The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری و زمان مصرف قرص ضد بارداری

امروزه یکی از روش های رایج جلوگیری از حاملگی مصرف قرص ال دی است. این قرص ها انواع بسیار زیادی دارد که با نام های گوناگون به بازار عرضه می شوند. در این میان قرص های ضد بارداری ترکیبی جایگاه ویژه ای دارند. در این مطلب قصد داریم درمورد طریقه مصرف قرص ضد بارداری، زمان مصرف قرص ضد بارداری، مصرف قرص ال دی در دوران قاعدگی و ... با شما گفت و گو کنیم.

قرص ضد بارداری ترکیبی چیست؟

به طور کلی دو نوع قرص پیشگیری از بارداری وجود دارد - قرص های ترکیبی که حاوی هورمون های استروژن و پروژستوژن است و مینی پیل که فقط پروژسترون دارد. هر دوی آنها باید به صورت روزانه و با نسخه پزشک مصرف شوند و در صورت استفاده صحیح روش بسیار مؤثری برای جلوگیری از بارداری به شمار می آیند.

قرص که با نام قرص ترکیبی یا قرص ضدبارداری خوراکی نیز شناخته می شود، یک ورقه قرص حاوی دو هورمون استروژن و پروژستوژن است که باید روزانه مصرف شود. هورمونهای موجود در این قرص شبیه هورمونهایی هستند که در تخمدانها تولید می شوند.

قرص ضد بارداری چقدر تاثیر دارد؟

در صورت استفاده صحیح، قرص حداقل تا 99 درصد در جلوگیری از بارداری موثر است. اما با در نظر گرفتن درصدی خطا می توان تا 93 درصد آن را مؤثر دانست.

چه عواملی عملکرد قرص ضد بارداری را مختل می سازند؟

در صورت بروز هر یک از عوامل زیر ممکن است کارآیی قرص کاهش یابد:

 • قرص به طور کلی فراموش شده یا با 24 ساعت تاخیر مصرف شود؛
 • تا سه ساعت بعد از مصرف آن استفراغ کنید؛
 • اسهال بسیار شدیدی داشته باشید؛
 • داروهای شیمیایی یا طبیعی مصرف کنید. پزشک را در جریان داروهایی که مصرف می کنید، قرار دهید.

طریقه مصرف قرص ضد بارداری

فرق نمی کند به چه دلیل می خواهید قرص ضد بارداری بخورید. طریقه مصرف قرص ضد بارداری برای پریود نشدن، با طریقه مصرف قرص ضد بارداری برای کیست و یا مصرف آن صرفا برای جلوگیری از بارداری یکی بوده و باید طبق دستورالعمل انجام شود. نکته بسیار مهم درمورد زمان مصرف قرص ضد بارداري این است که این قرص ها باید هر روز و در زمان مشخص استفاده شود. برندهای مختلف قرص در بازار وجود دارد. بیشتر آنها در بسته 28 تایی عرضه می شوند و شامل قرص هورمونی و قرص بی اثر هستند. بهترین قرص ضد بارداری برای شما را پزشک تعیین می کند.

 • اولین قرص را در روز پنجم قاعدگی خود مصرف می کنید.
 • مصرف قرص را ادامه می دهید تا یک بسته تمام شود. 
 • سپس یک هفته هیچ قرصی نمی خورید.
 • بعد از یک هفته (فرقی نمی کند که قاعدگی آغاز شده یا نه) بسته بعدی را شروع می کنید.

در دوره هفت روزه که قرص بی اثر مصرف می کنید، معمولا قاعدگی رخ می دهد. می توانید در این هفت روز، قرص بی اثر را قطع کنید و بعد از پایان قاعدگی دوباره روزی یکبار طبق روال گذشته، قرصهای هورمونی را ادامه دهید.

مصرف قرص ضد بارداری در زمان پریود

 مصرف قرص ضد بارداری در دوران پریودی آغاز می شود. درواقع شما باید از روز پنجم قاعدگی مصرف قرص را آغاز کنید. به یاد داشته باشید که منظور از روز پنجم قاعدگی پنجمین روز بعد از شروع کامل خونریزی است و روزهای لکه بینی قبل از قاعدگی محاسبه نمی شود.

بهترین قرص ضد بارداری چیست؟

برندهای مختلف قرص ضد بارداری که در بازار وجود دارد، با وجود تشابهات بسیار زیاد در برخی ترکیبات و حتی کیفیت ها، با هم کمی متفاوت است. بنابراین تنها کسی که می تواند شما را به بهترین شکل راهنمایی کند متخصص زنان و یا ماما است. از او درمورد مناسب ترین گزینه و همچنین زمان استفاده از قرص ضد بارداری سوال کنید.

مکانیسم عمل قرص ال دی چگونه است؟

این قرص ها مانع از آزاد شدن تخمک از تخمدان می شوند و نیز با غلیظ کردن مایع مخاطی دهانه رحم از ورود اسپرم به رحم ممانعت به عمل می آورند.

وقتی برای اولین بار یا بعد از یک وقفه کوتاه، مصرف قرص را آغاز می کنید، 12 روز زمان می برد تا قرص بتواند از بارداری جلوگیری کند. اثربخشی قرص به این بستگی دارد که مصرف آن با قرص هورمونی شروع شود یا بی اثر. در هر حال بهتر است بهترین طریقه مصرف قرص ضد بارداری را از پزشک بپرسید.

قیمت قرص ضد بارداری

پزشک قرص مناسب را نسخه می کند و شما می توانید آن را در هر داروخانه ای بپیچید. برندهای مختلف از نظر قیمت با یکدیگر تفاوت دارند.

اگر  مصرف قرص ضد بارداری فراموش شود، چه باید کرد؟

در صورت فراموشی مصرف قرص:

 • قرص فراموش شده را در اسرع وقت مصرف کنید، این بدان معناست که برخی مواقع ممکن است دو قرص در یک روز مصرف شود؛
 • اگر دو شب مصرف را فراموش کردید در دو شب بعدی به جای یک قرص، دو قرص بخورید.
 • اگر سه شب فراموش کردید تا زمان قاعدگی باید از کاندوم استفاده کنید.
 • به طور کلی اگر هفت روز قبل از فراموشی قرص، رابطه جنسی بدون کاندوم داشتید، باید از روشهای پیشگیری اورژانسی استفاده کنید یا قرصهای بی اثر را کنار بگذارید، دوباره بسته جدیدی قرص تهیه کرده و مصرف قرص را در زمان مناسب از سر بگیرید.

قرص ضد بارداری اورژانسی، مدت زمان تاثیر قرص اورژانسی

قرص‌های پیش‌گیری اضطراری که در اصطلاح قرص اورژانسی نیز نامیده می‌شوند، قرص‌هایی هستند که از لقاح و تخمک‌گذاری جلوگیری می‌کنند. این قرص ها با برندها و دستورالعمل های متفاوت در بازار وجود دارند اما بسیاری از آنها اگر در ۷۲ ساعت (سه روز) پس از مقاربت مصرف شوند، از بارداری جلوگیری می کنند. این قرص‌ها به‌علت داشتن مقادیر زیاد هورمون، اثر ضد بارداری خود را نشان می‌دهند. مصرف این قرص ها بعد از آمیزش جنسی، مخصوصا در ۲۴ ساعت اول اثر بیشتری خواهند داشت.

نکات مهم درمورد طریقه مصرف قرص ضد بارداری

* این قرص ها هیچ گونه مصونیتی در مقابل بیماری های مقاربتی و ایدز ایجاد نمی کنند؛ بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به بیماریهای منتقله جنسی استفاده از محافظی است که به صورت مانع عمل می کند مانند کاندوم که در انواع مردانه و زنانه در بازار وجود دارد.

* معمولا داروخانه ها مقادیر کم قرص را بدون نسخه می دهند، اما اگر نزدیک به اتمام قرص است، برای تمدید یا تجدید نسخه به پزشک مراجعه فرمایید. اگرچه این داروها باید با نسخه تهیه شوند اما در مواردی می توانید پاکت جعبه خالی را به داروخانه ببرید. بسیاری از کلینیک های خدمات بهداشتی و درمانی جامعه و برخی بیمارستانهای عمومی دارای کلینیک تنظیم خانواده، کلینیک بهداشت جنسی یا کلینیک بهداشت بانوان هستند که می توانید از آنها درمورد طریقه مصرف قرص ضد بارداری سوال کنید.

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/contraception-the-pill

 

بیشتر بدانید:

1- آیا مصرف قرصهای ضد بارداری در بارداری خطری برای جنین دارد؟

2- بارداری بعد از مصرف قرص ضد بارداری

3- آیا قرص اورژانسی باعث بارداری خارج از رحم می شود؟

4- بهترین روش پیشگیری از بارداری در دوران شیردهی به نوزاد