The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن چیست؟

آیا نوزادتان هر بار موقع خوردن شیر کلافه و بی قرار است و بدنش را پیچ و تاب می دهد؟ آیا گریه های نوزادتان شیردهی به او را دشوار می کند؟ مسلما این وضعیت علاوه بر ناراحتی نوزاد برای مادر نیز بسیار آزاردهنده است. احتمالا می خواهید بدانید که علت پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن چیست و چه عواملی سبب پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن می شوند.

پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن

نوزاد من همیشه در هنگام شیردهی به خصوص در اواخر روز بی قراری کرده و پس از چند دقیقه شروع به پیچ خوردن می کرد. این کار او باعث طولانی شدن زمان شیردهی می شد و من واقعا نمی توانستم بفهمم که کجای کارم اشتباه است. من همیشه خود را مقصر می دانستم و دائم از خودم می پرسیدم که کجای کارم اشتباه است؟ و حتی گاهی تصور می کردم که شاید نوزاد طعم شیرم را دوست ندارد! به این ترتیب من شروع به تحقیق در مورد علت پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن کردم و در پایان فهمیدم که عوامل زیادی وجود دارند که می توانند باعث گریه و ناراحتی و پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن شوند. من در متن حاضر حاصل یافته های خود را با شما به اشتراک می گذارم تا از این طریق به شما نیز در یافتن علت گریه های نوزادتان کمک کنم.

علت پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن چیست؟

1- مشکل در گرفتن سینه مادر

شیردادن به نوزادی که در حال گریه و بی قراری است کار دشوار و چالش برانگیزی است. نوزاد در هنگام گریه صرف نظر از علت آن که ممکن است خستگی زیاد، تحریک پذیری بیش از حد و یا فقط احساس گرسنگی باشد قادر به گرفتن سینه مادر نخواهد بود.

راهکار پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن

شیردهی را هنگامی انجام دهید که نوزاد در وضعیت آرام و نسبتا راحتی قرار دارد. به عبارت دیگر پیش از آنکه نوزاد بیش از حد گرسنه شده و شروع به گریه کند شیردهی به او را آغاز کنید. نسبت به بروز علائم زودرس گرسنگی نوزاد مانند نق زدن، لیسیدن لب ها، مکیدن انگشتان دست، چسبناک بودن زبان و یا بیدار شدن او از خواب هوشیار باشید. در واقع گریه آخرین علامت گرسنگی نوزاد است.

پیچیدن نوزاد در یک قنداق، در آغوش گرفتن، کم کردن نور چراغ و شیردهی در یک محیط ساکت و بی صدا می تواند در توقف گریه و آرام کردن نوزاد بسیار موثر باشد.

علاوه بر آن می توانید چند قطره از شیر خود را بر روی سینه بچکانید تا از این طریق نوزاد را تحریک به گرفتن سینه کنید. طعم و بوی شیر می تواند باعث تحریک نوزاد به خوردن شیر شود. همچنین گاهی تغییر موقعیت و یا تعویض پستان ها نیز در تشویق نوزاد به گرفتن سینه موثر واقع می شود.

2- نیاز نوزاد به آروغ گیری

نوزاد در صورت نیاز به آروغ زدن اغلب گریه و بی قراری کرده و از گرفتن سینه مادر امتناع می کند. تند بودن جریان شیر مادر یکی از دلایل تشدید این مشکل به شمار می رود. همچنین شیردادن به نوزاد در هنگام گرسنگی شدید نیز باعث مکیدن سریع تر پستان توسط نوزاد و در نتیجه بلعیدن مقداری هوا همراه با جریان شیر می شود.

راهکار پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن

نوزادانی که شیردهی پستانی می شوند در مقایسه با نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می شوند نیاز کمتری به آروغ گیری دارند. ولی با اینحال صرف نظر از نوع تغذیه نوزاد ورود هوای اضافه به معده باعث ایجاد درد و نفخ و لزوم آروغ گیری نوزاد خواهد شد.

در صورت گریه و بی قراری و پیچیدن نوزاد به خود شیردهی را متوقف کرده و نوزاد خود را آروغ گیری نمایید. ادامه شیردهی به نوزاد در حال گریه باعث می شود که هوای بیشتری وارد معده نوزاد شده و مشکل نفخ شدیدتر شود. این امر در نهایت استفراغ و بالا اوردن شیر در نوزاد را به دنبال خواهد داشت. بهترین کار این است که حتی با وجود آرام به نظر رسیدن نوزاد او را در حین شیردهی آروغ گیری کنید. سعی کنید این کار را در هنگام تعویض پستان ها و یا زمانی که نوزاد نوک پستان را رها می کند انجام دهید.

سایر علل پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن

در متن حاضر به برخی از اصلی ترین دلایل پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن پرداخته شد و اما دلایل دیگری نیز وجود دارند که می توانند باعث پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن شوند. در ادامه به برخی از مهمترین این دلایل اشاره می شود:

• ترجیح یک سینه به سینه دیگر: ممکن است جریان شیر مادر در یک پستان بهتر از پستان دیگر باشد. از تمایل نوازاد به گرفتن یک پستان و بی قراری او در هنگام عرضه پستان دیگر می توان به راحتی به وجود این مساله پی برد.

• دندان در آوردن: رویش دندان در برخی از نوزادان باعث درد و ناراحتی در لثه ها و در نتیجه بی قراری آنها در حین مکیدن شیر می شود. نوزاد اغلب در حین مکیدن شیر نوک پستان را در میان لثه های خود فشرده و شما می توانید رویش دندان را بر روی لثه های او احساس کنید. لازم به ذکر است که نوزاد با انجام اینکار در تلاش برای تسکین درد لثه ها بوده و قصد آسیب رساندن به مادر را ندارد.

• پر بودن معده: گریه و بهانه گیری نوزاد در پایان وعده های شیردهی می تواند به معنای دریافت شیرکافی و پر بودن معده نوزاد باشد. برای اطمینان از این مساله پس از گذشت چند دقیقه بار دیگر سینه خود را به نوزاد عرضه کرده و در صورت امتناع نوزاد از گرفتن آن شیردهی به او را متوقف کنید.

• نیاز به احساس آرامش: گاهی معده نوزاد کاملا پر بوده و فقط برای احساس آرامش سعی در مکیدن سینه مادر دارد در حالیکه جریان شیر در حین مکیدن سینه باعث ناامیدی او می شود. در این شرایط می توانید انگشت تمیز خود و یا یک پستانک را برای مکیدن در اختیار نوزاد قرار دهید.

• ابتلا به برفک دهان: برفک نوعی عفونت قارچی است که می تواند دهان نوزاد و نوک پستان های مادر را مبتلا سازد. ابتلا نوزاد به برفک دهان شیرخوردن را برای او سخت و دشوار کرده و باعث بهانه گیری و پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن می شود. در صورت ابتلا نوزاد به این عارضه در اولین فرصت به یک پزشک متخصص اطفال مراجعه نمایید.

• ابتلا به سرماخوردگی: ابتلا نوزاد به سرماخوردگی تنفس و مکیدن همزمان شیر را برای او دشوار می سازد. در این شرایط گرفتگی بینی نوزاد و تلاش او برای تنفس باعث می شود که او با بی قراری دائما سینه مادر را رها کند. برای رفع مشکل پیش از تغذیه بینی نوزاد را تمیز کرده و یا از یک پزشک متخصص اطفال راهنمایی بگیرید.

• آلرژی غذایی: افزودن یک ادویه خاص به وعده شام اگرچه باعث لذیذ شدن بسیار آن می شود ولی از سویی دیگر ممکن است موجب ناراحتی نوزاد شود. غذاهای مصرفی مادر وارد شیر او شده و ممکن است نوزاد تغییرات ایجاد شده در طعم و بوی شیر مادر را دوست نداشته باشد. به طور کلی مادر باید از مصرف مواد غذایی عامل حساسیت در نوزاد اجتناب کند.

• ریفلاکس نوزاد: ریفلاکس نوزاد هنگامی رخ می دهد که محتویات معده نوزاد به مری بازمی گردد. این عارضه در نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند شیوع کمتری دارد. ابتلا به ریفلاکس گوارشی معمولا با گریه و ناراحتی نوزاد در حین تغذیه همراه است. در صورت ابتلا نوزاد به این عارضه در اولین فرصت به یک پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید. اگرچه دلایل زیادی برای پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن وجود دارد ولی با این حال باید به خاطر بسپارید که بدخلقی در نوزادان امری کاملا طبیعی به شمار رفته و الزاما نباید علت آن را در شیردهی جستجو کنید.

گاهی اوقات برقراری تماس پوست با پوست با نوزاد، به حمام بردن و یا بیرون بردن نوزاد برای تماشای مناظر جدید می تواند در تسکین یا رفع گریه های او موثر باشد. همچنین توصیه می شود شیردهی به نوزاد را به زمانی موکول کنید که او در وضعیت آرام و نسبتا راحتی قرار دارد.

هر روز با روز دیگر فرق داشته و هر وعده شیردهی با وعده دیگر متفاوت است بنابراین مراقب باشید که از ادامه روند شیردهی پستانی به نوزاد خود ناامید و سرخورده نشوید. داشتن پشتکار شرط اصلی موفقیت است. بنابراین به محض یافتن علت پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن می توانید نسبت به رفع و پیشگیری از آن اقدام کنید.

در پایان امیدواریم مطالعه این متن در یافتن علت پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن و ارائه راهکارهایی مناسب دررفع این مشکل موثر واقع شده و از خواندن آن لذت کافی برده باشید. 

مطالعه بیشتر:

1- گریه نوزاد هنگام شیرخوردن به چه علت است؟

2- آرام کردن نوزاد هنگام شیر خوردن چگونه است؟

3- به خواب رفتن نوزاد هنگام شیردهی به چه علت است؟

4- شیردهی به نوزاد نارس ،شروع،نحوه و دفعات شیردهی به نوزاد نارس

?پرسش و پاسخ های پیچ خوردن نوزاد هنگام شیر خوردن

برای حل مشکل پیچ خوردن نوزاد حین شیر خوردن چه کنیم؟

شیردهی را هنگامی انجام دهید که نوزاد در وضعیت آرام و نسبتا راحتی قرار دارد. به عبارت دیگر پیش از آنکه نوزاد بیش از حد گرسنه شده و شروع به گریه کند شیردهی به او را آغاز کنید. نسبت به بروز علائم زودرس گرسنگی نوزاد مانند نق زدن، لیسیدن لب ها، مکیدن انگشتان دست، چسبناک بودن زبان و یا بیدار شدن او از خواب هوشیار باشید. در واقه گریه آخرین علامت گرسنگی نوزاد است.

چیکار کنیم نوزاد حین شیر خوردن پیچ و تاب نخورد؟

پیچیدن نوزاد در یک قنداق، در آغوش گرفتن، کم کردن نور چراغ و شیردهی در یک محیط ساکت و بی صدا می تواند در توقف گریه و آرام کردن نوزاد بسیار موثر باشد.

بچم سینمو نمیگیره چیکار کنم؟

علاوه بر آن می توانید چند قطره از شیر خود را بر روی سینه بچکانید تا از این طریق نوزاد را تحریک به گرفتن سینه کنید. طعم و بوی شیر می تواند باعث تحریک نوزاد به خوردن شیر شود. همچنین گاهی تغییر موقعیت و یا تعویض پستان ها نیز در تشویق نوازاد به گرفتن سینه موثر واقع می شود.

بچم موقع شیر خوردن مدام به خودش می پیچه و زور میزنه چیکار کنم؟

در صورت گریه و بی قراری و پیچیدن نوزاد به خود شیردهی را متوقف کرده و نوزاد خود را آروغ گیری نمایید. ادامه شیردهی به نوزاد در حال گریه باعث می شود که هوای بیشتری وارد معده نوزاد شده و مشکل نفخ شدیدتر شود. این امر در نهایت استفراغ و بالا اوردن شیر در نوزاد را به دنبال خواهد داشت. بهترین کار این است که حتی با وجود آرام به نظر رسیدن نوزاد او را در حین شیردهی آروغ گیری کنید. سعی کنید این کار را در هنگام تعویض پستان ها و یا زمانی که نوزاد نوک پستان را رها می کند انجام دهید.

منبع: momlovesbest