اسم آمپول برای پسر دار شدن یا آمپول پسر زایی چیست؟

اینکه بتوان باردار شد، آن هم به صورتی که جنسیت بچه دقیقا همان چیزی باشد که می خواهیم، یکی از شیرین ترین و مهم ترین اتفاقات ممکن است. این مساله به قدری برای بعضی از زوجین اهمیت دارد، که به سراغ روش های تعیین جنسیت پیش از بارداری می روند. یکی از این راهکارها، دریافت دارو به شکل قرص و آمپول، برای تنظیم زمان تخمک گذاری است. اگر دوست دارید تا در این مورد بیشتر بدانید و با اسم آمپول برای پسر دار شدن آشنا شوید، خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

آمپول پسر زایی

شاید در گذشته هیچکس حتی فکر هم نمی کرد روزی از راه برسد که زوجین قبل از بچه دار شدن بتوانند در مورد جنسیت فرزند آینده خود تصمیم گیری کنند و درست به همین دلیل در آن زمان، گاهی اوقات یک خانواده برای داشتن فرزندی با جنسیت خاص، بارها و بارها بچه دار می شدند تا بلکه به آرزو و خواسته خود برسند. اما حالا و به لطف پیشرفت های روزافزون در علم پزشکی، می توان از روش های متعدد بهره گرفت و برای دختر دار شدن و یا پسر دار شدن بسته به دلخواه و تمایل، برنامه ریزی کرد.

به صورت خلاصه، این روش ها عبارت هستند از:

- روش های کمک باروری مانند آی وی اف (IVF) وآی یو آی (IUI): آی وی اف تنها روشی است که در تعیین جنسیت پیش از بارداری، موفقیت و ضمانت صد در صد دارد. البته آی یو آی نیز تا حد بسیار زیادی شانس بچه دار شدن با جنسیت دلخواه را بالا می برد. باید در نظر داشت که هر دوی این روش ها به نسبت زمانبر بوده و هزینه زیادی لازم دارند.

- ترکیب روش های تعیین جنسیت به کمک تغذیه، زمان بندی نزدیکی با روز تخمک گذاری و آماده سازی محیط واژن: اگرچه هر یک از این اقدامات به تنهایی شانس بچه دار شدن با جنسیت دلخواه را بالا می برند، اما در همراهی با یکدیگر بسیار موفق تر عمل کرده و می توانند به زوجین کمک کنند تا به خواسته خود یعنی تعیین جنسیت پیش از بارداری دست پیدا کنند. شانس موفقیت با این دسته از روش ها، صد در صد نیست، اما به دلیل هزینه کم و روش اجرای آسان، بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

- استفاده از داروها: در علم داروشناسی، هنوز هیچ دارویی که بتوان تنها با هدف پسر دار و یا دختر دار شدن، آن را مصرف کرد، کشف نشده است اما گاهی اوقات با دریافت بعضی از داروها می توان به صورت غیرمستقیم شرایط را به گونه ای مهیا کرد که شانس بچه دار شدن با یک جنسیت خاص بالا برود. یکی از این اقدامات، تزریق آمپول برای تحریک رشد تخمک ها و کمک به وقوع تخمک گذاری است تا شما بتوانید با تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری، فاصله میان این اتفاق را با ارتباط جنسی و اقدام به بارداری، تنظیم کنید. به صورت کلی نزدیکی در روز تخمک گذاری و یا با فاصله کمتر از 24 ساعت از آن، شانس پسر دار شدن را تا حد بسیار زیادی بالا برده و اگر فاصله نزدیکی با تخمک گذاری، بیشتر از 24 ساعت شود، احتمال دختر دار شدن افزایش پیدا می کند. همچنین تحقیقات و تجربه پزشکان بیانگر این است که بعضی از داروها، ممکن است با تغییر PH یعنی اسیدی یا قلیایی بودن محیط بدن و یا دلایل دیگر، شانس دختر یا پسر شدن جنین را بالا ببرند. به عنوان مثال، قرص کلومیفن یکی از داروهای کمک باروری است که با مصرف آن احتمال دختر دار شدن چندین برابر می شود.

آمپول پروژسترون برای پسر دار شدن

در روش های تعیین جنسیت پیش از بارداری، آمپول پروژسترون هیچ نقش و جایگاهی ندارد و نمی تواند شانس پسر دار شدن و یا بالعکس دختر دار شدن را افزایش دهد. اما از آنجا که نام پروژسترون همواره با مسئله تغییر جنسیت گره خورده است، بسیاری از مادران این طور فکر می‌کنند که شاید با تزریق آمپول پروژسترون بتوانند کاری کنند تا جنسیت فرزندشان تغییر کرده و پسر شود و یا حتی در مواردی برخی گمان می کنند که با تزریق آمپول پروژسترون در طی بارداری، جنین ممکن است دوجنسه شود.

در پاسخ به این ابهامات باید بگوییم که این مساله صرفاً یک تصور غلط و نادرست است! تزریق آمپول پروژسترون در طی بارداری هیچ تاثیری بر روی جنسیت جنین نداشته و نمی تواند جنسیت را که یک مسئله ژنتیکی است، تغییر دهد. بنابراین اگر باردار هستید و پزشکتان برای جلوگیری از سقط آمپول پروژسترون تجویز کرده است، با خیال راحت آن را تزریق کنید و اگر هم به دنبال یک جنسیت خاص هستید، باید این واقعیت را بپذیرید که آمپول پروژسترون برای پسر دار شدن بی فایده بوده و بنابراین بی‌دلیل آن را تزریق نکنید. خصوصاً در طی بارداری که از همان ابتدای به هم پیوستن اسپرم و تخمک یعنی لقاح و تشکیل نطفه، جنسیت جنین تعیین شده و دیگر با هیچ روشی در دنیا نمی‌توان آن را تغییر داد.

آمپول سینال اف برای پسر دار شدن

یکی از شایعات و باورهای رایج در میان خانم ها این است که تزریق آمپول سینال اف می تواند شانس پسر دار شدن را افزایش دهد. اما آیا این باور حقیقت دارد؟ قبل از پاسخ دادن به این سوال، بهتر است کمی بیشتر با این فرآورده دارویی آشنا شوید.

آمپول سینال اف (Cinnal - F)، نام تجاری فرآورده دارویی است که فولیتروپین آلفا (Follitropin alfa) نام داشته و در واقع حاوی هومون محرکه فولیکولی FSH است که به روش نوترکیبی دی ان ای (DNA) تولید شده است. هدف از تجویز سینال اف به عنوان یک دارو از خانواده گنادوتروپین ها، کمک به رشد و بزرگ شدن تخمک ها و در نتیجه وقوع تخمک گذاری در زنانی است که در این موارد دچار مشکل هستند و یا تحت درمان با آی وی اف و آی یو آی قرار دارند. به علاوه آمپول سینال اف برای آن دسته از مردانی که به دلیل پایین بودن سطح هورمون های جنسی، از پایین بودن تعداد اسپرم ها رنج می برند، نیز تجویز شده و با تحریک تولید اسپرم ها، ناباروری را در این آقایان درمان می کند.

با وجود این مزایا، هیچ شاهد و مدرک معتبری که نشان دهد می توان از آمپول سینال اف برای پسر دار شدن کمک گرفت، وجود ندارد. البته شاید به صورت غیرمستقیم، از یک سو با تنظیم زمان تخمک گذاری و در نتیجه برنامه ریزی برای نزدیکی و از سوی دیگر، با افزایش تعداد اسپرم های سالم، بتوان به پسر دار شدن امیدوار بود، اما این مساله دلیل محکم و موجهی برای تزریق آمپول سینال اف برای پسر دار شدن نبوده و تنها افرادی باید این فرآورده دارویی را دریافت کنند، که از نظر پزشکی واقعا به آن احتیاج داشته و بدون آن، بچه دار نمی شوند.

قیمت آمپول برای تعیین جنسیت

قیمت فرآورده های دارویی بسته به کارکرد و دوز آن ها در بازار متفاوت است و از آنجا که آمپول برای تعیین جنسیت به طور ویژه وجود ندارد، قیمت مشخصی نیز نمی توان تعریف کرد.

برای پسر زایی رژیم بهتره یا آمپول؟

دریافت رژیم غذایی، عارضه جانبی جدی و خطری را به همراه نداشته، آسان است و هزینه کمتری را می طلبد. اما در مقابل، شانس موفقیت چندان بالایی ندارد. در مقابل، آمپول برای پسر دار شدن با هدف تحریک تخمک گذاری و یا کمک به تولید اسپرم ها، اگر در حین انجام روش های کمک باروری مانند آی وی اف و آی یو آی تزریق شود، شانس رسیدن به جنسیت دلخواه را تا حد بسیار قابل توجهی بالا می برد، اما باید عوارض جانبی احتمالی، هزینه و همچنین زمانبر بودن این پروسه ها را نیز در نظر گرفت. بنابراین با توجه به اینکه هر کدام از این روش ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند، نمی توان گفت که کدام یک از آن ها بهتر هستند و انتخاب میان آن ها، وابسته به شرایط زوجین و نظر پزشک است و در نهایت، فراموش نکنید که هیچ آمپول پسرزایی ویژه ای در حال حاضر در علم پزشکی وجود نداشته و از آنجا که داروها، می توانند عوارض جانبی به همراه داشته باشند، هرگز نباید به صورت خودسرانه و بدون نظر پزشک برای چنین اهدافی از آن ها استفاده کنید.

مطالعه بیشتر:

پسر دار شدن و تغذیه مادر

روش تضمینی برای پسر دار شدن آیا وجود دارد؟

چیکار کنم بچم پسر بشه ،چگونه صد در صد پسردار شویم؟

رژیم غذایی برای پسر دار شدن، آیا رژیم غذایی خاصی وجود دارد؟

?پرسش و پاسخ های پسر دار شدن

دقیقترین روش پسر دار شدن کدام است؟

روش های کمک باروری مانند آی وی اف (IVF) وآی یو آی (IUI): آی وی اف تنها روشی است که در تعیین جنسیت پیش از بارداری، موفقیت و ضمانت صد در صد دارد

چگونه پسر دار شویم؟

با ترکیب روش های تعیین جنسیت به کمک تغذیه، زمان بندی نزدیکی با روز تخمک گذاری و آماده سازی محیط واژن. اگرچه هر یک از این اقدامات به تنهایی شانس بچه دار شدن با جنسیت دلخواه را بالا می برند، اما در همراهی با یکدیگر بسیار موفق تر عمل کرده و می توانند به زوجین کمک کنند تا به خواسته خود یعنی تعیین جنسیت پیش از بارداری دست پیدا کنند

آیا آمپول پروژسترون برای پسر دار شدن موثر است؟

در پاسخ به این ابهامات باید بگوییم که این مساله صرفاً یک تصور غلط و نادرست است! تزریق آمپول پروژسترون در طی بارداری هیچ تاثیری بر روی جنسیت جنین نداشته و نمی تواند جنسیت را که یک مسئله ژنتیکی است، تغییر دهد

آیا آمپول سینال اف برای پسر دار شدن موثر است؟

هیچ شاهد و مدرک معتبری که نشان دهد می توان از آمپول سینال اف برای پسر دار شدن کمک گرفت، وجود ندارد. البته شاید به صورت غیر مستقیم، از یک سو با تنظیم زمان تخمک گذاری و در نتیجه برنامه ریزی برای نزدیکی و از سوی دیگر، با افزایش تعداد اسپرم های سالم، بتوان به پسر دار شدن امیدوار بود، اما این مساله حتمی نیست.