The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

درد لگن در بارداری و جنسیت جنین با یکدیگر ارتباط دارند؟

وقتی از خبر خوش بارداری خود آگاه می شوید احتمالا یکی از اولین چیزهایی که ذهن شما را به خود مشغول می کند این است که اکنون فرشته کوچک من پسر است یا دختر؟ باتوجه به اهمیت مساله جنسیت جنین و این که افراد مختلف گاها به دنبال جنسیت خاصی هستند، افراد همیشه بر آن بوده اند تا میان علائم مادر در دوران بارداری و جنسیت جنین ارتباط برقرار کنند. مثلا درد لگن در بارداری و جنسیت جنین، زیباتر شدن مادر و پسر بودن جنین و ... اما آیا این گفته ها که معمولا آن را از زبان مادربزرگ ها می شنویم واقعا ارتباطی با جنسیت جنین دارد؟ برای کسب اطلاعات کامل تر درمورد درد لگن در بارداری و تعیین جنسیت خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

طی بارداری جفت هورمونی به نام "ریلکسن" تولید می‌کند که برای نرم کردن مفاصل، پیوندها را شُل می‌کند. قطعاً در هنگام بارداری از بزرگ شدن بدنتان شگفت‌زده نمی‌شوید، اما امکان دارد علاقه‌مند باشید، بدانید که این فقط شکم شما نیست که کشیده می‌شود. بلکه در مراحل انتهایی بارداری تمامی قفسه سینه شما جهت ایجاد مکانی برای اضافه باری که حمل می‌کنید، باز و بزرگ می‌شود. و برای آمادگی جهت جریان خون اضافی در اعضای بدن‌تان، رگ‌های‌ شما نیز بزرگ‌تر می‌شوند. هورمون ریلکسن وظیفه‌ای بسیار مهمی دارد، زیرا نرم کردن پیوندها به فرزندتان اجازه می‌دهد که طی زایمان به سهولت از میان آنها عبور کند.

درحقیقت هورمون ریلکسین سبب می شود که عضلات و استخوان های لگن مادر نرم شده و دامنه حرکت آن ها در محل مفاصل افزایش پیدا کند. این حرکات ظریف به اعصاب اطراف مفصل ها فشار وارد می کند و باعث بروز درد لگن در طی بارداری خواهد شد که شدت آن در افراد مختلف متفاوت است.

آیا درد لگن ربطی به جنسیت جنین دارد؟

اگر دربارداری خود دچار لگن درد شده اید، ممکن است از اطرافیانتان بشنوید که درد لگن و جنسیت جنین با هم مرتبط است. مثلا بگویند که الان که لگنت درد میکنه احتمالا بچت دختره! اما باید به شما متذکر شویم که درد لگن در بارداری و جنسیت جنین هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارد و هیچ یافته علمی وجود ندارد که از این مساله پشتیبانی کند. 

چه فرزند شما دختر باشد و چه پسر باشد، درد لگن در اثر ترشح هورمون ریلکسین ایجاد شده و هرقدر عضلات ضعیف تری داشته باشید، به نکات مراقبتی دوران بارداری کمتر توجه کنید، بیشتر شما را آزار خواهد داد.

به یاد داشته باشید که مراقبت از جنین به این معنا نیست که بیشتر دوران بارداری را نشسته و از جای خود تکان نخورید، برعکس انجام ورزش های بارداری، اصلاح طرز ایستادن و نشستن، توجه به رژیم غذایی سالم و ... همه و همه کمک می کنند تا کمتر دچار درد لگن در بارداری شوید.

بنابراین درد لگن در بارداری و جنسیت جنین با هم مرتبط نیست بهترین و مطمئن ترین روش برای اطلاع از جنسیت فرشته کوچکتان این است که در پایان هفته 16 سونوگرافی انجام دهید.

 

بیشتر بدانید:

1- منظور از فشار واژینال و لگنی در بارداری چیست و چه دلایلی دارد؟

2- درد لگن و لانه گزینی با هم ارتباط دارند؟

3- لگنم چه جوریه، زایمانم چه طوریه!

4- تغییرات و مشکلات سه ماهه سوم بارداری از علائم تا درمان