از حمام استفاده کنید

ابتدا به حمام بروید تا مایعات باقیمانده را از واژن، آلت تناسلی یا مقعد خود خارج کنید. این کار باعث می شود تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید و به علاوه به حذف باکتری هایی که می توانند منجر به عفونت دستگاه ادراری (UTIs) شوند، کمک می کند.

می‌توانید روی توالت بنشینید و با عضلات تناسلی یا مقعدی خود فشار دهید تا مایعات باقی ‌مانده را خارج کنید. ادرار کردن نیز می تواند کمک کننده باشد.فقط بدانید که اگر واژن دارید و رابطه جنسی واژینال را تجربه کرده اید، ادرار کردن خطر بارداری را از بین نمی برد. این به این دلیل است که اسپرم قبلاً به سمت تخمک حرکت کرده است.

بعد از پاره شدن کاندوم خودتان را خوب بشویید

این یک افسانه است که نواحی تناسلی بعد از فعالیت جنسی نیاز به پاکسازی کامل دارند. در حالی که شستن و خشک کردن نواحی تناسلی ممکن است راحتی شما را افزایش داده و احتمال وقوع عفونت را کاهش دهد، استفاده از دوش واژینال یا مقعد می تواند شما را در معرض خطر عفونت قرار دهد. این به این دلیل است که استفاده از دوش، می تواند باعث تحریک و التهاب شود. بنابراین اگر می خواهید نواحی تناسلی خود را بشویید، به سادگی در حمام دوش بگیرید یا از آب ولرم برای تمیز کردن و شستن مناطق مورد نظر خود استفاده کنید.

بعد از پاره شدن کاندوم با خودتان صادق باشید

اطمینان حاصل کنید که برای اینکه از خود بپرسید که چه احساسی دارید، وقت می گذارید. طبیعی است که بعد از رابطه جنسی بدون کاندوم، طیف وسیعی از احساسات از جمله نگرانی، خشم یا غم را تجربه کنید.

در صورت امکان سعی کنید با دوستان یا خانواده در مورد این وضعیت صحبت کنید تا بتوانند از شما حمایت کنند. اگر راحت نیستید تا با کسی که می ‌شناسید، صحبت کنید، برای کمک با تیم های پزشکی تماس بگیرید.

بعد از پاره شدن کاندوم مراحل بعدی خود را برنامه ریزی کنید

هنگامی که احساس راحتی بیشتری کردید، ایده خوبی است که در مورد قدم های بعدی فکر کنید. اگر به پیشگیری از بارداری اورژانسی (EC) نیاز دارید، به نزدیک ‌ترین داروخانه مراجعه کنید. زیرا قرص های پیشگیری از بارداری اورژانسی بدون نسخه هستند و نیازی به تجویز پزشک ندارند.

اگر نگران این هستید که ممکن است در معرض عفونت های منتقل شونده از راه تماس جنسی (STI) یا اچ آی وی (HIV) قرار داشته باشید، بلافاصله به پزشک یا کلینیک سلامت جنسی (مراکز مشاوره بیماری های رفتاری در ایران)، مراجعه کنید.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر فقط یک بار با کسی رابطه جنسی دهانی یا دخولی (مقعدی یا واژینال) بدون محافظت، داشته باشید، ممکن است به عفونت های مقاربتی مبتلا شوید.

بعد از پاره شدن کاندوم مراقب علائم باشید

در حالی که برخی از بیماری های مقاربتی می توانند بدون علامت باشند، برخی دیگر ممکن است به شکل زخم، خارش، ترشحات بدبو یا درد هنگام ادرار کردن ظاهر شوند. بنابراین مراقب اندام تناسلی، مقعد و ناحیه دهان خود باشید و در صورت مشاهده موارد و علائم غیرعادی، برای انجام اقدامات تشخیصی بیماری های مقاربتی اقدام کنید.

بعد از پاره شدن کاندوم، در طی 3 روز بعد از رابطه جنسی قرص اورژانسی بخورید

برخی از اشکال پیشگیری از بارداری اورژانسی (EC)، باید حداکثر طی 72 ساعت پس از رابطه جنسی بدون کاندوم مصرف شوند. به طور مشابه، مصرف داروهای پیشگیرانه برای کاهش خطر ابتلا به HIV در این بازه زمانی 72 ساعته بسیار حیاتی است.

بعد از پاره شدن کاندوم، پروفیلاکسی پس از مواجهه (PEP) را دریافت کنید

اگر نگران هستید که ممکن است به HIV آلوده شده باشید، پروفیلاکسی پس از مواجهه (PEP) می تواند خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهد. شروع درمان در اسرع وقت، به طور ایده آل ظرف چند ساعت پس از قرار گرفتن در معرض خطر احتمالی، برای موفقیت آن حیاتی است.

شما باید طی 72 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض خطر، مصرف دارو را شروع کنید تا خطر ابتلا به HIV به حداقل برسد، زیرا بعید است که بعد از این گذشت 72 ساعت از رابطه مشکوک، شروع درمان موثر باشد.

شما باید داروهای داده شده را یک یا دو بار در روز به مدت حداقل 28 روز مصرف کنید و البته باید بدانید که ممکن است با این وجود، باز هم به بیماری مبتلا شوید، اما احتمال آن کمتر خواهد شد.

در روش پروفیلاکسی پس از مواجهه (PEP)، ترکیبی از داروهای معروف به داروهای ضد رتروویروسی از تکثیر و انتشار ویروس HIV در سراسر بدن جلوگیری می کنند.

برای جلوگیری از بارداری نیز باید به سراغ پلن بی (Plan B) یا قرص لوونورژسترل (اورژانسی) بروید. قرص های اورژانسی با مسدود کردن فرآیندهای بیولوژیکی مانند تخمک گذاری از بارداری جلوگیری می کنند.

تا چند روز وقت داریم قرص اورژانسی بخوریم؟

قرص های اورژانسی حاوی یک هورمون مصنوعی به نام لوونورژسترل هستند. برای حداکثر اثربخشی باید ظرف 72 ساعت پس از رابطه جنسی مصرف شوند.این به عنوان پلن B شناخته می شود.

آیا قرص اورژانسی نیاز به نسخه دارد؟

خیر. خوشبختانه این نوع قرص ها در داروخانه ها در دسترس بوده، ارزان قیمت هستند و بدون نسخه به فروش می رسند.

قرص اورژانسی تا چند درصد از بارداری پیشگیری می کند؟

اگر قرص اورژانسی ظرف 24 ساعت بعد از رابطه جنسی مصرف شود، خطر باردار شدن شما تا 95 درصد کاهش می یابد. اگر قرص اورژانسی لوونورژسترول، بین 24 ساعت تا 72 ساعت پس از رابطه جنسی مصرف شود، خطر باردار شدن شما تا 88 درصد کاهش می یابد. اگر در این مورد نگرانی یا سوالی دارید، حتما با پزشک مشورت کنید تا خطر وقوع بارداری ناخواسته به حداقل برسد.

انواع دیگری از روش های اورژانسی برای کمک به جلوگیری از بارداری ناخواسته نیز وجود دارند که می توانید از آن ها کمک بگیرید.

این روش ها عبارتند از الا (ella) ، قرصی که می تواند تا 5 روز پس از رابطه جنسی مصرف شود و برخی انواع خاص دستگاه داخل رحمی آی یو دی (IUD) با عنوان پاراگارد که می تواند به عنوان یک روش طولانی مدت کنترل بارداری استفاده شود. برای دسترسی به هر یک از این گزینه ها، باید به پزشک مراجعه کنید.

در طی 5 روز بعد از پاره شدن کاندوم هنگام رابطه جنسی

در حالی که اشکال بدون نسخه قرص اورژانسی، باید در عرض 3 روز پس از رابطه جنسی یا پاره شدن کاندوم برای افزایش احتمال و شانس جلوگیری از بارداری مصرف شوند، روش‌ های تجویزی برای مصرف در عرض 5 روز ایمن ‌تر هستند.

بنابراین اگر هنوز از روش اورژانسی استفاده نکرده اید، نگران نباشید زیرا قرص الا و آی یو دی پاراگارد که در طی 5 بعد از رابطه قابل استفاده هستند نیز می توانند به همان اندازه موثر باشند. پاراگارد موثرترین شکل جلوگیری اورژانسی از بارداری است که از هر 1000 نفر فقط 1 نفر پس از استفاده باردار می شوند.همچنین میزان اثربخشی و موفقیت آن در جلوگیری از بارداری در روز 5 بعد از رابطه، درست مانند روز 1 بعد از رابطه است، بنابراین در صورت انتخاب این روش، لازم نیست خیلی نگران زمان بندی باشید. البته این امر مستلزم مراجعه به پزشک و صرف هزینه های گزاف است.

اما از آنجایی که مس مورد استفاده در آی یو دی پاراگارد، رسیدن اسپرم به تخمک را دشوار می کند، می توان از آن به عنوان یک روش کنترل بارداری معمولی تا یک دهه استفاده کرد و لازم نیست تا آن را بلافاصله خارج کنید.

قرص اورژانسی الا چیست؟

گزینه دیگر بعد از پاره شدن کاندوم الا است. این دارو با مسدود کردن هورمون پروژسترون از تخمک گذاری جلوگیری کرده و یا آن را به تاخیر می اندازد و اگر در عرض 5 روز پس از رابطه جنسی مصرف شود، شانس بارداری را تا 85 درصد کاهش می دهد.

قرص پلن B و سایر قرص های لوونورژسترل بعد از گذشت 72 ساعت کمتر موثر هستند، اما همچنان می توان تا حداکثر 120 ساعت یا 5 روز بعد از رابطه از آن ها استفاده کرد. اگر پنجره ۷۲ ساعته را پشت سر گذاشته ‌اید، همچنان تا 2 روز دیگر فرصت دارید تا از قرص لوونورژسترول اورژانسی استفاده کنید. اما، هر چه بیشتر برای مصرف آن صبر کنید، میزان اثربخشی و موفقیت این روش کاهش یافته و احتمال بارداری ناخواسته افزایش پیدا می کند.

2 هفته بعد از پاره شدن کاندوم هنگام رابطه جنسی

ترشحات غیرمعمول و درد هنگام ادرار کردن از علائم شایع بیماری های مقاربتی سوزاک و کلامیدیا هستند. همچنین باید مراقب خونریزی بعد از رابطه جنسی و بین قاعدگی باشید. درد در ناحیه گلو می تواند ناشی از انتقال سوزاک در رابطه دهانی باشد و اگر در معده یا بیضه ‌ها درد داشتید، علت ممکن است کلامیدیا باشد.

با این حال، برخی از افراد نیز ممکن است هیچ علامتی نداشته باشند. بنابراین مهم است که 2 هفته پس از رابطه جنسی برای کنترل این بیماری های مقاربتی آزمایش انجام دهید، زیرا آن ها می توانند منجر به مشکلات جدی تری مانند ناباروری شوند.

برای به دست آمدن؛ مطمئن ترین نتایج، توصیه می شود تا قبل از انجام آزمایش بازه زمانی حدودا 14 روزه پس از رابطه بدون محافظت یا مشکوک در نظر گرفته شود.

اگر نتیجه آزمایش شما مثبت شد، باید بدانید که هر دو این بیماری های مقاربتی با آنتی بیوتیک قابل درمان هستند و مهم است که تا زمان رفع عفونت از رابطه جنسی خودداری کنید. نواحی تناسلی تنها مکان هایی نیستند که ممکن است لازم باشد تا از نظر عفونت های مقاربتی کنترل شوند. اگر رابطه جنسی دهانی یا مقعدی را نیز تجربه کرده باشید، این نواحی نیز نیز باید مورد آزمایش قرار بگیرند تا مطمئن شوید که درمان مناسب را دریافت می‌ کنید.

3 هفته بعد از پاره شدن کاندوم هنگام رابطه جنسی

اگر نگران بارداری هستید، باید بدانید که اولین علامت آن، به تاخیر افتادن پریود است. برای اینکه مطمئن شوید، باید آزمایش بارداری بدهید.

از آنجایی که تست های بارداری با شناسایی هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) کار می کنند، ممکن است مدتی طول بکشد تا hCG کافی در بدن شما ایجاد شود، بنابراین باید تا 3 هفته بعد از رابطه جنسی منتظر بمانید تا بتوانید آزمایش دهید.

اگر نتیجه آزمایش شما مثبت بود، به پزشک مراجعه کنید تا در مورد گزینه های موجود شما را راهنمایی کنند. وقتی نوبت به آزمایش تبخال تناسلی (HSV) و اچ آی وی یا ایدز (HIV) می رسد، باید بدانید که متاسفانه درمان نهایی برای هیچ یک از این عفونت ها وجود ندارد.

ممکن است تبخال تناسلی را به صورت تاول هایی که زخم های باز بر جای می گذارند یا به صورت احساس سوزش یا خارش تجربه کنید. علائم ابتدایی HIV می توانند شبیه به آنفولانزا باشند. اما پس از ناپدید شدن این علائم کوتاه مدت، ممکن است متوجه چیز دیگری نشوید.

برای آزمایش HIV و تبخال تناسلی، انتظار حداقل 3 هفته ای ضروری است، زیرا هر دو این بیماری ها دوره کمون (پنهان ماندن) کمی طولانی دارند. این بدان معناست که اگر خیلی زود آزمایش دهید، ممکن است نتیجه تست شما منفی کاذب گزارش شود.

اگرچه ویروس ‌ها همیشه در بدن شما باقی می ‌مانند، اما درمان‌ هایی برای کنترل یا رفع علائم در دسترس هستند. در صورت نیاز، داروهای ضد ویروسی می توانند به رفع علائم تبخال تناسلی کمک کنند. اشکال مشابه این داروها نیز می توانند از تکثیر ویروس HIV در بدن جلوگیری کنند.

6 هفته بعد از رابطه جنسی بعد از پاره شدن کاندوم هنگام رابطه جنسی

 یکی دیگر از بیماری های مقاربتی است که به سختی قابل تشخیص است و در واقع، ممکن است با وجود ابتلا به این بیماری، اصلاً علائمی نداشته باشید.با این حال، مهم است که برای تشخیص وضعیت خود، آزمایش دهید، زیرا سیفلیس می تواند باعث مشکلات سلامتی طولانی مدت در قسمت های مختلف بدن شود.

علائم سیفلیس که ممکن است در برخی مبتلایان ظاهر شوند، عبارتند از:

• زخم ها یا ضایعات کوچک در ناحیه تناسلی یا دهان شما،

• بثورات لکه دار در کف دست یا کف پا،

• تب،

• سردرد،

• درد مفاصل،

دوره کمون سیفلیس می تواند حتی طولانی تر از سایر عفونت ها باشد، بنابراین باید در حدود 6 هفته صبر کنید تا برای کسب نتیجه مطمئن تر آزمایش دهید.اگر نتیجه تست سیفلیس مثبت باشد، یک دوره آنتی بیوتیک به شما داده می شود. باز هم، تا زمانی که عفونت به طور کامل از بین نرود، باید از هر گونه فعالیت جنسی خودداری کنید.

3 ماه بعد از پاره شدن کاندوم هنگام رابطه جنسی

همیشه ایده خوبی است که چند ماه پس از رابطه جنسی بدون کاندوم یا پاره شدن کاندوم، مجدداً برای بررسی هر یک از بیماری های مقاربتی فوق آزمایش دهید. این کار می تواند به شما کمک کند تا مطمئن باشید هر نتیجه منفی که دریافت کرده اید، واقعاً منفی است و هر درمانی که دریافت کرده اید نیز موثر بوده است. در مورد سیفلیس، به ویژه، توصیه می شود که 3 و 6 ماه بعد از رابطه جنسی، آزمایشات مجدد انجام شوند.

با انجام دادن این کار، عفونت های عودشونده بررسی شده و مطمئن خواهید شد که درمان موفقیت آمیز بوده است، به خصوص هنگامی که سیفلیس علائم مقاومت آنتی بیوتیکی را نشان داده باشد.

به یا داشته باشید که هول شدن بعد از پاره شدن کاندوم هیچ چیزی را حل نمی کند و فقط توان تصمیم گیری و عملکرد آگاهانه را از شما سلب خواهد کرد. این مراحل را گام به گام در پیش بگیرید تا از سلامت خودتان مراقبت کنید.

مطالعه بیشتر:

انواع راههای جلوگیری از بارداری بعد از زایمان

روش های طبیعی جلوگیری از بارداری کدام است؟

تاثیر انواع روش های پیشگیری از بارداری بر قدرت باروری زنان

حساسیت به کاندوم و حساسیت به لاتکس آن به چه علت است؟

?پرسش و پاسخ های پاره شدن کاندوم

تا چند روز وقت داریم قرص اورژانسی بخوریم؟

قرص های اورژانسی حاوی یک هورمون مصنوعی به نام لوونورژسترل هستند . برای حداکثر اثربخشی باید ظرف 72 ساعت پس از رابطه جنسی مصرف شوند.

آیا قرص اورزانسی نیاز به نسخه دارد؟

خیر. خوشبختانه این نوع قرص ها در داروخانه ها در دسترس بوده، ارزان قیمت هستند و بدون نسخه به فروش می رسند.

قرص اورژانسی تا چند درصد از بارداری پیشگیری می کند؟

اگر قرص اورژانسی ظرف 24 ساعت بعد از رابطه جنسی مصرف شود، خطر باردار شدن شما تا 95 درصد کاهش می یابد. اگر قرص اورژانسی لوونورژسترول، بین 24 ساعت تا 72 ساعت پس از رابطه جنسی مصرف شود، خطر باردار شدن شما تا 88 درصد کاهش می یابد. اگر در این مورد نگرانی یا سوالی دارید، حتما با پزشک مشورت کنید تا خطر وقوع بارداری ناخواسته به حداقل برسد.

قرص اورژانسی الا چیست؟

گزینه دیگر بعد از پاره شدن کاندوم الا است. این دارو با مسدود کردن هورمون پروژسترون از تخمک گذاری جلوگیری کرده و یا آن را به تاخیر می اندازد و اگر در عرض 5 روز پس از رابطه جنسی مصرف شود، شانس بارداری را تا 85 درصد کاهش می دهد.

منبع: healthline