The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوردن کلم بروکلی در بارداری آیا مجاز است؟

کلم بروکلی یکی از عالی ترین منابع غذایی است. این گیاه مغذی که به شکل درختچه و به رنگ سبز تیره می باشد از سبزیجات خانواده کلم محسوب شده و مزایای بی شمار آن در حفظ سلامت بدن کاملا شناخته شده است. کلم بروکلی صرفا یک ماده غذایی ساده نیست بلکه این گیاه از سرشارترین منابع ویتامین ها، مواد معدنی و همچنین انواع آنتی اکسیدان ها به شمار می رود. ضمن آنکه کلم بروکلی دارای طیف گسترده ای از خواص درمانی از جمله پیشگیری از انواع سرطان ها است. در ادامه این متن درمورد فواید خوردن کلم بروکلی در بارداری با شما گفت و گو خواهیم کرد.

 آیا خوردن کلم بروکلی در بارداری مجاز است؟

آیا از اینکه مصرف کلم بروکلی چگونه می تواند به فرایند بارداری شما کمک کند در تعجبید؟ بله، در واقع مصرف کلم بروکلی با فوائد بسیاری بر سلامت مادر و جنین همراه است. با مطالعه متن حاضر می توانید با فوائد بی شمار مصرف کلم بروکلی در این دوران آشنا شوید.

ده خاصیت خوردن کلم بروکلی در بارداری

  • پیشگیری از یبوست: یبوست از جمله عوارض ناخوشایندی است که بسیاری از مادران باردار آن را در این دوران تجربه می کنند. مصرف مکمل های آهن، تغییرات گسترده هورمونی و همچنین تغییر در متابولیسم بدن در دوران بارداری با تاثیر بر سیستم گوارش می تواند باعث کند شدن حرکات روده شود و این در حالی است که کلم بروکلی دارای مقادیر بسیاری از هر دو نوع فیبر محلول و نامحلول در آب است. مصرف کافی فیبر در این دوران با حفظ آب بدن می تواند باعث تحریک حرکات روده و در نتیجه پیشگری از بروز یبوست در مادران باردار شود.
  • پیشگیری از کم خونی: کلم بروکلی منبعی سرشار از آهن و اسید فولیک است. بله، درست است که شما هر دو را از طریق مصرف مکمل ها در این دوران دریافت می کنید؛ ولی با این حال در صورت مصرف مقادیر زیاد کلم بروکلی در رژیم غذایی خود می توانید در مورد ضرورت مصرف مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید.
  • کنترل دیابت بارداری: دیابت بارداری یکی از مشکلات مهم این دوران شمرده می شود. علت رخ دادن این عارضه این است که بدن قادر به تولید انسولین کافی نبوده و در نتیجه سطح گلوکز خون نسبت به حالت طبیعی افزایش می یابد. در حالیکه کلم بروکلی توانایی تنظیم قند خون را داشته و می تواند بخشی از نیاز شما به انسولین را در این دوران برطرف کند.
  • محافظت از پوست در برابر امواج مضر: خوردن کلم بروکلی در بارداری برای سلامت پوست بسیار مفید است. این گیاه مغذی دربردارنده بسیاری از ویتامین های موثر در سلامت پوست از جمله ویتامین های A، E، B و K می باشد. از این رو مصرف آن در حفظ شادابی و طراوت پوست در دوران بارداری بسیار موثر است. از سویی دیگر محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) نیز از دیگر خواص مهم و شناخته شده کلم بروکلی به شمار می رود.
  • استحکام و تقویت استخوان ها: دوران بارداری به دلیل تغییرات گسترده هورمونی بیش از سایر مواقع مادران را مستعد ابتلا به مشکل پوکی استخوان می کند. و این در حالی است که مصرف کلم بروکلی به دلیل دارا بودن املاحی از قبیل کلسیم، منیزیوم، روی و فسفر در حفظ سلامت و تقویت استخوان ها بسیار موثر است.
  • تقویت سیستم ایمنی بدن: مسلما ابتلا به عفونت ها در دوران بارداری برای هیچ مادری خوشایند نیست. به خصوص آن دسته از بیماری هایی که بر روند رشد و سلامت جنین نیز تاثیر می گذارند. مصرف کلم بروکلی در این دوران باعث بهبود و ارتقاء سیستم ایمنی بدن و در نتیجه پیشگیری از ابتلا به بیماری ها در مادر و جنین خواهد شد.
  • بهبود قدرت بینایی: بتاکاروتن موجود در کلم بروکلی علاوه بر بهبود سیستم ایمنی بدن در تقویت بینایی نیز بسیار موثر است. در واقع ویتامین A که در این گیاه مغذی به وفور یافت می شود تاثیر شگرفی بر سلامت چشم ها دارد. به این ترتیب مصرف کلم بروکلی در دوران بارداری می تواند در برابر ابتلا به انواع عفونت های چشمی از شما محافظت کند.
  • پیشگیری از ابتلا به سرطان: شاید این مساله کمی عجیب به نظر برسد ولی در واقع ترکیبات شیمیایی به نام فیتوکمیکال که در کلم بروکلی به وفور یافت می شوند دارای اثرات ضد سرطانی شناخته شده ای هستند. بنابراین با برخورداری از یک رژیم غذایی سرشار از کلم بروکلی در دوران بارداری می توانید خود و فرزند آینده تان را نه تنها در این دوران بلکه در تمام طول زندگی از ابتلا به انواع سرطان ها محافظت کنید.
  • پیشگیری از آلرژی: ویتامین C موجود در کلم بروکلی دارای خواص ضد آلرژی است. از این رو خوردن کلم بروکلی در بارداری در کاهش یا از میان بردن علائم آلرژی و همچنین باز کردن گرفتگی های سینوسی بسیار موثر است. البته باید دقت کنید که کلم بروکلی در مواردی اندک می تواند باعث ایجاد حساسیت شود. بنابراین چنانچه پس از مصرف متوجه بثورات جلدی و یا هر نوع مشکل دیگری در خود شدید بهتر است از ادامه مصرف آن خودداری کنید.
  • حفظ سلامت بارداری: به طور کلی با خوردن کلم بروکلی در بارداری می توان از بسیاری از عوارض و مشکلات احتمالی بارداری از جمله دیابت حاملگی، پوکی استخوان، کم خونی و غیره پیشگیری کرد. همچنین این گیاه حاوی بسیاری از املاح معدنی و ویتامین های ضروری دوران بارداری است و در نهایت اینکه کلم بروکلی از غنی ترین منابع فولات به شمار می رود که مصرف آن در پیشگیری از بروز ناهنجاری های سیستم عصبی در جنین نقشی بسیار مهم و اساسی دارد.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا مصرف کلم برگ در بارداری بی خطر است؟

2- ارزش غذایی و فواید کلم برگ برای سلامتی

3- خوردن شلغم در بارداری،فواید و تاثیرات جانبی آن چیست؟

4-  3 دلیل خوب برای مصرف سبزیجات در دوران بارداری