The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

راه های افزایش وزن جنین در بارداری چیست ؟

بسیاری از مادران می دانند که وزن نوزاد در هنگام تولد یکی از فاکتورهای بسیار مهم در سطح سلامت او محسوب می شود به همین سبب به دنبال راه های افزایش وزن جنین در بارداری می گردند. راههای افزایش وزن جنین در دوران بارداری شامل تمامی مواردی است که کمک می کند تا کالری دریافتی شما از مواد غذایی به مقدار مناسبی به بدن جنین رسیده و سبب وزن گیری او شوند. 

راه های افزایش وزن جنین در بارداری

 ممکن است به عنوان یک مادر آینده این سوال برایتان مطرح شود که چگونه می توان وزن جنین را در داخل رحم افزایش داد. عمل به توصیه های زیر می تواند در روند افزایش وزن جنین در این دوران کمک موثری به شما کند.

  • راه های افزایش وزن جنین در بارداری، پیروی از سبک تغذیه سالم و متعادل

از مهمترین راه های افزایش وزن جنین در بارداری پیروی از یک تغذیه متعادل است. تغذیه مهمترین نقش را در بارداری ایفا می کند. از این رو برای کمک به افزایش وزن جنین باید انواع میوه های تازه، سبزیجات، غلات کامل، گوشت و مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

  • راه های افزایش وزن جنین در بارداری، مصرف آجیل و میوه های خشک

مصرف آجیل و میوه های خشک از ضروریات یک رژیم غذایی سالم و متعادل است. بنابراین می توانید بادام، برگه زردآلو، انجیر خشک، گردو و سایر انواع آجیل و میوه های خشک را به برنامه غذایی خود در این دوران بیفزایید. ولی با این حال اعتدال در مصرف را فراموش نکنید.   

  • راه های افزایش وزن جنین در بارداری، مصرف مکمل های بارداری

مصرف مکمل های بارداری بهترین گزینه برای اطمینان از روند مناسب رشد و تکامل جنین است. علاوه بر آن این مکمل ها در روند وزن گیری جنین نیز نقش موثری دارند. البته به یاد داشته باشید که مکمل ها زمانی تاثیرگذار خواهند بود که به طور مرتب مصرف شوند.

  • راه های افزایش وزن جنین در بارداری، آبرسانی کافی به بدن

 به منظور پیشگیری از کم آبی بدن در دوران بارداری آب و مایعات کافی مصرف کنید. مواجهه با مشکل کم آبی در این دوران با عوارض سوئی بر سلامت خود و جنینتان همراه است. به منظور هیدراته نگه داشتن بدن می توانید انواع آب میوه، آب سبزیجات، شیر، دوغ و یا آب را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

  • راه های افزایش وزن جنین در بارداری، برخورداری از خواب و استراحت کافی

برخورداری از خواب و استراحت کافی در مادران باردار بسیار ضروری است. فشار بیش از حد و غیرضروری در این دوران با تاثیرات نامطلوبی بر روند رشد و تکامل جنین همراه است. بنابراین به منظور حفظ سطوح انرژی خود سعی کنید حداقل 8 ساعت خواب مستمر در طول شبانه روز داشته باشید.

  • راه های افزایش وزن جنین در بارداری، حفظ آرامش و مثبت اندیشی

مراقبت از سلامت جسمی در دوران بارداری به تنهایی کافی نیست بلکه توجه به سلامت روان نیز به همان میزان مهم است. هر گونه اضطراب و استرس در این دوران می تواند باعث به خطر افتادن سلامت مادر و جنین شود. از سویی دیگر هیجانات عاطفی شدید می توانند منجر به بروز اختلالاتی مانند پرخوری عصبی، بی اشتهایی عصبی، و یا هرزه خواری شوند. که این مساله نیز به نوبه خود با عوارض سوئی بر سلامت مادر و جنین همراه است

راه های افزایش وزن جنین در بارداری، عمل به توصیه های پزشک

چنانچه روند افزایش وزن جنین از نظر پزشک مطلوب نباشد توصیه های لازم را در این زمینه به شما ارائه خواهد کرد. به این ترتیب که ممکن است مکمل خاصی را تجویز کرده و یا به منظور بهبود روند وزن گیری جنین تغییراتی را در رژیم غذایی شما ایجاد کند.

نکات ذکر شده در بالا می توانند در روند افزایش وزن جنین در بارداری موثر باشند. ولی با این حال توصیه می شود پیش از انجام هر کار ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

انتخاب مواد غذایی سالم و مغذی در بارداری برای اطمینان از روند سالم رشد و تکامل جنین در این دوران بسیار ضروری است. در این متن چند مورد از راه های افزایش وزن جنین در بارداری برای کمک به افزایش وزن جنین در مادران باردار ارائه شده است. ولی با این حال بهتر است پیش از هرگونه تغییر در برنامه غذایی با پزشک خود مشورت کنید. عمل به توصیه های پزشک نه تنها در گذراندن یک بارداری موفق بلکه در داشتن نوزادی سالم نیز به شما کمک خواهد کرد.

 https://parenting.firstcry.com/articles/how-to-increase-fetal-weight-during-pregnancy/

 

بیشتر بدانید:

1- وزن طبیعی جنین در هفته های مختلف بارداری (به همراه جدول و نمودار)

2- وزن گیری و تغذیه ی نوزاد ؛ راهنمای ماه به ماه

3- رشد جنین در سه ماهه سوم بارداری

4- وزن مناسب نوزاد هنگام تولد