The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

قرص فولیک اسید 5، چه کسانی باید اسید فولیک 5 مصرف کنند؟

اگر قصد بارداری داشته باشید، بسیاری از اطرافیان به شما خواهند گفت که باید مصرف قرص اسید فولیک را شروع کنید. اما در حقیقت مشاوره با پزشک در این مورد ضرورت دارد زیرا برخی از مادران به علت شرایط خاصی باید سه ماه پیش از بارداری قرص فولیک اسید 5 بخورند درحالی که برای بیشتر افراد خوردن قرص اسید فولیک 1 کفایت می کند. اگر می خواهید بدانید که فرق فولیک اسید 1 با 5 چیست و چه کسانی می بایست قرص فوليك اسيد 5 بخورند، این مطلب را مطالعه کنید.

انجام چکاپ پیش از بارداری و بررسی بدنتان به شما کمک خواهد کرد تا بدانید که نسبت به کدام یک از ویتامین ها بدن شما دچار کمبود و حتی فقر است. به این ترتیب می توانید تمامی این کمبود های غذایی را پیش از بارداری جبران کرده و با بدنی هرچه سالم تر وارد دوران شگفت انگیز حاملگی شوید. 

امروزه  توصیه می شود به محض اینکه راه های پیشگیری از بارداری را متوقف کرده و تصمیم گرفتید باردار شوید، از سه ماه قبل از بارداری تا پایان هفته 12 ، روزانه از مکمل اسید فولیک ( فولات یا ویتامین ب9) استفاده کنید زیرا مصرف مکمل اسید فولیک در بارداری احتمال به دنیا آوردن فرزندی مبتلا به عارضه اسپینا بی‌فیدا (مهره شکاف) و دیگر بیماری های نقض در سیستم عصبی را کاهش می دهد.

شما روزانه به مقدار 400 میکروگرم مکمل اسید فولیک نیاز دارید. در صورتیکه از مکمل های مولتی ویتامینی استفاده می کنید که حاوی این مقدار اسید فولیک نیز می باشد دیگر نیاز به مصرف جداگانه مکمل اسید فولیک نمی باشد. چنانچه از محتویات مکمل مصرفی خود مطمئن نیستید، روی بسته مکمل را ببنید و یا از داروساز در این خصوص سوال نمایید.

تفاوت اسید فولیک 1 و 5 میلی گرم

برای بیشتر افرادی که در سن مناسب بارداری هستند، ریسک فاکتور های مربوط به نقص لوله عصبی را ندارند، از رژیم غذایی متعادلی برخوردار بوده و دچار سوء تغذیه نیستند معمولا پزشک خوردن قرص اسید فولیک یک میلی گرم را توصیه می کند. بدیهی است که فرق اسید فولیک 1 و 5 در مقدار دورز درمانی است و اسیدفولیک 5 میلی گرم، دوز بیشتری از ماده مورد نظر را در درون خود دارد و برای بانوانی با شرایط توضیح داده شده در ادامه مطلب توصیه می گردد.

چه کسانی باید قرص فولیک اسید 5 مصرف کنند؟

  • شما فرزندی با نقض لوله های عصبی دارید، برای مثال فرزندی با عارضه اسپینا فیدا (مهره شکاف).
  • مادر، پدر و یا یکی از خویشاوندان نزدیک مبتلاء به بیماری نقض لوله های عصبی است.
  • چنانچه از داروهای ضد صرع استفاده می کنید مصرف قرص فولیک اسید 5 میلی گرم برای شما الزامی است.
  • اگر مبتلاء به بیماری سلیاک‌ که یک اختلالخود ایمنی روده باریک با زمینه ژنتیکی (ارثی) است، می باشید. (سلیاک پروتئینی از دسته گلوتن که با ورود گلوتن به سلول های پرزهای روده موجب پاسخ سیستم ایمنی می‌شود).
  • اگر به کمخونی گلبول های قرمز داسی شکل مبتلا هستید.
  • اگر بیماری تالاسمی دارید.
  • چنانچه شاخص توده بدنی BMI شما بالای 30 است.
  • مبتلاء به بیماری دیابت هستید.

در صورتیکه هر یک از موارد فوق شامل شما می شود، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کرده تا مقدار 5 میلیگرم مکمل اسید فولیک را برای شما تجویز کند.   

همراه با مصرف مکمل اسید فولیک، از خوراکی هایی که به طور طبیعی حاوی این ماده غذایی است و فولات سرم نامیده می شود نیز به مقدار زیاد استفاده نمایید. خوراکی های سرشار از فولات عبارتند از: سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج، کلم پیچ، مرکبات، آجیل ها، برنج قهوه ای، نان و غلات غنی شده.

همچنین ممکن است ممکن است پزشکتان تجویز کند روزانه به مقدار 10 میکروگرم مکمل ویتامین D نیز استفاده کنید. بعضی از خانم ها به خاطر رنگ پوست و محل زندگی خود دچار کمبود ویتامین D هستند. اگر از مکمل های مولتی ویتامین پیش از بارداری استفاده می کنید، برچسب روی قوطی را بررسی کنید که دارای این ویتامین نیز باشد.

توجه فرمایید که برخی از مکمل ها ممکن است حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی باشد که برای جنین در حال رشد مضر است. بدین خاطر تنها از مکمل های ویتامینی که مخصوص پیش از بارداری و بارداری می باشد، استفاده کنید. 

با کسب اطلاعات کامل درمورد تفاوت اسید فولیک 1 یا 5 می توانید با پزشکتان مشورت کنید که آیا خوردن اسید فولیک یک میلی گرم برای شما کافی است یا باید قرص فولیک اسید 5 مصرف کنید. همواره به یاد داشته باشید که از مصرف خودسرانه هر نوع دارویی پیش از بارداری و تمامی دوران آن پرهیز کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- اسید فولیک چیست و چه تفاوتی بین فولات و اسید فولیک وجود دارد

2- تاثیر مصرف بیش از حد اسیدفولیک b9 و اوتیسم

3- بهترین جایگزین مکمل فولیک اسید در بارداری چیست؟

4- اسید فولیک تا هفته چندم بارداری باید مصرف شود؟