The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درد لگن در بارداری خطرناک است وعلت درد لگن در این دوران چیست

کاملا به شما حق می دهیم که بعد از احساس کمی درد در لگن خصوصا در اولین ماه های بارداری بپرسید که آیا درد لگن در بارداری خطرناک است؟ از آنجا که یکی از نشانه های سقط جنین درد شدید در نواحی لگن، شکم و کمر است، بسیاری از مادران باردار از این دردها هراس دارند. در این مقاله قصد داریم علل گوناگون درد لگن در بارداری را برای شما شرح دهیم و بگوییم در چه مواردی درد لگن در بارداری خطرناک است.

آیا درد لگن در بارداری خطرناک است؟

گه گاهی بانوان در طی بارداری دچار مشکلات پیچیده ای می شوند که ممکن است منجر به ایجاد درد در لگن شود. اگر درد لگن شما با علائمی مانند تب و خون ریزی همراه شد، هرچه سریع تر با پزشک خود تماس بگیرید.

دلایل جدی تری نیز برای ایجاد درد لگن در بارداری وجود دارد که در این جا برخی از آنها را مطرح می کنیم:

سقط جنین Miscarriage

وقتی مادران باردار می پرسند که آیا درد لگن در بارداری خطرناک است یا خیر، درحقیقت ترس اصلی انها از مساله سقط جنین است. زیرا یک احتمال مهم برای کسی که در سه ماهه ی اول بارداری دچار درد شکم و لگن شده، سقط جنین می باشد. از سایر علائم سقط می توان به خون ریزی و انقباضات یا درد هایی اشاره کرد که ممکن است منظم و یا شبیه به قاعدگی باشند.

حاملگی خارج رحمی Ectopic pregnancy

حاملگی خارج رحمی زمانی ایجاد می شود که تخمک بارور شده در جایی خارج از رحم لانه گزینی کند. این لانه گزینی نابجا معمولا در بخش آمپول لوله های رحمی رخ می دهد که به آن حاملگی لوله ای می گویند.

اگر مادری دچار حاملگی خارج رحمی شود، مابین هفته های 6 تا 10 بارداری، دچار خونریزی و درد شدید در شکم و لگن می شود که ناشی از کشیدگی دیواره ی لوله ی رحمی است. افرادی که ریسک بالاتری برای حاملگی خارج رحمی دارند مانند کسانی که سابقه ی آن را در بارداری های قبلی خود دارند، کسانی که جراحی های شکم و لگن انجام داده اند، کسانی که از IUD به عنوان روش جلوگیری از بارداری استفاده می کنند و ... باید به درد لگن خود در طی این دوران توجه بیشتری داشته باشند.

 زایمان زودرس Preterm labor

اگر دچار کمردرد و دردهای لگن ریتمیک شده اید، ممکن است در معرض زایمان زودرس باشید. بر اساس بیانات دکتر Merrill Nach، قبل از 37 هفته وجود 4 درد (انقباض) یا بیشتر در طی یک ساعت که به مدت حداقل دو ساعت طول می کشد و با خالی کردن مثانه و استراحت کردن تسکین پیدا نمی کند، نشان می دهد که باید از نظر احتمال وقوع زایمان زودرس بررسی شوید.

 پره اکلامپسی Preeclamspia

این عارضه که با بالا بودن فشارخون و وجود پروتئین در ادرار مشخص می شود، در 5 تا 8 درصد از بانوان باردار رخ می دهد و در هر زمانی پس از هفته ی 20 ممکن است بروز کند. به همین علت است که دکتر شما در هر ویزیت فشار خونتان را چک می کند.

از آنجا که فشار خون بالا عروق رحمی را منقبض می کند و این عروق مسئول رساندن غذا و اکسیژن به جنین هستند، بنابراین ممکن است که پره اکلامپسی موجب اختلال در رشد جنین شود. همچنین پره اکلامپسی  احتمال دکلمان (کنده شدن) جفت را بالا می برد. زمانی که پره اکلامپسی شدید می شود، موجب تهوع، درد در قسمت بالای سمت راست شکم، اختلالات بینایی، سردرد و ورم خواهد شد.

اگر این علائم را در خود می بینید آرامش خود را حفظ کرده و با پزشکتان در این مورد گفت و گو کنید.

 مشکلات مربوط به جفت

جفت منبع اکسیژن و مواد غذایی برای جنین است. معمولاً در قسمت های بالایی رحم به دیواره چسبیده و نباید تا قبل از زایمان جدا شود. بر اساس آمار در یک مورد از هر 200 تولد، جفت از دیواره ی رحم کنده می شود این مسأله ی جدی که عمدتاً در سه ماهه ی سوم رخ می دهد همراه با یک درد بسیار شدید و تیرکشنده و افزایشی در شکم می باشد. همچنین ممکن است رحم سفت شده و خونریزی تیره همراه با لخته مشاهده شود.

فیبروم های رحم  Uterine Fibroid

فیبروم ها توده های غیرسرطانی رحم هستند که معمولا در سنین باروری ایجاد می شوند. هورمون های بارداری می تواند این توده ها را تحریک به رشد کنند که در برخی از موارد ممکن است آسیب رسان باشد. وقتی که یک فیبروم به سرعت رشد می کند، ممکن است سبب ایجاد اختلال در جریان خون و در نتیجه ایجاد درد شود. با کمک درمان های دارویی و جراحی می توان به راحتی از شر این توده ها خلاص شد.

پارگی رحم Uterine rupture

وقوع پارگی رحم شایع نیست، اما در موارد نادری خصوصاً زمانی که دارای برش سزارین قبلی بر روی دیواره ی رحم هستید، احتمال بروز آن وجود دارد. علائم ان شامل درد بسیار شدید و تیر کشنده در محل پارگی.

 آپاندیسیت Appendicitis

این عارضه که به علت التهاب آپاندیس ایجاد می شود، سبب درد در قسمت پایین راست شکم و اطراف ناف می شود. تنها درمان آن برداشتن از طریق جراحی است.

 سنگ های کلیه Kidney stones

اگر دارای یک درد شدید و دائمی در پهلوی خود هستید، به علت احتمال وجود سنگ کلیه، باید با پزشک خود مشورت کنید.

حال که می دانید چه زمانی درد لگن در بارداری خطرناک است، متوجه شدید که نباید احساس هر دردی در لگن آرامش شما را بر هم زند، زیرا بسیاری از دردهای لگن در بارداری خطرناک محسوب نمی شوند.

 

بیشتر بدانید:

1- علت و درمان درد لگن در بارداری، آیا احتمال زایمان زودرس وجود دارد؟

2- درد لگن و لانه گزینی با هم ارتباط دارند؟

3- منظور از فشار واژینال و لگنی در بارداری چیست و چه دلایلی دارد؟

4- درد لگن در بارداری از کی شروع میشود و نشانه چیست؟