The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خواص موز برای زن باردار، خوردن موز در بارداری و زیبایی جنین

موز میوه ای است سرشار از مواد مغذی که بیشتر افراد خصوصا مادران باردار آن را دوست دارند. این میوه ارزشمند، در کشور ما تقریبا در تمامی فصول در دسترس است. در این مطلب قصد داریم تا درمورد خواص موز برای زن باردار با شما گفت و گو کنیم. بعلاوه می گوییم که آیا خوردن موز در بارداری می تواند سبب زیبایی جنین شود یا نه.

خواص موز برای زن باردار

در دوران هیجان انگیز بارداری، می‌بایست غذاهای سالم بخورید تا از رسیدن مواد مغذی مورد نیاز برای رشد جنین اطمینان یابید.

موز مواد معدنی و ویتامین‌های ضروری برای رشد جنین را فراهم می‌کند.

1- تقویت هموگلوبین:

طبق گفته انجمن ملی مبارزه با کم‌خونی، کمبود آهن بیشترین دلیل پایین آمدن سطح هموگلوبین است.

اغلب بانوان باردار از کم‌خونی رنج می‌برند زیرا سطح هموگلوبین خون معمولا پایین است. از دیگر خواص موز برای زن باردار این است که کمک می‌کند تا هموگلوبین در بدن افزایش پیدا کند و این امر باعث افزایش گلبول‌های قرمز خون می‌شود و از این‌ رو سطح هموگلوبین خون بالا می‌رود. این کار از بسیاری از مشکلات بارداری جلوگیری خواهد کرد.

 2- حالت تهوع و استفراغ را در دوران بارداری کاهش می‌دهد:

تهوع صبحگاهی در بانوان باردار شایع است. شاید از مهمترین خواص موز برای زن باردار این باشد که به میزان زیادی حالت تهوع صبحگاهی را کاهش می‌دهد و از تهوع و استفراغ جلوگیری می‌کند.

3- منبع غنی از اسید فولیک:

موز برای رشد مغز و ستون فقرات جنین لازم است. مصرف این میوه از کمبود اسید فولیک که موجب زایمان زودرس می‌شود جلوگیری می‌کند و از مشکلات هنگام تولد پیشگیری خواهد کرد.

4- تقویت انرژی:

موز به دلیل دارا بودن قندهای ساده مانند گلوکز، فروکتوز و ساکروز، سرشار از کربوهیدرات است و می‌تواند به راحتی در بدن بسوزد و انرژی فوری ایجاد کند.

5- کمک به رشد سیستم عصبی جنین:

از دیگر خواص موز برای زن باردار، تقویت رشد سیستم عصبی جنین است. موز منبغ غنی از ویتامین B6 قابل حل در آب است و برای رشد سیستم عصبی مرکزی جنین لازم است. مصرف منظم موز در سه ماهه اول بارداری برای رشد مغز و سیستم عصبی جنین مفید خواهد بود.

6- تقویت سیستم گوارشی:

موز در تامین فیبر غذایی و پتاسیم که از مواد معدنی ضروری هستند نقش دارد. هم فیبر و هم پتاسیم برای سیستم گوارشی مفید است و کمک می‌کند تا سیستم گوارشی عملکرد صحیحی داشته باشد. موز همچنین حاوی پکتین یا ژلاتین گیاهی است که به کارکرد طبیعی سیستم گوارش بدن کمک می‌کند.

 7- کمک به رشد استخوان‌ها:

موز منبغ غنی کلسیم است که برای استحکام استخوان‌های جنین و مادر ضروری است. کلسیم در تنظیم انقباض ماهیچه‌های بدن نیز نقش دارد.

8- پیشگیری از یبوست:

از دیگر خواص موز برای زنان باردار جلوگیری از یبوست است البته به شرطی که موز کاملا رسیده مصرف کنید. زیرا موزهای نرسیده بلعکس سبب یبوست خواهند شد. با مصرف موز رسیده نفخ معده کنترل می‌شود و شکم بهتر کار می‌کند. موز رسیده غنی از فیبر است و از این‌رو باعث اجابت مزاج می‌شود.

9- منبع غنی از آنتی‌اکسیدان است:

آنتی‌اکسیدان‌ها با آسیب رادیکا‌های آزاد در بدن مقابله و از آسیب سلولی جلوگیری می‌کنند.آنتی‌اکسیدان‌ها در بالا بردن سیستم ایمنی بدن جنین نقش مهمی ایفاء می‌کنند. 

10- افزایش اشتها:

تقویت اشتها از دیگر خواص موز برای زن باردار محسوب می شود. بانوان بارداری که از کم‌اشتهایی رنج می‌برند می‌توانند با مصرف موز به تقویت اشتها کمک کنند.

 خوردن موز در بارداری و زیبایی جنین

برخی از مادرها و مادر بزرگ ها اعتقاد دارند که خوردن موز در بارداری سبب زیبایی جنین می شود. اما از نظر علمی زیبایی جنین شما به مجموعه ژن هایی بستگی دارد که از شما و پدرش به ارث می برد.

 ایا موز باعث سقط جنین میشود؟

خیر. خوردن موز در بارداری به هیچ وجه با سقط جنین هیچ ارتباطی ندارد. 

 آیا خوردن شیرموز در بارداری مفید است؟

خوردن شیرموز در بارداری می تواند برای شما و جنین بسیار مفید باشد اما به شرط آنکه اولا: تازه بوده و در منزل تهیه شود، به یاد داشته باشید که شیرموز های آماده موجود در بازار سرشار از قند و مواد نگه دارنده هستد که هیچ یک برای شما و جنین مناسب نیست. ثانیا: اگر مشکل یبوست در بارداری دارید بهتر است زیاد سراغ شیر موز نروید. چراکه می تواند مشکل یبوست شما را شدیدتر کند.

 آیا خوردن موز در ماه آخر بارداری مفید است؟

خوردن موز در تمام بارداری برای شما و جنین مفید است. توجه داشته باشید که موز جزء میوه های پرکالری است و خوردن مقدار زیاد موز در بارداری نه تنها می تواند سبب یبوست شما شود، بلکه خطر افزایش بیش از حد وزن خصوصا در ماه های آخر را به دنبال دارد. بنابراین تعادل را درمورد خوردن موز در ماه آخر بارداری رعایت کنید.

بیشتر بدانید:

1- فواید و عوارض جانبی خوردن میوه خشک در دوران بارداری

2- بهترین میوه در دوران بارداری چیست و فواید مصرف میوه چیست؟

3- میوه کاکتوس در بارداری ، آیا خوردن آن مجاز است؟

4- ارزش غذایی و فواید میوه گیلاس

منبع: standardmedia.co.ke 

?پرسش و پاسخ های خوردن موز در بارداری

آیا موز سبب یبوست می شود؟

مصرف موز نرسیده سبب یبوست خواهد شد اما خوردن موز کاملا رسیده بر روی اجابت مزاج اثر مثبت دارد.

آیا خوردن شیرموز در بارداری مفید است؟

خوردن شیرموز در بارداری می تواند برای شما و جنین بسیار مفید باشد اما به شرط آنکه اولا: تازه بوده و در منزل تهیه شود، به یاد داشته باشید که شیرموز های آماده موجود در بازار سرشار از قند و مواد نگه دارنده هستد که هیچ یک برای شما و جنین مناسب نیست. تانیا: اگر مشکل یبوست در بارداری دارید بهتر است زیاد سراغ شیر موز نروید. چراکه می تواند مشکل یبوست شما را شدیدتر کند.

آیا خوردن موز در بارداری با زیبایی جنین ارتباط دارد؟

برخی از مادرها و مادر بزرگ ها اعتقاد دارند که خوردن موز در بارداری سبب زیبایی جنین می شود. اما از نظر علمی زیبایی جنین شما به مجموعه ژن هایی بستگی دارد که از شما و پدرش به ارث می برد.