The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تغییرات خلق و خو در ماه اول بارداری و دلیل اصلی آن

کاملا به شما حق می دهیم که با دیدن دو خطی که بر روی بی بی چک نمایان شده بسیار هیجان زده شوید اما در برخی مادران این هیجان کم کم جای خود را به تغییرات خلق و خو در ماه اول بارداری می دهد. گرچه علت اصلی تغییرات خلق و خو در ماه اول بارداری مربوط به تغییرات هورمونی است که با ورود هورمون βhCG از جفت به بدن مادر آغاز خواهد شد اما تغییرات خلق و خو در هفته اول بارداری و نیز عصبانیت در سه ماه اول بارداری بیشتر مربوط به نگرانی هایی است که در مورد سلامت جنین، آینده او، وظایف مادری و ... در مادر بروز می کند. اگر نشانه هایی از اضطراب و افسردگی را از همین هفته های اول در خود حس می کنید و می پرسید که کیا تو بارداریشون افسردگی گرفتن؟ کیا تو بارداری افسردگی داشتن؟ و ... برای کسب اطلاعات کامل با ما همراه باشید.

 

بارداری حدود ۴۰ هفته طول می کشد، که به ۳ گروه سه ماهه تقسیم می شود. سه ماهه اول از زمان باروری تخمک توسط اسپرم ( بارداری) تا هفته دوازدهم بارداری گفته می‌شود. در دوازده هفته اول بارداری بدن مادر باردار تغییرات زیادی می کند. اگر مادر باردار از اتفاقاتی که هفته به هفته برای او می افتد اطلاعات کافی داشته باشد. این اطلاعات به او کمک می کند بتواند تصمیمات آگاهانه بگیرد و خود را برای تغییرات بزرگ که در آینده رخ می دهند آماده کند. 

مادران باردار معمولاً در این دوران درباره موضوعات زیر نگران هستند:

 

در سه ماهه اول بارداری چه اتفاقی برای بدن مادر می‌افتد؟

در سه ماهه اول بارداری تغییرات زیادی در بدن مادر رخ می دهد. ترشح هورمون روی همه اندام های بدن مادر تاثیر می گذارد. یکی از اولین علائم قطع شدن پریود مادر است. همچنین در چند هفته ابتدایی بارداری برخی از مادران علائم زیر را تجربه می کنند.

ممکن است شما به استراحت بیشتری نیاز داشته باشید یا بهتر است در این دوران غذای کمتری بخورید. گرچه برخی از مادران هیچ یک از علائم را تجربه نمی کنند.

بارداری و زایمان در زندگی هر مادری موجب شادی و لذتی عمیق می شود، اما گاهی برخی از مادران بجای هیجان، خوشحالی و اشتیاق دچار غم و اندوه می شوند. همانطور که می دانید در دوران بارداری علاوه بر جسم و ظاهر، روح و روان مادر باردار نیز دستخوش تغییرات بسیاری می شود، بیش از حد احساساتی می شود، با کوچکترین دلایل به شدت ناراحت یا گریان می شود و نسبت به هر چیزی واکنش نشان می دهد و یا دمدمی مزاج می شود. 

محققین و پزشکان پس از مطالع فراوان دریافتند که افسردگی دوران بارداری حتی می تواند بیشتر و شایع تر از افسردگی پس از زایمان باشد. یک مادر از 5 مادر در دوران بارداری با علائم فسردگی و حدود یک مادر از 10 مادر با افسردگی حاد و نیازمند به مصرف دارو در دوران بارداری مواجه هستند.

آنها همچنین دریافتند که تغییرات خلق و خو در ماه اول بارداری و نیز عصبانیت در سه ماهه اول بارداری اغلب موجب شروع بیماری اختلال روانی افسردگی در بانوان می شود و خطر افسردگی پس از زایمان را افزایش می دهد. ویژگی های شایع افسردگی در دوران بارداری عبارت اند از: کاهش اشتها، کم خوابی، خستگی و فراموشی که البته از علائم معمول بارداری است و گاهی ممکن است افسردگی بدون این علائم ادامه یابد، اما اصلی ترین علائم آن بدبینی و دمدمی مزاجی هستند.

برای درمان کلافگی در دوران بارداری و نیز درمان  تغییرات خلق و خو در ماه اول بارداری بجای مصرف دارو باید از روش های دیگری مانند حمایت خانوادگی از نگهداری فرزند بزرگتر، همکاری در کارهای خانه، استراحت بیشتر، ارتباط با دوستان و تفریحات سالم بهره برد. مشاوره درمانی نیز اغلب مفید است و شما را مجبور می کند تا درباره استرس ها، نگرانی ها و افکار آزاردهنده و احساسات ناخوشایند خود صحبت کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- علت افسردگی در سه ماهه اول، دوم و سوم بارداری

2- آیا افسردگی بارداری به جنین آسیب می‌رساند؟

3- شناخت علائم و درمان افسردگی پس از زایمان

4- تغییرات بدن مادر در سه ماهه اول بارداری